centralny zamek

jarek kraków
Posty: 3
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: moc 140

centralny zamek

Post autor: jarek kraków »

witam centralny zamek nie zamyka mi tylnych lewych drzwi i nie działa otwieranie szyby a lampka drzwi i podświetlanie klawisza i klamki świecą cały czas nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i zamknięciu drzwi
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: centralny zamek

Post autor: kamracik »

Zerknij kable w harmonijce pomiędzy drzwiami, a karoserią.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: centralny zamek

Post autor: marioti »

To już któryś temat z problemem związanym z uszkodzeniem wiązki kabli przechodzących przez drzwi. Zastanawiam się, czy da się temu jakoś zapobiec przed szkodą?
Czy to jest kwestia niedoróbki producenta, czy też efekt np. jakiegoś niedokładnego składania przy grzebaniu w tej okolicy?
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: centralny zamek

Post autor: stanley_83 »

Witam, czy został rozwiązany jakoś problem,

piszę tutaj, gdyż mam bardzo podobny problem. Jestem świeżo po zakupie autka, mam problem z tylnymi drzwiami strona kierowcy. Nie zamykają się czy to wcisnę przycisk zamykania na kluczyku czy też przycisk ryglowania w drzwiach kierowcy nie zamyka, nie działa mi szyba (podnoszenie opuszczanie), podświetlenie dołu drzwi. Jedyne co działa w tych drzwiach to głośnik.
Ubiegając standardową odpowiedź, sprawdzałem kostkę w słupku, wszystko wygląda ok, sucha jak pieprz.
Czyżbym miał pecha i padnięty jest zamek jak i moduł od szyby?

Dodam jeszcze że jak jadę, zmieniam bieg z 1 na 2 to słychać w tych drzwiach jakby coś chciało się zamknąć, ale niestety tak się nie dzieje, ale jakiś dźwięk słychać, także nie wiem czy to nie eliminuje problemu z brakiem zasilania. Ah ta elektronika:/
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: centralny zamek

Post autor: ProLight »

Dźwięk słychać bo przekraczasz 30km/h gdzie elektronika chce automatycznie zamknąć wszystkie drzwi, no ale że względu na usterkę nie może tego zrobić.

Otwierasz drzwi, zdejmujesz gumowa osłonka, przekraczasz kluczykiem awaryjne zamykanie drzwi. Dopóki nie naprawisz kabli można tak jeździć.
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: centralny zamek

Post autor: ProLight »

Panowie, spotkaliscie się z zarciem wewnątrz zamka?
Tylne lewe drzwi, vcds pokazuje zwarcie silnika zamykania do masy, kable posprawdzalem wszystkie wydają się być ok
Widzę że ten zamek nie jest rozbieralny.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: centralny zamek

Post autor: marioti »

w kurze z tyłu jest zamek 3C4839015 (tył lewy) 3C4839016 (tył prawy)
w ręku tego nie miałem, ale patrząc na zdjęcia to w kółko masz śrubki mocujące obudowę gdzie są silniczki i mikrostyki, więc wydaje się, że da się to rozebrać.
Chyba że u ciebie jest 5N0839015, to faktycznie obudowa wygląda jak klejona.

Nie wiem czemu były dwa różne zamki, zgaduję, że ten drugi to pod kessy, a pierwszy zwykły
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: centralny zamek

Post autor: ProLight »

U mnie jest ten drugi.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: centralny zamek

Post autor: marioti »

skoro wiązka ok, myślę, że najlepiej kupić nówkę i wymienić cały. TUTAJ zdaje się oryginał nowy, za 150zł.
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: centralny zamek

Post autor: stanley_83 »

ProLight pisze: Otwierasz drzwi, zdejmujesz gumowa osłonka, przekraczasz kluczykiem awaryjne zamykanie drzwi. Dopóki nie naprawisz kabli można tak jeździć.
No tak robie :D
Tylko właśnie pytanie czy to problem z kablami, bo słupek sucho jak pieprz, nic nie widać aby zalane czy coś,
Czyżby pech i padł zamek i moduł od szyb, czy może jednak rozbierać drzwi do końca, dostać się do środka i może jednak brakuje jakiegoś zasilania, z tym że jakby tak było, to wtedy myślę że nawet po tych 30km/h nie było by słychać nic w tym zamku, że próbuje coś zaryglować, ale nie udaje się.
A tak jak mówię, nie działa szyba, podświetlenie i zamykanie jak i otwieranie drzwi, tak i krańcówka też:/
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: centralny zamek

Post autor: marioti »

ale spr. tak jak Kamracik radził? Nie chodzi czy woda tam stoi, tylko czy ne masz przypadkiem poprzecinanych kabli w wiązce idącej ze słupka do drzwi. Trzeba ściągnąć tą gumową harmonikję i popatrzeć,
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: centralny zamek

Post autor: stanley_83 »

marioti pisze: Trzeba ściągnąć tą gumową harmonikję i popatrzeć,
wyjąłem tą kostkę i piny czyściutkie a kable na oko nie wyglądają jakby były przełamane czy coś uszkodzone, chyba że dla pewności sprawdzić przejście ale one są gdzieś w środku drzwi także chyba trzeba bardziej rozkręcić pewnie żeby wyeliminować uszkodzony kabel, tylko mówię z wyglądu to wręcz ideał kabli:]


marioti pisze: Trzeba ściągnąć tą gumową harmonikję i popatrzeć,
problem rozwiązany :D
tak jak pisaliście problem z kablami, ale żeby było śmiesznie nie w tylnych drzwiach :roll:
Sterowanie do tylnych drzwi, jak i całej reszty idzie jednym kablem z przednich drzwi, nie z modułu komfortu tylko z przednich, a do przednich dochodzi sygnał can. Można powiedzieć że przednie drzwi to centrum dowodzenia całą resztą:]
Zdjąłem gumę łączącą słupek z drzwiami i tam kable masakra, urwane, a 3 urwały się po dotknięciu, po zrobieniu kabli na krótko :o działa! wszystko tak jak powinno być!

Dla potomnych, sprawdzajcie na początek przednie drzwi kierowcy, ponoć jest to jakaś wada, izolacja pęka i kable przerywają się. Na forum passata pisali że też nie raz już łatali kable w tych drzwiach. Także warto oblukać je jak wyglądają, jak macie coś nie tak.

Kto by pomyślał aby szukać w przednich a nie tylnych drzwiach :o
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: centralny zamek

Post autor: marioti »

Dzięki za uwagę.
W przednich lewych drzwiach jest moduł sterujący całą elektroniką drzwi, właśnie. Ale faktem jest, że nie przyszło mi do głowy, aby szukać urwanych kabli właśnie tam. Choć u mnie nic się nie dziej to od wszelkiego sprawdzę zaraz u siebie jak wyglądają te kable pod harmonijką :)
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: centralny zamek

Post autor: stanley_83 »

No mi też, tak zgadałem się z moderatorem passata, przejawiał chęć pomocy i tak naprowadził mnie że sterowanie rozchodzi się od tych drzwi, bo aj myślałem żeby szukać tego kabla w module komfortu i nie znalazłbym a już prawie pół auta rozebrałem:]

Masakra:] i powiedział mi że zna parę osób co też już łatali te kable, on sam z resztą też to robił, także ewidentnie mają jakiś błąd w konstrukcji albo jakości kabli:]
Ale w razie co już wiadomo gdzie można zacząć szukać bez rozbierania połowy auta.

U mnie były przerwane, uszkodzone, tak jakoś zaraz w drzwiach, także warto je troszkę wyciągnąć z drzwi i obejrzeć je:]
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: centralny zamek

Post autor: rufffus »

To jakaś masówka z tą wiązką, u mnie dziś też padło. Tyle, że mam kessy i aktualnie nie jestem w stanie zamknąć (zaryglować) auta, więc szykuje się robota na cito.
Tyś widział "kurę"...
ODPOWIEDZ