Siła nawiewu słabnie

chlopieczferajny
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2018, o 20:58
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid

Siła nawiewu słabnie

Post autor: chlopieczferajny »

Witam wszystkich.
Odkąd jestem posiadaczem "kurki" uważnie, aczkolwiek, biernie śledzę forum, jednak zauważyłem pewien problem i szukam pewnych wskazówek, stąd mój pierwszy post, a mianowicie:

Zauważyłem, po raz już trzeci, więc raczej nie przypadek. Gorący dzień (30 stopni), wsiadam do samochodu, klimatyzacja ustawiona na 18 stopni, AUTO, więc nawiew najpierw chodzi na full (8 kresek) przez "chwilę", ruszam w trasę (autostrada), wnętrze się schładza, następnie nawiew zaczyna maleć do 3-4 kresek i jest ok, chłodno w samochodzie, temperatura jest utrzymywana, ale po kilkudziesięciu kilometrach, nawiew zaczyna szybciej pracować (6-7 kresek) a mimo to robi się coraz cieplej w samochodzie (temperatura na zewnątrz nie rośnie) i zauważam że siła nawiewu na tych 6-7 kreskach jest mniejsza niż 3-4 do tej pory, dodatkowo dmuchawa jest słyszalna wtedy jakby, mam wrażenie, przytłumiona. Jeżdżę głównie po mieście, na krótkich odcinkach i wtedy tego nie widzę, dopiero w trasie jest to zauważalne, nie wiem czy ma tu tym przypadku znaczenie czas jazdy czy prędkość.

Filtr kabinowy wymieniony na nowy miesiąc temu, co prawda jakiś chińczyk (chyba HART)- bo tylko taki mieli na półce na miejscu w motoryzacyjnym, a chciałem wymienić przed podróżą z dziećmi na nowy więc się zdecydowałem, ale nie wiem czy tu upatrywać winowajcę - a może?

Będę wdzięczny za Wasze wskazówki.
Pozdrawiam
Dawid
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Siła nawiewu słabnie

Post autor: marioti »

Czy masz wtedy załączony automatyczne zamknięcie obiegu powietrza LINK podświetlony przycisk z narysowanym autem + literka "A"

Możliwe też, że czujnik jakości powietrza wariuje i sam otwiera / zamyka obieg wewnętrzny. Trzeba byłoby podpiąć kompa.
Awatar użytkownika
RobertS
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2018, o 23:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Siła nawiewu słabnie

Post autor: RobertS »

Wg mnie zamarza parownik, zarasta lodem.
chlopieczferajny
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2018, o 20:58
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid

Re: Siła nawiewu słabnie

Post autor: chlopieczferajny »

Dzisiaj jeszcze poobserwowałem to i tak jak wcześniej napisałem, gdy siła nawiewu słabnie, wtedy dźwięk dmuchawy jest jakby przytłumiony - "objawy" dosłownie identyczna jakbym włączył "ręcznie" obieg zamknięty - czyli skłaniałbym się do tego co napisał właśnie też kolega marioti.
Ja praktycznie nigdy nie używam obiegu zamkniętego. Moim zdaniem po prostu on uruchamia się sam (choć nie widać tego na panelu klimy - tzn. nie podświetla "samochód z literką A" Dlaczego się włącza? Uszkodzony czujnik jakości powietrza (to co pisał marioti) - coś jeszcze? Komputer by pokazał jakiś błąd?
aha i moim zdaniem nie ma znaczenia czas i prędkość - po prostu włącza obieg wewnętrzny kiedy chce :)
ODPOWIEDZ