nie dogrzewa silnika

robert4-don
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2012, o 14:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bydgoszcz

nie dogrzewa silnika

Post autor: robert4-don »

witam mam taki problem wskazowka od temperatury nie osiaga 90 stopni tzn np na dworze jest +7 stopni przejade jakies 10 km temperatura podskoczy do 85 wyjade na traske jadac z predkoscia 110 120 km/h dojdzie do 90 stopni nastepnie wjade do miasta i spadnie na ta jena mala kreseczke przed 90 stopni termostat wymienialem dwa razy jeden kupilem jakis zamiennik za 35zl myslalem ze to jego wina bo bylo tak samo nastepnie kupilem jakis lepszy za 59zl podobno zakladany napierwszy montaz firmy nie pamietam , plyn w zbiorniczku cieply waz od chlodnicy gorny i dolny cieply chlodnica ciepla co to moze byc????nie sadze zeby to byl termostat dwa wymienilem??
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: Piterko »

Moze problem tkwi w samym czujniku temp wody. Probowales podmienic? U mnie nie stykal gdzies i wariowal i tez mi wskazowka latala i silnik dziwnie chodzil bo dawke zmienial. Ale jak u Ciebie chodzi silnik jak w zegarku i nie faluje ani nic to nie mam pojecia
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
robert4-don
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2012, o 14:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: robert4-don »

silnik chodzi jak pszczólka spalanie tez sie nie zwiekszylo
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: Piterko »

To dales zagadke dobra ; ) sprawdzales moze jakies bledy VAGiem? moze cos pokaze
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
robert4-don
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2012, o 14:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: robert4-don »

jade w sobote do mechanika ma podlaczyc pod kompa pojezdzimy i zobaczymy czy to czujnik temp. czy sm wskaznik przeklamuje czy moze termostat w co bardzo watpie bo dwa wymienialem
robert4-don
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2012, o 14:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: robert4-don »

sprawdzalem vagiem jak temperatura dojdzie do 90 stopni po gazowaniu na postoju do 3000 obr/min czujnik temperatury pokazuje 72 stopnie temp.cieczy 90 stopni jade w sobote na podmiane czujnika zobaczymy jakby co to dam znac co to bylo
robert4-don
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2012, o 14:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: robert4-don »

Witam a jednak to byl czujnik temperatury pokazywal temperature o nizszej wartosci po wymianie wszystko ok
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: patrykk »

Ja mam podobny problem z przekłamaniem na blacie, tyle że u mnie dochodzi do max 76. Dane z VAGA:

01 Engine - group 007
Obrazek

17 Instruments - group 003
Obrazek

Czy to jest jeden i ten sam czujnik czy dwa oddzielne? Gdzie się owy czujnik znajduje i jak go najlepiej wymienić? Jaki jest oryginalny numer części dla tego czujnika?
robert4-don
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2012, o 14:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: robert4-don »

witam czujnik tempertury jest tylko jeden z lewej strony silnika jak patrzysz od strony maski zeby sie dostac musisz odkrecic ten plastik od strony filtra powietrza pod zaslepkami dwa wkrety do samej wymiany nie potrzebujesz zadnych kluczy z tego co widzialem mechanik to opanowal samym srubokretem on jest przymocowany na taka plastikowa spinke wchodzi w blok silnika przy wymianie jak masz dobry refleks to stracisz jakies dwie setki plynu chlodzacego jak nie to wiecej od gory czujniak jest wpiety przewod cala wymiana trwala moze z 5 min za sam czujnik orginalny zaplacilem 90zl z ASO na alegro dostaniesz tansze te orginalne sa zmodyfikowane ze sie podobno nie psuja juz tak czesto jak te co byly montowane na pierwszy montaz na allegro nie ma takiego co ja mam jasno zielony ta koncowka metalowa byla koloru zlotego miala znaczki vw i audi
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: patrykk »

Dzięki kolego za odpowiedź.
robert4-don pisze: na alegro dostaniesz tansze te orginalne sa zmodyfikowane ze sie podobno nie psuja juz tak czesto jak te co byly montowane na pierwszy montaz na allegro nie ma takiego co ja mam jasno zielony ta koncowka metalowa byla koloru zlotego miala znaczki vw i aud
Z tego co widzie na allegro są te czujniki tyle, że bez oryginalnego opakowania przez co jak podejrzewam są dużo tańsze. Link Czy taki właśnie masz?

Info z którejś tam aukcji.
Czarny czujnik został zastąpiony czujnikiem zielonym. Grupa VW nie produkuje już czarnych czujników.
robert4-don
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2012, o 14:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: robert4-don »

Wlasnie taki mam tylko ja dalem za niego 90zl bo byl z ASO i pewnie dlatego a moj mechanik przyniosl go z pracy na podmiane zeby zobaczyc czy to napewno i jak go zamontowal i bylo ok to powiedzialem zeby zostawil bo bym musial zamawiac na allegro czekac na przesylke pozniej znowu jechac na wymiane teraz to juz bym go sam wymieni hehehe
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: bandit57 »

Panowie,
Mam problem z dogrzewaniem się silnika, mianowicie na autostradzie lecac 160km/h spadała mi temperatura płynu chlodzacego do 70c przy 5 stopniach temperatury na zewnatrz. w miescie tez nie lepiej bo nie chcialo dojsc do 90c i ciagle jeździłem na nie dogrzanym silniku. Diagnoza ASO termostat do wymiany. Trochę się polepszylo, bo przy większych predkosciach trzyma temperaturę prawidłowa, a po mieście ma dalej problem i staje przy 70c-80c. Czujnik temperatury niby sprawny. Czy ktoś miał podobna historie? Strasznie mnie to irytuje , zwłaszcza ze nie to jest to prawidłowe zachowanie. Czy w układzie nie ma jakiś świec do nagrzewania płynu chlodzacego?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: rezon »

nie szukaj świec tylko do wymiany masz termostat. Typowe objawy. Zobacz chwile po uruchomieniu silnika czy nie łapie Ci temperatury chłodnica. Nie powinna poniżej 70st. być nawet lekko ciepła. Przy 70st. otwiera termostat i puszcza płyn na chlodnicę. U Ciebie zaciął się w pozycji otwartej. Możesz stuknąć LEKKO młotkiem. Czasami pomaga na chwilę.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: szms »

Przecież pisze, że wymienił i problem pozostał. :? :shock:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: nie dogrzewa silnika

Post autor: Enriquez »

to oznacza, że wymienił na uszkodzony
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ