Zapnij pas ?!?

superbe2
Posty: 8
Rejestracja: 7 sie 2011, o 06:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wrocek

Zapnij pas ?!?

Post autor: superbe2 »

Witam,

Jadac ostatnio w dluga podroz moim Superbem2 wlaczalo mi sie ostrzezenie o nie zapietych pasach. Wlaczalo sie kilkakrotnie na kilka sekund, szczegolnie przy hamowaniu i zakretach w lewo ( gdzie cialo pasazera przechyla sie w prawo) czyli przy napietym mechanizmie zapinajacym pas. Czy ktos mial podobny problem w swoim aucie?!
Dzieki z gory za pomoc.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: Krzysiek »

Jak masz niezapięty pas to tak jest.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
superbe2
Posty: 8
Rejestracja: 7 sie 2011, o 06:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wrocek

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: superbe2 »

Wydaje mi sie oczywiste ze ja i moj pasazer ma zapiete pasy inaczej nie pisalbym na forum o problemie.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: Krzysiek »

Jeśli jest tak jak mówisz to się z tym sie spotkałem i na forum takiego tematu nie było. Pewnie czeka Cię wizyta w ASO i po niej proszę napisz co było przyczyną takiej usterki. Pozdrawiam
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
superbe2
Posty: 8
Rejestracja: 7 sie 2011, o 06:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wrocek

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: superbe2 »

Wizyta w ASO w ramach gwarancji czy bedzie to mnie cos kosztowalo?!
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: Tomek »

Jeżeli masz samochód na gwarancji, to bezpłatnie. Jeżeli kontrolka włącza się pomimo zapiętych pasów to jest coś zepsute.
S3 L&K
superbe2
Posty: 8
Rejestracja: 7 sie 2011, o 06:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wrocek

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: superbe2 »

Jestem drugim wlascicielem samochodu a samochod kupiony byl w maju 2009r. Drugi przeglad zrobilem (olej, 4filtry, swiece) przy 58tys na wlasna reke poniewaz:

1. nie ufam serwisom (slyszalem nie jedno o serwisach - ogolnie) jak sprzedaja na lewo swiece, paski, filtry ....)
2. jest o ponad 60% taniej przy uzyciu nie gorszych czesci (olej Shell 5W30 - 5L, japonskie swiece - mniej reklamacji w sklepie niz Bosch - nie musialem wymieniac bo byly dobre ale wymienilem,filtry (filtr paliwa nie byl wymieniony przy 30 tys bo byl oryg - tak powiedzial mechanik zajmujacy sie VW) ..................
3. Mam pewnosc co wymienilem i ze zostalo wymionione

ale czy trace gwarancje na czesc (np pasy) ?!
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: Nematode »

No teoretycznie jeśli nie robiłeś nic sam co ma związek z elektryką czy pasami to chyba masz przynajmniej na to. Tylko zastanawiam się czy ciebie jeszcze w ogóle obejmuje bo jak piszesz, że z maja 2009 to standardowa 2-letnia już minęła. Ja powiem szczerze bym podjechał do kogoś kto ma VAGa i wyłączył pojawianie się informacji o niezapiętych pasach. Bardzo mnie to irytuje jak wyje kontrola niezapiętych pasów, bo sam dobrze wiem kiedy mam je zapiąć a kiedy nie.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
superbe2
Posty: 8
Rejestracja: 7 sie 2011, o 06:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wrocek

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: superbe2 »

aaaaaaa i jeszcze jedno. Wymieniajac olej po 28tys od ostatniej pierwszej wymiany widzialem czarna wode. Mechanik pokazal i powiedzial mi ze jak bede wymienial olej longlife co 30tys to na silniku i turbinie dlugo nie pojezdze. Powiedzial zebym kupowal olej z wysokiej polki (full syntetyk) z rekomendacja VW i wymienial go co 15tys ze wszystkimi 4 filtrami. Powiedzial rowniez zebym tankowal na rekomendowanych stacjach (Shell, Orlen,BP,......) bo ten silnik a szczegolnie wtryski nie lubia brudnego paliwa.

TO TAK DLA INFORMACJI ;-)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: Sebastian_M26 »

superbe2 pisze:aaaaaaa i jeszcze jedno. Wymieniajac olej po 28tys od ostatniej pierwszej wymiany widzialem czarna wode. Mechanik pokazal i powiedzial mi ze jak bede wymienial olej longlife co 30tys to na silniku i turbinie dlugo nie pojezdze. Powiedzial zebym kupowal olej z wysokiej polki (full syntetyk) z rekomendacja VW i wymienial go co 15tys ze wszystkimi 4 filtrami. Powiedzial rowniez zebym tankowal na rekomendowanych stacjach (Shell, Orlen,BP,......) bo ten silnik a szczegolnie wtryski nie lubia brudnego paliwa.

TO TAK DLA INFORMACJI ;-)
Bardzo dobrze mówił i radzę się tego trzymać, tylko, że te rekomendowane stacje mają swojego prywatnego właściciela i to on kombinuje jak może + kierowca cysterny + hurtownia + pracownicy stacji. Ja osobiście od wielu lat korzystam z Neste24 (98pb) w różnych pojazdach (tylko i wyłącznie benzynowe) i nigdy nie miałem żadnego problemu.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: Nematode »

superbe2 pisze:aaaaaaa i jeszcze jedno. Wymieniajac olej po 28tys od ostatniej pierwszej wymiany widzialem czarna wode. Mechanik pokazal i powiedzial mi ze jak bede wymienial olej longlife co 30tys to na silniku i turbinie dlugo nie pojezdze. Powiedzial zebym kupowal olej z wysokiej polki (full syntetyk) z rekomendacja VW i wymienial go co 15tys ze wszystkimi 4 filtrami. Powiedzial rowniez zebym tankowal na rekomendowanych stacjach (Shell, Orlen,BP,......) bo ten silnik a szczegolnie wtryski nie lubia brudnego paliwa.

TO TAK DLA INFORMACJI ;-)
Ja ostatnio jak byłem w ASO to pracownik serwisu od obsługi klienta starał mi się wmówić, że nie ma sensu wymieniać wcześniej niż 30k lub co dwa lata. Oczywiście olewam to i tak będę wymieniał co 15k lub co rok.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
superbe2
Posty: 8
Rejestracja: 7 sie 2011, o 06:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wrocek

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: superbe2 »

Witajcie,
gdybysmy stosowali zalecenia serwisu co do wymiany oleju longlife to po 100k do wymiany poszlaby turbina (ktora nie podlega gwarancji) a po 200k caly silnik. Co w serwisie powiedzieliby?! O turbine trzeba dbac, trzeba umiec jezdzic a po 200k powiedzieliby no tak, jak przy 100k turbina no to przy 200 silnik, nie ma co sie dziwic.
Oczywiscie ze sa to skrajnosci ale mozliwe szczegolnie po tym jak zobaczylem olej a raczej co po nim zostalo po 28k.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: Misiektt »

Jeśli chodzi o pasy to niestety w Octavi tak miałem przeciera się po jakimś czasie czujnik na styku i zaczyna nie łapać. Najpierw sporadycznie potem coraz częściej.
Są dwie rady. Albo wyłączyć sygnalizacje albo wymienić czujnik
Awatar użytkownika
wisnia199
Posty: 73
Rejestracja: 24 mar 2011, o 21:06
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: wisnia199 »

superbe2 pisze:Witam,

Jadac ostatnio w dluga podroz moim Superbem2 wlaczalo mi sie ostrzezenie o nie zapietych pasach. Wlaczalo sie kilkakrotnie na kilka sekund, szczegolnie przy hamowaniu i zakretach w lewo ( gdzie cialo pasazera przechyla sie w prawo) czyli przy napietym mechanizmie zapinajacym pas. Czy ktos mial podobny problem w swoim aucie?!
Dzieki z gory za pomoc.

Mi sie wlasnie ten sam problem pojawil. Mam zapiete pasy a podczas jazdy na jakies 4-5 sec zapala sie kontrolka od pasow i zaczyna pikac. Wystarczy ze dotkne klamry przy zapieciu (delikatnie dopchne) i jest ok. Troche to jest irytujace ze co jakis czas zaczyna pikac. Wydaje mi sie ze czujnik cos zaczyna szwankowac. Chyba czeka mnie wizyta w serwisie.
Seat Ibiza 1.9 SDI--->Citroen Xara 1.6--->Mitsubishi Space Star 1.9 Did--->BMW 525D--->Subaru Impreza WRX--->BMW 320D--->Skoda Superb 3.6 Platinium + Lampy led tył.
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapnij pas ?!?

Post autor: karmel »

wisnia199 pisze:
superbe2 pisze:Witam,

Jadac ostatnio w dluga podroz moim Superbem2 wlaczalo mi sie ostrzezenie o nie zapietych pasach. Wlaczalo sie kilkakrotnie na kilka sekund, szczegolnie przy hamowaniu i zakretach w lewo ( gdzie cialo pasazera przechyla sie w prawo) czyli przy napietym mechanizmie zapinajacym pas. Czy ktos mial podobny problem w swoim aucie?!
Dzieki z gory za pomoc.

Mi sie wlasnie ten sam problem pojawil. Mam zapiete pasy a podczas jazdy na jakies 4-5 sec zapala sie kontrolka od pasow i zaczyna pikac. Wystarczy ze dotkne klamry przy zapieciu (delikatnie dopchne) i jest ok. Troche to jest irytujace ze co jakis czas zaczyna pikac. Wydaje mi sie ze czujnik cos zaczyna szwankowac. Chyba czeka mnie wizyta w serwisie.


może poprostu jest zabrudzony czujnik i trzeba go przedmucha
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
ODPOWIEDZ