Superb II brak kontrolki oleju

rafallogi
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2018, o 21:55
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Superb II brak kontrolki oleju

Post autor: rafallogi »

Szukam pomocy w kwestii brakującej kontrolki olejowej (olejarka) w zegarach. Auto Superb II 1,9TD wrzesień 2009r. Sprowadzone w tym roku. Zegary to Maxi DOT. Po przekręceniu kluczyka wszystkie kontrolki się zapalają a następnie gasną. Tej od oleju nie ma w ogóle. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi, że jeśli przeglądy/ inspekcje olejowe ustawione są pewnie na przebiegi mniejsze niż long life, czyli 30tys. to tej kontrolki nie będzie i nie będzie wskazań temp. oleju na wyświetlaczu pomiędzy zegarami a olej należy sprawdzać tylko bagnetem. Zaprogramowanie krótszych przeglądów powinno spowodować świecenie kontrolki. Czy możecie potwierdzić jakoś tę wersję?
Motor sprawdzony ciśnieniowo (aby wykluczyć umyślne odłączenie samej diody w zegarach) i jest ok., olej i filtr wymieniony. Mechanik próbował zmieniać interwały inspekcji na 30 tys,, ale jak stwierdził "kontrolka nie zapalała się nadal i nie może się z nią połączyć". Nie jestem pewien, czy jego wiedza jest wystarczająca w tym zakresie.

ps. znalazłem coś takiego na necie https://www.skodaczesci.pl/porady/skoda ... a%20II/129 czy to oznacza, że kontrolka znikałaby przy każdym ręcznym kasowaniu inspekcji? Czegoś tu nie kumam.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Superb II brak kontrolki oleju

Post autor: jarkow »

Temperatury oleju nie masz na maxi dot, bo masz za stary licznik. Wprowadzono to chyba ok. 2010r. Kontrolka ciśnienia (czerwona) i stanu (pomarańczowa) pojawi się na maxi dot przy jego braku.
rafallogi
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2018, o 21:55
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Superb II brak kontrolki oleju

Post autor: rafallogi »

Odpięcie czujnika oleju powinno zatem zapalić kontrolkę oleju a tu nie ma żadnej reakcji.
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Superb II brak kontrolki oleju

Post autor: ktryk »

Odepnij czujnik i przejedż się kawałek. Powinno coś zasygnalizować na wyświetlaczu.
rafallogi
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2018, o 21:55
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Superb II brak kontrolki oleju

Post autor: rafallogi »

ktryk pisze:Odepnij czujnik i przejedż się kawałek. Powinno coś zasygnalizować na wyświetlaczu.
mówimy o tym czujniku z miski olejowej?
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Superb II brak kontrolki oleju

Post autor: ktryk »

Miska to temperatura i poziom . Ciśnienie to czujnik gdzieś na bloku.
ODPOWIEDZ