Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 mar 2019, o 15:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 29 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 sty 2019, o 19:53 

Imi臋: Mateusz
Do艂膮czy艂(a): 1 wrz 2016, o 18:43
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 206 HP 436Nm
mia艂em podobny problem zatkane w臋偶yki odp艂ywowe s膮 4 na ka偶dym rogu po jednym proponuj臋 od razu zrobi膰 wszystkie, zatykaj膮 si臋 jak auto stoi pod drzewami u siebie robi艂em tak dobra艂em si臋 do obu ko艅c贸wek w臋偶y przy drzwiach i zaraz pod panoram膮 ka偶dy jeden najpierw 偶y艂ka od podkaszarki i tzw " zyglowanie " p贸藕niej dimer i kompresor na koniec p艂ukanie woda i kompresor ale z czuciem bo w臋偶yki maj膮 艂膮czenia nie s膮 w ca艂o艣ci 偶eby si臋 gdzie艣 nie rozpi膮艂 trzeba byc bardzo ostro偶nym bo 艂atwo co艣 urwa膰 w sumie to ci臋偶ko to zrobi膰 偶eby czego艣 nie urwa膰

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 19 sty 2019, o 10:10 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM
Poszuka艂em troch臋 w temacie i faktycznie odp艂ywy s膮 4-ry, ale to niekoniecznie one s膮 problemem.
Cytuj:
Nie wiem czy jeszcze walczysz z tym przeciekiem, ale napisz臋 par臋 zda艅 od siebie, bo mia艂em ten sam problem par臋 lat temu. Mo偶e Tobie, albo komu艣 jeszcze to pomo偶e. Passat B7 variant, z panoram膮, osobi艣cie wyprowadzony z salonu, wi臋c o 偶adnej wypadkowej historii mowy by膰 nie mog艂o. Po 3 latach u偶ytkowania, po ulewie zauwa偶y艂em mokre os艂ony s艂upk贸w z przodu i kapi膮c膮 wod臋 z okolic lusterka i os艂on przeciws艂onecznych. W lampce nad kierowc膮 widoczne krople wody. Tragedia. Jak zaczynasz sprawdza膰 pogod臋 przed ruszeniem z domu to przestaje by膰 zabawnie. Pocz膮tkowo te偶 my艣la艂em, 偶e niedro偶ne s膮 odp艂ywy, ale czyszczenie/dmuchanie nic nie da艂o - woda swobodnie nimi odp艂ywa艂a, a i tak ciek艂o. Konieczny by艂 mozolny demonta偶 os艂on s艂upk贸w, wyj臋cie podsufitki i odkr臋cenie dachu panoramicznego. Aluminiowy profli b臋d膮cy jego ram膮 i rynienk膮 艂膮czy si臋 z przodu i z ty艂u z p贸lokr膮g艂ymi plastikowymi kszta艂tkami. Miejsca po艂膮cze艅 uszczelniono elastyczn膮 mas膮 na tyle niechlujnie, 偶e w miejscu 艂膮czenia z lewej strony woda znalaz艂a sobie drog臋 do wn臋trza kabiny. Usun膮艂em fabryczne lepiszcze i uszczelni艂em wszystkie mo偶liwe dziury i po艂膮czenia elastyczn膮 mas膮 dekarsk膮 w kartuszu (Soudal, z tego co pami臋tam) kupion膮 w Castoramie. Nie polecam do tego celu silikonu, zwyczajnie nie trzyma si臋 plastiku (sprawdzi艂em). Trzeba by艂o otworzy膰 plastikowe pokrywy prowadnic linek ci膮gnacych szyb臋 i bardzo dok艂adnie obejrze膰 i uszczelni膰 po艂膮czenia profili metal-plastik. S艂abo jest to pomy艣lane, bo miejsc potencjalnych nieszczelno艣ci jest sporo. Niestety przy tej okazji linki wypad艂y mi z prowadnic i mia艂em troch臋 zabawy i nerw贸w ze z艂o偶eniem tego dziadostwa. Nale偶y uwa偶a膰, aby po z艂o偶eniu linki by艂y r贸wno naci膮gni臋te z obu stron, inaczej szyba si臋 b臋dzie zacina艂a. Dobrze jest przed za艂o偶eniem r臋cznie obracaj膮c w艂o偶onym od spodu kluczem sprawdzi膰, czy dach si臋 bez opor贸w otwiera i zamyka. Po zamotowaniu dachu przez jaki艣 czas nie zak艂ada艂em podsufitki, 偶eby upewni膰 si臋 czy nie cieknie dalej - lanie wody z w臋偶a, jazda na myjni臋, par臋 ulew i dopiero ostateczne z艂o偶enie wszystkiego. Od tego zdarzenia mijaj膮 3 lata i jest spok贸j. Swoj膮 drog膮 VW da艂 nie藕le cia艂a z tym dachem. Rozumiem, 偶eby auto by艂o stare, czy bite, ale w 3-letnim samochodzie? Wiem, 偶e to wina poddostawcy - producenta tego wynalazku, ale jako w艂a艣ciciela/u偶ytkownika ma艂o mnie to obchodzi. Cena jak膮 za偶yczy艂a ASO za napraw臋 dachu zwala艂a z n贸g. Dobrze, 偶e uda艂o mi si臋 samemu temat ogarn膮膰. Przynajmniej kilka tysi zosta艂o w kieszeni i mam czyst膮 podsufitk臋, nie chc臋 nawet my艣le膰 jakby wygl膮da艂a po naprawie w ASO. Z demonta偶em te偶 trzeba uwa偶a膰, 艂atwo j膮 po艂ama膰. Na pami膮tk臋 po tej przygodzie mam ci臋偶ko odchylaj膮c膮 si臋 os艂on臋 przeciws艂oneczn膮, woda po pa艂膮ku dosta艂a si臋 do 艣rodka i zawias skorodowa艂. Wiem od teraz jedno - dziura w dachu to problem, kt贸ry dopadnie ci臋 pr臋dzej czy p贸藕niej. 艁adne to i daje sporo rado艣ci p贸ki sprawne i nie cieknie. Ale dla mnie nigdy wi臋cej.. Pozdro!

A tutaj 2szt. foto z niemieckiego forum, z pokazaniem gdzie to przecieka - link

G贸ra

PostNapisane: 19 sty 2019, o 14:17 

Imi臋: Mateusz
Do艂膮czy艂(a): 1 wrz 2016, o 18:43
Samoch贸d: Superb II
Aktualnie: 206 HP 436Nm
najpierw sprawd藕 czy odp艂ywy masz dro偶ne to jest podstawa otwierasz dach na maxa i lejesz wod臋 do tacki mo偶na te偶 w艂o偶y膰 cie艅szy w臋偶yk do dziurki w tacce lejesz i patrzysz czy woda odp艂ywa, jest jeszcze jedna opcja pod tack膮 jest kolanko gdzie jest wpi臋ty w臋偶yk mo偶e tam ci te偶 przecieka膰

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2019, o 14:18 

Imi臋: Przemek
Do艂膮czy艂(a): 22 lut 2018, o 03:24
U mnie ciek艂 z przodu z prawej strony, kupi艂em klej do szyb i wszystkie 艂膮czenia nim zaklajstrowalem od g贸ry i od do艂u , oczywi艣cie wcze艣niej wyczysci艂em i odtlusci艂em.

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2019, o 15:58 

Imi臋: Karol
Do艂膮czy艂(a): 30 sty 2017, o 16:40
Ja te偶 my艣la艂em, 偶e mam ciekn膮cy dach. Okaza艂o si臋, 偶e p臋k艂 w臋偶yk od spryskiwacza :) Tylni s艂upek zawsze by艂 ca艂y mokry jak u autora postu.

G贸ra

PostNapisane: 25 sty 2019, o 11:22 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Tak sobie my艣l臋... 偶e mo偶e by tak kto艣 podsumowa艂 fotami co dok艂adnie uszczelni艂?

Mo偶na by zrobi膰 taki manual dla innych.

Na wszelki wypadek jak s膮 newralgiczne miejsce lepiej zrobi膰 od razu... LEPIEJ ZAPOBIEGA膯 NI呕 LECZY膯 :-P

G贸ra

PostNapisane: 12 lut 2019, o 23:40 

Do艂膮czy艂(a): 29 wrz 2014, o 21:14
marioti napisa艂(a):
link do etki
jak wida膰 odp艂ywy s膮 dwa. Ewidentnie zatrzymuje si臋 u ciebie woda na tacce ociekowej = zatkane odp艂ywy

O jakich listwach na dachu piszesz? m贸wisz o tej przed lini膮 reling贸w? mnie to te偶 zastanawia. W starym seacie te偶 mam co艣 takiego. tam przet艂oczenie te偶 jest przykryte tak膮 plastikowo-gumow膮 uszczelk膮, kt贸ra jednak w 4-ech miejscach posiada za艣lepki gdzie montuje si臋 w艂a艣nie relingi. Ale po co to w kurze?

Link do etki, ktory zapodales, nie bangla.
I tak, pisalem o tych dziwnych listwach przed linia relingow. W S2 FL juz ich nie ma.
Podjcechalem do Skody i powiedzieli, ze czysczenie robia raz dwa, ale potem musza suszyc z 2-3 dni. Koszt okolo 200鈧. DO tego jesli wpadna na pomysl wymiany wezykow (bo nimiecki mechanik jak czegos nie wymieni, to jest chory) to koszta sie podwoja. Dlatego myslalem, zeby samemu cos z tym zrobic, tym bardziej ze teraz po dwoch dniach deszczu, zarowno pod nogami pasazera jak i moimi, chlupocze woda. Na pewno trzeba demontowac okladzine slupka A i progu. Ma ktos dokladny rysunek gdzie tam sa zaczepy czy sruby, zebym tego nie polamal?
Znalazlem tez taki filmik. CO prawda o Passacie i po niemeicku, ale organoleptycznie mozna cos podlapac. https://www.youtube.com/watch?v=1zeYVvnoXLc

G贸ra

PostNapisane: 13 lut 2019, o 08:14 

Zapewne rozpi膮艂 Ci si臋 w臋偶yk i leci gdzie艣 w 艣rodku. po prostu 艣ci膮gnij obudow膮 s艂upka i oblukaj first.

Pisali te偶 o rozczelnianiu si臋 prowadnic - ale nie wiem, bo wed艂ug mnie to powinno grawitacyjnie odp艂ywa膰 (jak wok贸艂 komina) pod warunkiem, 偶e wszystko dro偶ne.
Mia艂y by膰 foty tego uszczelniania... i nic nie ma.

G贸ra

PostNapisane: 13 lut 2019, o 15:27 

link u mnie dzia艂a bez problemu, ewentualnie przeklej sobie bo przegl膮darki poni偶szy adres
Kod:
http://www.oemepc.com/skoda/part_single/catalog/sk/markt/CZ/modell/SUP/year/2012/drive_standart/632/hg_ug/877/subcategory/877040/part_id/3000677/lang/o

ale to chyba nieistotne, bo ju偶 ustalili艣my, 偶e etka prawdy nie pokazuje i odp艂ywy s膮 4-ry - analogicznie prawa lewa strona.

Zdj臋cie samego plastiku s艂upka A niczego ci nie da, bo odp艂yw jest dalej, a jak sam widzia艂e艣 na twoim filmiku, to wcale nie musi by膰 odp艂yw tylko do 艂膮czenie w naro偶ach ramy.
Trzeba zrzuci膰 podsufitk臋 i wtedy szuka膰 miejsca wycieku.
Os艂ona s艂upka A, jest na wcisk, na takich metalowych blaszkach. Nie zdejmiesz tego inaczej jak ci膮gn膮c do siebie, z wyczuciem oczywi艣cie :)

G贸ra

PostNapisane: 14 mar 2019, o 17:11 

marioti napisa艂(a):
link u mnie dzia艂a bez problemu, ewentualnie przeklej sobie bo przegl膮darki poni偶szy adres
Kod:
http://www.oemepc.com/skoda/part_single/catalog/sk/markt/CZ/modell/SUP/year/2012/drive_standart/632/hg_ug/877/subcategory/877040/part_id/3000677/lang/o

ale to chyba nieistotne, bo ju偶 ustalili艣my, 偶e etka prawdy nie pokazuje i odp艂ywy s膮 4-ry - analogicznie prawa lewa strona.

Zdj臋cie samego plastiku s艂upka A niczego ci nie da, bo odp艂yw jest dalej, a jak sam widzia艂e艣 na twoim filmiku, to wcale nie musi by膰 odp艂yw tylko do 艂膮czenie w naro偶ach ramy.
Trzeba zrzuci膰 podsufitk臋 i wtedy szuka膰 miejsca wycieku.
Os艂ona s艂upka A, jest na wcisk, na takich metalowych blaszkach. Nie zdejmiesz tego inaczej jak ci膮gn膮c do siebie, z wyczuciem oczywi艣cie :)
Link na telefonie mi nie 艣miga.
Ja zdj膮艂em s艂upek A i rzeczywi艣cie niczego si臋 nie dowiedzia艂em, a tylko ciekawi mnie co to jest ta zwini臋ta w rulon cerata i ten czerwony kabel, czy tam przew贸d. Je艣li mam zdejmowa膰 cal膮 podsufitk臋 to raczej si臋 na to nie pisz臋.
Dzisiaj po ulewie, u mnie i pasa偶era woda. A wali jakby si臋 kot zejszcza艂.
Auto oddam do ASO tylko niech przyjdzie s艂o艅ce, 偶ebym m贸g艂 do pracy skuterem dojecha膰 bo narazie to jaka艣 jebana amazonia...
Obrazek

Wys艂ane z mojego SM-N960F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 14 mar 2019, o 17:42 

To czerwone to w艂a艣nie odp艂yw z Panoramy
Natomiast rulonik to po prostu kurtyna powietrzna boczna kt贸r膮 wida膰 tylko kawa艂ek bo reszta jest w podsufitce idzie nad drzwiami

G贸ra

PostNapisane: 16 mar 2019, o 23:19 

No to jak doj艣膰 do niego od do艂u, 偶eby dmuchn膮膰? No i je偶eli cieknie gdzie艣 wy偶ej ponad s艂upkiem A, tzn 偶e ten odp艂yw jest 艂膮czony i gdzie艣 pu艣ci艂o, czy cieknie gdzie艣 indziej?

Wys艂ane z mojego SM-N960F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 17 mar 2019, o 10:29 

Profil Alu jest na ka偶dym rogu dachu panoramy 艂膮czony plastikowym naro偶nikiem. Ka偶dy naro偶nik ma kr贸ciec. W臋偶yk odp艂ywowy pod艂膮czony jest tam z艂膮czka na wcisk
Przeciek jest albo na pod艂膮czeniu w臋偶a albo na 艂膮czeniu plastikowego naro偶nika z profilem Alu. W tym drugim, oba elementy uszczelnia masa plastyczna, kt贸ra z czasem nie daje rady naszemu klimat贸w
Sory, taki mamy klimat :)

G贸ra

PostNapisane: wczoraj, o 07:16 

Ju偶 rurka na wierzchu... a偶 si臋 prosi nala膰 wody w kana艂 odprowadzaj膮cy i zobaczy膰 gdzie cieknie.
Ba艂bym si臋 ... powierza膰 taki temat w r臋ce serwisu :-)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 29 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: