Webasto nie grzeje

akopczyk
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2018, o 20:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Arek

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: akopczyk »

Dzięki koledzy za informację, przejrzałem wątek, kupiłem VCDSa i odblokowałem Webasto. Działa, error już się nie powtórzył.
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: Igan »

Od dzisiaj także mam problem z Webasto. Wczoraj rano pięknie działało, a dziś rano się zbuntowało.
Przy próbie włączenia szybko miga zielona dioda na pilocie.
Przy próbie włączenia z konsoli w aucie włącza się i od razu wyłącza z komunikatem "Usterka: Ogrzewanie postojowe".

Zatankowałem do pełna (choć do rezerwy jeszcze trochę było) żeby wykluczyć niski poziom paliwa jako przyczynę.

Z lektury wątku wnioskuję że trzeba odblokować.
Nie mam vcds, ale chciałem kupić OBD eleven pytanie czy jeśli jest to kwestia "odblokowania" ogrzewania, to wykonam to za pomocą OBD eleven?

P. S. Webasto było jednym z głównych powodów dla których kupiłem to auto, bo przy braku garażu, zimą to jest dla mnie największy luksus :-)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: MILeq »

Miałem analogiczny problem. Próbuje się włączyć i za kilka sekund się wyłącza z takim komunikatem.
Wymiana pompki i wykasowanie błędów. W ASO prawie tysiak, poza pół ceny.
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: Igan »

Kupiłem obd11 i mam błąd 01410 na czerwono (oznaczony Statyczne) 01411 na zielono (oznaczony Sporadycznie) no i oczywiście 02251. I nie mogę ich wykasować.

Na chłopski rozum zakładam że oznaczenie "statyczne" oznacza że błąd jest ciągły i stąd nie można go wykasować.
--------
Temat rozwiązany przez specjalistę. Ogrzewanie znów działa.
Leoneq
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2017, o 07:32
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: Leoneq »

Co było przyczyną ?

Chciałem włączyć ogrzewanie postojowe i wyskoczył błąd Usterka Ogrzewania postojowego...

po podłączeniu komputera i usunięciu błędów

mam też błąd 01410 ( perman...) Podgrzewacz przegrzany
oraz 02251 ( perman...) Jednostka grzałki zablokowana.

Po odblokowaniu Webasto włącza się z pilora oraz konsoli ale w ogóle nie grzeje

Wina pompa ? Webasto 9021575A ?
czy coś innego szukać ?

Superb II FL 2014 2.0 TDI 170 KM
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: Igan »

Części żadnych mi nie wymieniali. Twierdzili że musieli podłączyć się pod sterownik webasto i tam odblokować.
Jakiś czas temu znowu mialem usterkę przegrzania, ale tym razem bez problemu można było usunąć błędy i odblokować samodzielnie przez obd11
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: MILeq »

Też podobnie walczyłem i mi się raz na 3-4 tygodnie blokowało. Po podłączeniu kompa można było skasować błędy, aż do następnej zawieszki webasto.
W końcu wymiana pompy załatwiła sprawę...
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 68
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: pawellier »

cześć, odgrzeję trochę temat, wczoraj webasto normalnie działało, dziś wyszedłem chwilę wcześniej je z pilota włączyć, zielona lampka się zapaliła na pilocie a pół godziny później już nie działało błędy 0664, 1410, 2251, sprawdzałem telefonem i nie można skasować, podpowiecie coś, pierwsze auto z webasto i dopiero tydzień użytkowania :?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1804
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: marioti »

00664 - Fuel gauge
002 - Lower Limit Exceeded
Czyżbyś miał rezerwę w baku jak złapał błędy?

01410 - Heater Over-Temp
Coś powoduje że webasto się przegrzewa. To może być np. padająca lub padnięta pompka, albo problem z samym czujnikiem temperatury G18 - ale to byś miał też błąd od niego

02251 - Heater Unit Locked
Blokuje webasto abyś nie mógł go uruchomić ponownie zanim nie rozwiążesz ww. problemów. Odblokowanie
18 > adaptacje > z listy wybierz "heater unlock" (lub wpisz hyba kanał 42) > "New value" wpisz 1 > test > save
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 68
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: pawellier »

paliwo możliwe że stary błąd bo jak kupiłem to oczywiście świeciła głęboka rezerwa, co do pompki to o którą chodzi bo o ile dobrze przeczytałem faktury to pompa od webasta była wymieniana w zeszłym roku, auto kupiłem w norwegii
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 68
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: pawellier »

pawellier pisze: 19 sty 2023, o 17:29 paliwo możliwe że stary błąd bo jak kupiłem to oczywiście świeciła głęboka rezerwa, co do pompki to o którą chodzi bo o ile dobrze przeczytałem faktury to pompa od webasta była wymieniana w zeszłym roku, auto kupiłem w norwegii
tak pompa wody do webasta była wymieniana w maju, a czy ten błąd może być spowodowany zasilaniem? bo po wymianie napisali jeszcze że są ślady gryzoni w komorze silnika, może jakiś kabel jest uszkodzony, ale do wczoraj webasto działało prawie normalnie, działało z pilota i guzika na panelu klimatyzacji natomiast nie uruchamiało się jak ustawiałem dzień i godzinę na wyświetlaczu między zegarami
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: maureliusz »

oryginalnie webasto jest jak pamiętam za prawym nadkolem z przodu / pasażera.
Zobacz czy tam jakieś węże widać. Wyzeruj go jak pisał Marioti, odpal i zobaczy czy przewód ciepły = pompka działa i obraca wodą.

Nie wiem czy w oryginalnym to możliwe, ale może gdzieś w VCDS możesz ręcznie uruchomić pompkę i sprawdzić czy działa / chociaż ona jest raczej badzo cicha, nie wiem czy to wyczaisz... - raczej trzeba by ją dotknąć.
Albo jak go uruchomisz pod VCDSEm to możesz zapewne temperatury zobaczyć i co się dzieje.

Teoretyzuje... bo ja dokładałem analoga i mam inny soft do sprawdzania WEBASTO i tam wszystko mogę ząłączyć / sprawdzić.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 68
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: pawellier »

Siema, mam nadzieję że już po sprawie, wystarczyło skasować błędy i na razie działa i oby tak zostało, a swoją drogą masie jakieś sprawdzone interfejsy z ali? Warto mieć coś takiego w domu
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: maureliusz »

Oczywiście, że warto.
Zobacz wątek o interfejsach do Skody - chyba go zakładałem jak kupiłem auto.
Jak coś pisz na priv.

BTW to jak skasowałeś błędy bez interfesju?
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 68
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: pawellier »

podjechałem do mechanika tutaj, on ma kompa ale nie VCDS tylko Delphi czy jakoś tak, przedtem jeździłem oplem insignią i do niego miałem interfejs, ale też mogłem sprawdzać i kasować błędy przez elm i telefon, bo na forum insigni jeden koleś napisał apkę do dpf i do czytania i kasowania błędów, nie wiem ile i jakie mozna było kasować ale te które miałem i nie było usterki dało radę wykasować, w skodzie inna bajka, np torqe płatna wersja nie znalazła żadnego błędu dopiero car scanner dał radę ale nie dało się skasować
ODPOWIEDZ