Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 12 gru 2018, o 18:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 17 lip 2018, o 11:50 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2015, o 17:10
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam! :ugeek:
Postanowi艂em przygotowa膰 :idea: post poradnik :idea: , jak wymieni膰 艣rodkowy czujnik parkowania ze wzgl臋du na to, 偶e 2,5 roku je藕dzi艂em z padni臋tym czujnikiem parkowania z przodu (艣rodkowy prawy przy wej艣ciu na hak holowniczy) poniewa偶 wyczyta艂em, 偶e nie ma opcji wyj臋cia go bez demonta偶u zderzaka, a to mi sp臋dza艂o sen z powiek i odpuszcza艂em tyle roboty dla jednej pierdo艂y...

Przed kilkoma dniami zacz膮艂em kombinowa膰, troch臋 podrapa艂em sobie d艂onie i...
WYJ膭艁EM CZUJNIK PARKOWANIA BEZ ZDEJMOWANIA ZDERZAKA. :!:
Zaj臋艂o mi to ok godziny poniewa偶 pr贸bowa艂em, uczy艂em si臋, wyci膮ga艂em os艂on臋 nad grillem i r贸偶ne inne pierdo艂y po kolei... Generalnie sprawdza艂em czy b臋d臋 w stanie to zrobi膰... Gdy si臋 uda艂o, stary w艂o偶y艂em z powrotem i zam贸wi艂em u偶ywany pod kolor. Musia艂em najpierw wiedzie膰, 偶e jest taka mo偶liwo艣膰 wymiany. Wczoraj kurier dostarczy艂 mi czujnik, u偶ywany pod kolor, ze znanego serwisu aukcyjnego za jedyne 24,99 z艂.

Maj膮c opatentowany spos贸b postanowi艂em nagra膰 wymian臋 i u艣wiadomi膰 艣wiatu 偶e mo偶na to zrobi膰 w P脫艁TOREJ MINUTY :!: bez 偶adnych rozbi贸rek :D :D :D

Czujnik siedzi pomi臋dzy dwoma zaczepami, od g贸ry i od do艂u kt贸re bardzo 艂atwo wyczu膰 po omacku i podnie艣膰 ku uwolnieniu czujnika...

1. Wk艂adamy r臋k臋 przez kratk臋 od do艂u i pr贸bujemy wyczu膰 czujnik
2. Po znalezieniu popychamy palcem zaczep ku g贸rze jednocze艣nie delikatnie popychaj膮c czujnik drug膮 r臋k膮 偶eby uwolni膰 go po jednej stronie
3. Popychamy drugi zaczep ku do艂owi i uwalniamy czujnik popychaj膮c do 艣rodka
4. Wypychamy czujnik palcem przez otw贸r w zderzaku w stron臋 silnika, czujnik musi wydosta膰 si臋 pomi臋dzy poziom膮 cz臋艣ci膮 zderzaka a wype艂nieniem styropianowym - troch臋 ciasno ale przejdzie.
5. Kiedy ju偶 go mamy z ty艂u musimy wyci膮gn膮膰 go w d贸艂, do艣膰 mocno lecz z wyczuciem tak aby mie膰 widoczn膮 sam膮 ko艅c贸wk臋 przy艂膮cza - dos艂ownie na tyle pozwoli nam d艂ugo艣膰 przewodu.
6. Za pomoc膮 najlepiej p艂askiego 艣rubokr臋tu podwa偶amy zaczep w odpowiednim miejscu i wypinamy czujnik z wtyczki
7. Wczepiamy drugi czujnik
8. Wpychamy czujnik do 艣rodka t膮 sam膮 drog膮 w stron臋 otworu w zderzaku
9. Paluchem od zewn膮trz przez otw贸r pomagamy sobie nakierowa膰 czujnik
10. Stanowcze popchni臋cie i mamy czujnik na miejscu.
11 Cieszymy si臋 sprawnym Parktronic'iem

Mam nadzieje, 偶e pomog臋 tym poradnikiem niejednej osobie. Przyda艂o si臋, pochwal, postaw piwko :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 31 lip 2018, o 20:34 

Do艂膮czy艂(a): 2 lis 2014, o 15:31
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
W sumie nie wiem czy to odpowiedni temat ale dopytam (je艣li nie tu to prosz臋 o przeniesienie). Czym si臋 objawia艂o to, 偶e czujnik by艂 zepsuty? U mnie dzi艣 rano po wbiciu wstecznego od razu jest piszczenie g艂o艣niczka od czujnik贸w (ale to inni dzwi臋k niz przy wykrywaniu przeszkody). Na przycisku od parktronica mryga lampka, a na radiu wy艣wietla si臋 komunikat 偶e nie mo偶liwe wy艣wietlenie obrazu z czujnik贸w. Oczywi艣cie wyczy艣ci艂em czujniki ale dalej nic. Czy to znaczy, 偶e czujnik mam padni臋ty czy to co艣 innego si臋 posypa艂o. Z g贸ry dzi臋ki.

G贸ra

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 14:35 

Imi臋: Stasio
Do艂膮czy艂(a): 15 cze 2018, o 22:49
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Dzi臋ki,
uda艂o mi si臋, ale dodam 偶e chyba mam za kr贸tkie palce bo nie by艂em w stanie odczepi膰 g贸rnego zaczepu. Dorobi艂em sobie takie zagi臋te co艣 i dzi臋ki temu g贸rny zaczep pu艣ci艂 jak ta lala i wyskoczy艂 w ko艅cu:]
Co do pkt 5, no te kabelki naci膮gn膮膰 trzeba troszk臋, tak偶e nie przesadzi膰 bo urwana wi膮zka b臋dzie i wtedy ju偶 zderzak trzeba b臋dzie zdj膮膰:/ Hehhe ale troch臋 kable si臋 naci膮gaj膮, mi si臋 uda艂o tak偶e, dzi臋ki :D , 艣miga a偶 mi艂o.

Swoj膮 droga znowu jaka艣 usterka fabryczna, mi te偶 ten czujnik pad艂 nie inne tylko ten, przypadek? Jak z wi膮zk膮 w przednich drzwiach kierowcy? :shock:

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: