Sterownik BCM

Sebastian92
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2018, o 09:14
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian

Sterownik BCM

Post autor: Sebastian92 »

Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie modułu komfortu w SII, ponieważ mój sterownik o numerze 1K0 937 087P umarł, chciałbym kupić jakiś w zamian, ale niestety nigdzie nie idzie dostać.
I moje pytanie czy sterownik o jakiś innych numerach podejdzie, bo znalazłem o literce końcowej H i patrząc na sam sterownik to Piny się zgadzają, ale pytanie czy będzie to działać ?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Sterownik BCM

Post autor: Enriquez »

następcą P jest AB
http://allegro.pl/modul-komfortu-bcm-vw ... 88979.html

z H coś tam nie pokazywało się na maxi docie, jakaś opcja, ale ogólnie działał
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Sebastian92
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2018, o 09:14
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian

Re: Sterownik BCM

Post autor: Sebastian92 »

Dziękuje bardzo za odpowiedź, zakupiłem już moduł z końcówką AB, został założony do auta i wydaje się, że wszystko działa tak jak należy.
Mam jeszcze pytanie czy to częsta przypadłość całej grupy VAG, że te moduły padają ? U mnie konkretnie moduł uległ w 1 miejscu spaleniu i zastanawiam się czy po prostu starość go dobiła czy też coś mogło doprowadzić do takiej sytuacji ? Auto jest z 2010 i nalatane ma 340 tys.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Sterownik BCM

Post autor: Enriquez »

Widziałem dwa z upalonymi tranzystorami mocy na wyjściu na żarówki.
Są ludzie, co to naprawiają, tylko nie wiem czy warto. Zdarza się po prostu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Sebastian92
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2018, o 09:14
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian

Re: Sterownik BCM

Post autor: Sebastian92 »

To jeszcze jedno pytanie. Po po zmianie tego modułu mam taka sytuację, że wyrzuca mi cały czas blad żarówki opozycyjnej z tylu I to zarówno z lewej jak I prawej strony, wymieniłem wszystkie I mimo to te żarówki na dole p21w które odpowiadają za przeciwmgłowe, ale też i za pozycję nie świeca się jako pozycję działają tylko jako przeciwmglowe. Domyślam się, że stąd błędy. Tylko dlaczego tak się dzieje trzeba coś zakodowac w vcds żeby zaczęły świecić? Jednocześnie mam tak, że mimo środka dnia I słońca, światła w pozycji auto to od razu zapalają mi się światła mijania zamiast do jazdy dziennej I nie wiem czy jedno z drugim jest powiązane czy to jeszcze jakaś inna kwestia.
Edit: Zauważyłem, że również czujnik deszczu nie reaguje, wycieraczki oczywiście na auto
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Sterownik BCM

Post autor: Enriquez »

No cóż, wymiana nie jest plug & play.
Przede wszystkim należy zakodować światła w bajcie 18, albo vasem.
VCDSem możesz próbować ustawić wartość zdaje się 31 - tak powinien podpowiadać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Sebastian92
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2018, o 09:14
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian

Re: Sterownik BCM

Post autor: Sebastian92 »

Rozumiem, A czy znasz kogoś w Warszawie albo okolicach, kto byłby to w stanie ogarnąć? Bo szczerze powiem, że mam to auto od niedawna I akurat żadnego zaufanego mechanika od Vagow nie mam.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Sterownik BCM

Post autor: Enriquez »

Pab567 w wawie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ