Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 lip 2018, o 23:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: centralny zamek
PostNapisane: 22 maja 2018, o 14:50 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2018, o 15:39
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: moc 140
witam centralny zamek nie zamyka mi tylnych lewych drzwi i nie dzia艂a otwieranie szyby a lampka drzwi i pod艣wietlanie klawisza i klamki 艣wiec膮 ca艂y czas nawet po wyj臋ciu kluczyka ze stacyjki i zamkni臋ciu drzwi

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 24 maja 2018, o 10:21 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Zerknij kable w harmonijce pomi臋dzy drzwiami, a karoseri膮.

G贸ra

PostNapisane: 24 maja 2018, o 16:00 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
To ju偶 kt贸ry艣 temat z problemem zwi膮zanym z uszkodzeniem wi膮zki kabli przechodz膮cych przez drzwi. Zastanawiam si臋, czy da si臋 temu jako艣 zapobiec przed szkod膮?
Czy to jest kwestia niedor贸bki producenta, czy te偶 efekt np. jakiego艣 niedok艂adnego sk艂adania przy grzebaniu w tej okolicy?

G贸ra

PostNapisane: 16 cze 2018, o 07:02 

Imi臋: Stasio
Do艂膮czy艂(a): 15 cze 2018, o 22:49
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Witam, czy zosta艂 rozwi膮zany jako艣 problem,

pisz臋 tutaj, gdy偶 mam bardzo podobny problem. Jestem 艣wie偶o po zakupie autka, mam problem z tylnymi drzwiami strona kierowcy. Nie zamykaj膮 si臋 czy to wcisn臋 przycisk zamykania na kluczyku czy te偶 przycisk ryglowania w drzwiach kierowcy nie zamyka, nie dzia艂a mi szyba (podnoszenie opuszczanie), pod艣wietlenie do艂u drzwi. Jedyne co dzia艂a w tych drzwiach to g艂o艣nik.
Ubiegaj膮c standardow膮 odpowied藕, sprawdza艂em kostk臋 w s艂upku, wszystko wygl膮da ok, sucha jak pieprz.
Czy偶bym mia艂 pecha i padni臋ty jest zamek jak i modu艂 od szyby?

Dodam jeszcze 偶e jak jad臋, zmieniam bieg z 1 na 2 to s艂ycha膰 w tych drzwiach jakby co艣 chcia艂o si臋 zamkn膮膰, ale niestety tak si臋 nie dzieje, ale jaki艣 d藕wi臋k s艂ycha膰, tak偶e nie wiem czy to nie eliminuje problemu z brakiem zasilania. Ah ta elektronika:/

G贸ra

PostNapisane: 16 cze 2018, o 13:03 

Do艂膮czy艂(a): 22 kwi 2014, o 10:51
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
D藕wi臋k s艂ycha膰 bo przekraczasz 30km/h gdzie elektronika chce automatycznie zamkn膮膰 wszystkie drzwi, no ale 偶e wzgl臋du na usterk臋 nie mo偶e tego zrobi膰.

Otwierasz drzwi, zdejmujesz gumowa os艂onka, przekraczasz kluczykiem awaryjne zamykanie drzwi. Dop贸ki nie naprawisz kabli mo偶na tak je藕dzi膰.

G贸ra

PostNapisane: 17 cze 2018, o 14:02 

Panowie, spotkaliscie si臋 z zarciem wewn膮trz zamka?
Tylne lewe drzwi, vcds pokazuje zwarcie silnika zamykania do masy, kable posprawdzalem wszystkie wydaj膮 si臋 by膰 ok
Widz臋 偶e ten zamek nie jest rozbieralny.

G贸ra

PostNapisane: 17 cze 2018, o 15:26 

w kurze z ty艂u jest zamek 3C4839015 (ty艂 lewy) 3C4839016 (ty艂 prawy)
w r臋ku tego nie mia艂em, ale patrz膮c na zdj臋cia to w k贸艂ko masz 艣rubki mocuj膮ce obudow臋 gdzie s膮 silniczki i mikrostyki, wi臋c wydaje si臋, 偶e da si臋 to rozebra膰.
Chyba 偶e u ciebie jest 5N0839015, to faktycznie obudowa wygl膮da jak klejona.

Nie wiem czemu by艂y dwa r贸偶ne zamki, zgaduj臋, 偶e ten drugi to pod kessy, a pierwszy zwyk艂y

G贸ra

PostNapisane: 17 cze 2018, o 22:17 

U mnie jest ten drugi.

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2018, o 10:01 

skoro wi膮zka ok, my艣l臋, 偶e najlepiej kupi膰 n贸wk臋 i wymieni膰 ca艂y. TUTAJ zdaje si臋 orygina艂 nowy, za 150z艂.

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2018, o 11:01 

ProLight napisa艂(a):
Otwierasz drzwi, zdejmujesz gumowa os艂onka, przekraczasz kluczykiem awaryjne zamykanie drzwi. Dop贸ki nie naprawisz kabli mo偶na tak je藕dzi膰.

No tak robie :D
Tylko w艂a艣nie pytanie czy to problem z kablami, bo s艂upek sucho jak pieprz, nic nie wida膰 aby zalane czy co艣,
Czy偶by pech i pad艂 zamek i modu艂 od szyb, czy mo偶e jednak rozbiera膰 drzwi do ko艅ca, dosta膰 si臋 do 艣rodka i mo偶e jednak brakuje jakiego艣 zasilania, z tym 偶e jakby tak by艂o, to wtedy my艣l臋 偶e nawet po tych 30km/h nie by艂o by s艂ycha膰 nic w tym zamku, 偶e pr贸buje co艣 zaryglowa膰, ale nie udaje si臋.
A tak jak m贸wi臋, nie dzia艂a szyba, pod艣wietlenie i zamykanie jak i otwieranie drzwi, tak i kra艅c贸wka te偶:/

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2018, o 11:17 

ale spr. tak jak Kamracik radzi艂? Nie chodzi czy woda tam stoi, tylko czy ne masz przypadkiem poprzecinanych kabli w wi膮zce id膮cej ze s艂upka do drzwi. Trzeba 艣ci膮gn膮膰 t膮 gumow膮 harmonikj臋 i popatrze膰,

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2018, o 12:37 

marioti napisa艂(a):
Trzeba 艣ci膮gn膮膰 t膮 gumow膮 harmonikj臋 i popatrze膰,

wyj膮艂em t膮 kostk臋 i piny czy艣ciutkie a kable na oko nie wygl膮daj膮 jakby by艂y prze艂amane czy co艣 uszkodzone, chyba 偶e dla pewno艣ci sprawdzi膰 przej艣cie ale one s膮 gdzie艣 w 艣rodku drzwi tak偶e chyba trzeba bardziej rozkr臋ci膰 pewnie 偶eby wyeliminowa膰 uszkodzony kabel, tylko m贸wi臋 z wygl膮du to wr臋cz idea艂 kabli:]

marioti napisa艂(a):
Trzeba 艣ci膮gn膮膰 t膮 gumow膮 harmonikj臋 i popatrze膰,

problem rozwi膮zany :D
tak jak pisali艣cie problem z kablami, ale 偶eby by艂o 艣miesznie nie w tylnych drzwiach :roll:
Sterowanie do tylnych drzwi, jak i ca艂ej reszty idzie jednym kablem z przednich drzwi, nie z modu艂u komfortu tylko z przednich, a do przednich dochodzi sygna艂 can. Mo偶na powiedzie膰 偶e przednie drzwi to centrum dowodzenia ca艂膮 reszt膮:]
Zdj膮艂em gum臋 艂膮cz膮c膮 s艂upek z drzwiami i tam kable masakra, urwane, a 3 urwa艂y si臋 po dotkni臋ciu, po zrobieniu kabli na kr贸tko :o dzia艂a! wszystko tak jak powinno by膰!

Dla potomnych, sprawdzajcie na pocz膮tek przednie drzwi kierowcy, pono膰 jest to jaka艣 wada, izolacja p臋ka i kable przerywaj膮 si臋. Na forum passata pisali 偶e te偶 nie raz ju偶 艂atali kable w tych drzwiach. Tak偶e warto obluka膰 je jak wygl膮daj膮, jak macie co艣 nie tak.

Kto by pomy艣la艂 aby szuka膰 w przednich a nie tylnych drzwiach :o

G贸ra

PostNapisane: 5 lip 2018, o 11:50 

Dzi臋ki za uwag臋.
W przednich lewych drzwiach jest modu艂 steruj膮cy ca艂膮 elektronik膮 drzwi, w艂a艣nie. Ale faktem jest, 偶e nie przysz艂o mi do g艂owy, aby szuka膰 urwanych kabli w艂a艣nie tam. Cho膰 u mnie nic si臋 nie dziej to od wszelkiego sprawdz臋 zaraz u siebie jak wygl膮daj膮 te kable pod harmonijk膮 :)

G贸ra

PostNapisane: 5 lip 2018, o 12:50 

No mi te偶, tak zgada艂em si臋 z moderatorem passata, przejawia艂 ch臋膰 pomocy i tak naprowadzi艂 mnie 偶e sterowanie rozchodzi si臋 od tych drzwi, bo aj my艣la艂em 偶eby szuka膰 tego kabla w module komfortu i nie znalaz艂bym a ju偶 prawie p贸艂 auta rozebra艂em:]

Masakra:] i powiedzia艂 mi 偶e zna par臋 os贸b co te偶 ju偶 艂atali te kable, on sam z reszt膮 te偶 to robi艂, tak偶e ewidentnie maj膮 jaki艣 b艂膮d w konstrukcji albo jako艣ci kabli:]
Ale w razie co ju偶 wiadomo gdzie mo偶na zacz膮膰 szuka膰 bez rozbierania po艂owy auta.

U mnie by艂y przerwane, uszkodzone, tak jako艣 zaraz w drzwiach, tak偶e warto je troszk臋 wyci膮gn膮膰 z drzwi i obejrze膰 je:]

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: