Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 lip 2019, o 22:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 27 maja 2018, o 20:33 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2017, o 10:05
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Panowie mam problem z wycieraczekami a dok艂adniej z ich mechanizmem. Zacinaja mi si臋, ledwo pracuj膮, dojd膮 do po艂owy szyby i si臋 zatrzymuj膮.

Zdemontowa艂em wszystko, przeczysci艂em ale dalej nie pracuj膮 tak jak powinny. Chc臋 wymieni膰 na inny mechanizm. Na allegro bardzo ma艂o mechanizm贸w do superb 2 i teraz pytanie montowa膰 kto艣 od innego auta? Np Yeti? Octavia?

I np. Czy od wersji angielskiej b臋d膮 ok?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 29 maja 2018, o 20:00 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM
w Etka, widz臋 tylko jeden rodzaj nap臋du, i ma numer 3T2955601 (numer Bosch 3 398 009 993). I pod tym numerem stosowany by艂 wy艂膮cznie w Sperbie 2
Ale patrz膮c na zdj臋cia mechanizm wygl膮da identycznie jak 3C2955601 czyli od Passata.

W sieci mo偶esz znale藕膰 inne numery np. 3T1955623 - ale to jest sam uchwyt silniczka nap臋du
albo 3T1955023 - to jest z kolei numer dla ca艂o艣ci czyli mechanizm razem z silniczkiem.

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2018, o 08:19 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2011, o 16:45
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Witaj
Mia艂em to samo - pomog艂o rozebranie mechanizmu wybicie /du偶y m艂otek dobre podparcie/ osi osadzonych w aluminiowych korpusach oczyszczenie wypolerowanie tych osiek i tulejek , posmarowanie i ponowny monta偶 .
Trzeba uwa偶a膰 na gumki uszczelniaj膮ce .
Naprawa mia艂a miejsce w trzyletniej SII , po naprawie przez kolejne 5 lat by艂o okey.
Pozdrawiam Andrzej

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2018, o 08:37 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Aktualnie: 204KM
Te偶 tak mia艂em, ale w 12-letnim seacie. Mechanizm orygina艂, produkcja rok 2000. Niestety u mnie trzpienie by艂y ju偶 zbyt wytarte i pomog艂a tylko wymiana. Kupi艂em zamiennik Vika za 40z艂 i auto je藕dzi na nim ju偶 5-lat

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 12:53 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 13 lip 2017, o 10:05
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Panowie, okazuje si臋 偶e to sam mechanizm wycieraczek, zapiek艂 si臋 1 z trzpieni, Nie mo偶na go ruszy膰, WD40 uderzenia m艂otkiem, nic daj膮. Ostatecznie od uderze艅 m艂otkiem a偶 uszkodzi艂 si臋 gwint, z kolei trzpie艅 naewt nie drgn膮 :shock:
W艂asnie zamrowi艂em nowy mechanizm, prze艂o偶臋 silnik i b臋dzie OK,

Dost臋pne s膮 zamienniki za 115 z艂oty.

Dzi臋ki za zainteresowanie,

G贸ra

PostNapisane: 4 sie 2018, o 07:37 

Imi臋: 艁ukasz
Do艂膮czy艂(a): 4 sie 2018, o 04:29
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Witam
Jestem w tej samej sytuacji. Zardzewia艂, zapiek艂 si臋 trzpie艅 ramion wycieraczek. Po d艂ugiej walce uda艂o mi si臋 wyj膮膰 czpie艅, oczy艣ci膰 i przesmarowa膰 ale kosztem kondycji ca艂ego mechanizmu, tak mocno by艂o zapieczone. I chcia艂bym wymieni膰 sam mechanizm na nowy. Gdzie uda艂o Ci si臋 znale藕膰 tak tanio. Ja znalaz艂em za 199 z艂 firmy WRCIII, Metzger autoteile za 400 oraz orygina艂 za 700?
Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 27 lut 2019, o 19:32 

Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2018, o 22:28
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Czy taki mechanizm pasuje do Superba II?
https://allegro.pl/oferta/mechanizm-wyc ... 7708328551
https://allegro.pl/oferta/vw-passat-b7- ... 6272886702

G贸ra

PostNapisane: 28 lut 2019, o 12:04 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2011, o 16:45
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
powinny pasowa膰.
Ja poleca艂 bym wymian臋 ca艂ej metalowej konstrukcji na now膮 znajdziesz na alledrogo - kiedy艣 widzia艂em cena oko艂o 70 z艂
Opisywa艂em problem - wynika z rdzy na osiach mechanizmu.

G贸ra

PostNapisane: 28 lut 2019, o 16:03 

W艂a艣nie kupuj臋 nowy, bo zale偶y mi na czasie, ale mam pewne obawy - to s膮 jakie艣 chi艅skie zamienniki. Normalnie wol臋 chyba jednak rozebra膰, oczy艣ci膰 i nasmarowa膰 u偶ywany orygina艂.

G贸ra

PostNapisane: 3 mar 2019, o 08:33 

No i nie pasuje mechanizm 3C1955601 z passata B6. Rozstaw osi ma wi臋kszy o jakie艣 2cm, a jedno mocowanie w innym miejscu. Nie na darmo wszyscy sprzedawcy pisz膮, 偶e pasuje do superba albo do passata, ale nigdy do obydwu jednocze艣nie. Najlepsze jest to, 偶e mechanizm do superba jest znacznie dro偶szy.

Tutaj wida膰 r贸偶nice, z prawej strony osie pokrywaj膮 si臋.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 5 mar 2019, o 15:41 

Update :)
Ten mechanizm https://allegro.pl/oferta/mechanizm-wyc ... 7868340878 nie pasuje, ale da si臋 zrobi膰 "hybryd臋" wykorzystuj膮c te o艣ki od nowego mechanizmu :) Maj膮 takie same wymiary. No chyba, 偶e komu艣 uszkodzi艂o si臋 co艣 innego, ale w 99% przypadk贸w zapiekaj膮 si臋 te osie w tulejach i cz臋sto pr贸ba ich wydobycia ko艅czy si臋 uszkodzeniem.

PS. Je艣li kto艣 chcia艂by za艂o偶y膰 mechanizm z linku tak jak jest (OK, nie pasuje, wi臋c powiedzmy do passata) to nie wr贸偶臋 szcz臋艣cia... Nie do艣膰, 偶e w 艣rodku zero jakiegokolwiek smaru (kompletnie na sucho z艂o偶yli) to jeszcze brak uszczelnie艅. Oryginalny mechanizm ma o-ring na g贸rze i na dole. Dlatego tak jak pisa艂em najlepszym rozwi膮zaniem jest zakup ori u偶ywki, rozebranie i nasmarowanie. O ile osie da si臋 wyj膮膰 :) Trzeba nad nimi troch臋 popracowa膰.

G贸ra

PostNapisane: 4 kwi 2019, o 09:01 

Do艂膮czy艂(a): 17 maja 2017, o 23:17
Hej ! I jak ju偶 si臋 sko艅czy艂a sprawa z wycieraczkami? U mnie problem ten sam ale usterka gdzie indziej mianowicie maska klapy prz贸d a dok艂adnie kostka jest walni臋ta. Mechanik podpi膮艂 na kr贸tko i wycieraczki chodz膮 bez problemu na razie testuje. Te偶 mia艂em takie same objawy . Troszk臋 mnie to zdziwi艂o ale chodzi chyba oto ,偶e je艣li klapa jest ( nie otwarta) tylko wystarczy ,偶e j膮 odblokujesz d藕wigienk膮 w kabinie to wycieraczki ju偶 艣wiruj膮 i chyba chodzi o sygna艂 do wycieraczek ,偶e klapa otwarta i mog膮 haczy膰 o karoserie . Ca艂y mechanizm https://czesci.zagielauto.pl/pl/p/Zamek ... rb-II/5688. Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 4 kwi 2019, o 22:54 

Nie wiem dlaczego tak zrobili z t膮 mask膮 - moim zdaniem nie ma mo偶liwo艣ci by przy otwartej masce wycieraczki zawadza艂y o mask臋. Ba, sprawdzi艂em to - przy otwartej masce niejako "zamkn膮艂em" zamek 艣rubokr臋tem by oszuka膰 ustrojstwo, nast臋pnie w艂膮czy艂em wycieraczki i nic z艂ego si臋 nie dzieje, pracuj膮 normalnie. Gdyby chodzi艂o tylko o wycieraczki, zmostkowa艂bym ten wy艂膮cznik i tyle:) Ale lepiej mie膰 informacj臋 o otwartej masce.

G贸ra

PostNapisane: 8 kwi 2019, o 08:57 

lwlw napisa艂(a):
Nie wiem dlaczego tak zrobili z t膮 mask膮 - moim zdaniem nie ma mo偶liwo艣ci by przy otwartej masce wycieraczki zawadza艂y o mask臋. Ba, sprawdzi艂em to - przy otwartej masce niejako "zamkn膮艂em" zamek 艣rubokr臋tem by oszuka膰 ustrojstwo, nast臋pnie w艂膮czy艂em wycieraczki i nic z艂ego si臋 nie dzieje, pracuj膮 normalnie. Gdyby chodzi艂o tylko o wycieraczki, zmostkowa艂bym ten wy艂膮cznik i tyle:) Ale lepiej mie膰 informacj臋 o otwartej masce.

Super dzi臋ki za odpowied藕. U mnie niestety mechanizm do podreperowania lub nowy . Fakt pod艂膮czy艂 kostk臋 od maski na kr贸tko i nie da艂o to efektu ,czasami wycieraczki stoj膮 w pionie lub id膮 jakby im si臋 nie chcia艂o. ;-)

G贸ra

PostNapisane: 5 maja 2019, o 06:53 

Z mask膮 nie mia艂o chyba nic wsp贸lnego ,mianowicie zosta艂y wymienione wycieraczki na nowe najta艅sze jakie s膮 .Stare jak w nazwie stare i przycina艂o , sprawdzi艂em diagnostycznie na lepszym urz膮dzeniu i okaza艂o si臋,偶e podczas wycierania bra艂y wi臋cej pr膮du dlatego jest bezpiecznik i si臋 przycina艂y. Teraz jest lepiej aczkolwiek widz臋 ,偶e te偶 minimalnie lew膮 przytnie . Jak b臋dzie dalej b臋d臋 opisywa艂.Pozdrawiam

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: