Dzwięk przy ruszaniu - p

fiolka_80
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2018, o 11:35
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Wioleta

Dzwięk przy ruszaniu - p

Post autor: fiolka_80 »

Witam, mam taką dziwną przypadłość, podczas ruszania auto wydaje z siebie taki dźwięk:

http://uploadfile.pl/pokaz/1430575---9uuj.html

Zauważyłam, że jak było chłodniej to zdecydowanie częściej były te odgłosy, jak jest cieplej zdecydowanie rzadziej i ciszej. Czy ktoś się może spotkał z takim odgłosem?

Dałam do mechanika, ale on zawzięcie próbował się wykręcić z głębszego przeglądu i mówił, że obstawia, że to sprzęgło bądź skrzynia, ale skoro jeszcze tak mocno nie doskwiera to nie warto się kopać w koszty.... (więc no comment). Dodam jeszcze, że dźwięk jest przy ruszaniu z jedynki, choć nawet jak z dwójki (prawie ruszałam - bo już się toczyłam) i przy wstecznym czasami.

Będę wdzięczna za wasze sugestie.

Pozdrawiam

Jeśli gdzieś na forum jest podobny wątek (choć szukałam i z niczym podobnym się nie spotkałam) proszę o przerzucenie mojego wątku w odpowiednie miejsce.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Dzwięk przy ruszaniu - p

Post autor: Ralph3x »

Na dole gdzieś to słychać?To znaczy gdzieś jakby pod/przed nogami kierowcy?Taki krótki jęk?
fiolka_80
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2018, o 11:35
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Wioleta

Re: Dzwięk przy ruszaniu - p

Post autor: fiolka_80 »

Tak, z przodu przed kierowcą. Jęk? Ciężko mi zdefiniować ten dźwięk, ale jęk myślę ze jest trafnym określeniem.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Dzwięk przy ruszaniu - p

Post autor: Ralph3x »

Też tak czasem mam w swoim aucie.Z naciskiem na czasem.Na wstecznym tego nie zauważyłem.Tylko na jedynce.Też ciekaw jestem co jest tego przyczyną.
ODPOWIEDZ