Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 pa藕 2018, o 09:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 28 mar 2018, o 06:10 

Imi臋: Jakub
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 21:52
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Witam.
W moim Superbie 2.0 TDI 2009 mam problem z przeci膮ganiem bieg贸w zaczynaj膮c od biegu 3 na 4 itd. obroty dochodz膮 nawet do 4000 nim zmieni bieg. Zdarza si臋 te偶, 偶e jad膮c na 6 redukuje na 5 i 3000 obrot贸w. Nie dzieje si臋 to ca艂y czas, ale zawsze ust臋puje po zatrzymaniu si臋 auta co jest jednoznaczne z redukcj膮 do biegu 1.
Dzi艣 jestem po zmianie oleju i filtra w skrzyni oraz wszelkiego rodzaju adaptacjach z tym zwi膮zanych, ale niestety problem nie ust膮pi艂.
Doszuka艂em si臋 na forum, 偶e winny mo偶e by膰 czujnik pr臋dko艣ci obrotowej ko艂a tudzie偶 pier艣cie艅 ABS-u. Pod艂膮czy艂em auto pod komputer w celu sprawdzenia warto艣ci pr臋dko艣ci obrotowe k贸艂 i wynik jest taki, 偶e 3 ko艂a maj膮 warto艣ci bardzo zbli偶one wzgl臋dem siebie, a ostatnie ko艂o co jaki艣 czas ma skok warto艣膰 o oko艂o 15-20 jednostek wzgl臋dem pozosta艂ych k贸艂.
Moje pytania s膮 takie, czy te skoki warto艣ci pr臋dko艣ci obrotowej mog膮 mie膰 wp艂yw na prac臋 skrzyni DSG? Jaka jest zale偶no艣膰 tych podzespo艂贸w wzgl臋dem siebie?
Dzi臋kuj臋 za odpowied藕

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 13 kwi 2018, o 21:35 

Do艂膮czy艂(a): 3 mar 2016, o 12:56
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Ogolnie DSG korzysta z danych o poslizgach, przez co zmienia tryb pracy przeciagajac lub zbyt wczesnie wbijajac kolejny bieg (zaleznie od sytuacji). Czy to jest przyczyna twojego problemu? Nie wiem.

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2018, o 15:12 

Imi臋: Grzegorz
Do艂膮czy艂(a): 20 kwi 2015, o 21:12
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
U mnie przy takich objawach uszkodzona by艂a piasta, a konkretnie skorodowany pier艣cie艅 magnetyczny wsp贸艂pracuj膮cy z czujnikiem abs.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: