Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 gru 2018, o 18:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 28 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: DRL
PostNapisane: 9 pa藕 2018, o 07:12 

Imi臋: Miros艂aw
Do艂膮czy艂(a): 4 lip 2018, o 20:22
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Moim zdaniem ry偶owy VCP w wersji 5.5.1 nie ogarnie tego. Vcds tez ry偶 przyjmuje kod 42013 wi臋c to jest odpowiedni kod. Mam te偶 odisa i on tez ten kod przyjmuje tylko nie za bardzo wiem gdzie tam mo偶na odczyta膰 ten eprom.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 9 pa藕 2018, o 09:14 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Musia艂by艣 mie膰 Odis Engineering a nie Service.
Je偶eli masz Service, to mo偶esz to przywr贸ci膰, u偶ywaj膮c Funkcji Prowadzonych --> Wymiana Bordnetza.
Odpowiadasz na pytania i wszystko si臋 naprawi.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 9 pa藕 2018, o 12:09 

A podpowiedz mi jeszcze czy istnieje mo偶liwo艣膰 zrobienia jakiego艣 backupa w odisie ? Boje si臋 ze zrobi臋 prowadzone funkcje i co艣 p贸jdzie nie tak i wtedy nie odwr贸ce tego i b臋dzie co艣 niedzia艂ac. A m贸j klon vcp tego nie naprawi.

G贸ra

PostNapisane: 9 pa藕 2018, o 18:04 

Do艂膮czy艂(a): 6 kwi 2017, o 21:57
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 305KM/385NM
Enriquez pytanko... W VAGHelper przy wyborze auta dla rocznika 2012 pozycja z ustawieniami w programie "Superb 2010" czy Superb 2013" do edycji ustawie艅 jako baz臋?
Ten program ma jak widz臋 te偶 mo偶liwo艣膰 otworzenia sczytanego ustawienia konfiguracji z wcze艣niej zapisanego pliku wyj臋tego z auta za pomoc膮 VCP

G贸ra

PostNapisane: 9 pa藕 2018, o 22:40 
Moderator

braddzan napisa艂(a):
A podpowiedz mi jeszcze czy istnieje mo偶liwo艣膰 zrobienia jakiego艣 backupa w odisie ? Boje si臋 ze zrobi臋 prowadzone funkcje i co艣 p贸jdzie nie tak i wtedy nie odwr贸ce tego i b臋dzie co艣 niedzia艂ac. A m贸j klon vcp tego nie naprawi.

Je偶eli robisz Odis Service, to nic nie zepsujesz. Backupa si臋 da ale tylko wybrane kom贸rki i tylko Engineering - nie wiem czy jest sens si臋 bawi膰. To nie jest jeden guzik, tylko trzeba zakresami. Du偶o roboty.

Przypomnij mi tylko, co Ty chcesz osi膮gn膮膰?

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 9 pa藕 2018, o 22:44 
Moderator

Dudekken napisa艂(a):
Enriquez pytanko... W VAGHelper przy wyborze auta dla rocznika 2012 pozycja z ustawieniami w programie "Superb 2010" czy Superb 2013" do edycji ustawie艅 jako baz臋?
Ten program ma jak widz臋 te偶 mo偶liwo艣膰 otworzenia sczytanego ustawienia konfiguracji z wcze艣niej zapisanego pliku wyj臋tego z auta za pomoc膮 VCP

to zale偶y co chcesz zrobi膰 ... jak chcesz wr贸膰ic DRL w przedlifcie wybierasz 2010, jak chcesz co艣 w polifcie to 2013. Program po prostu podpowiada jak to wygl膮da w poszczeg贸lnych modelach.

G贸ra

PostNapisane: 10 pa藕 2018, o 03:50 

Enriquez napisa艂(a):
Dudekken napisa艂(a):

to zale偶y co chcesz zrobi膰 ... jak chcesz wr贸膰ic DRL w przedlifcie wybierasz 2010, jak chcesz co艣 w polifcie to 2013. Program po prostu podpowiada jak to wygl膮da w poszczeg贸lnych modelach.

Puki co nie zd膮偶y艂em jeszcze na miesza膰 w konfiguracji 艣wiate艂 :D Chc臋 uruchomi膰 tylne lampy dla przednich DRL. Jak ogarn臋 to zrobi臋 jakiego艣 tutoriala :P
A powiedz mi jeszcze... przed wyj臋ciem pliku czy przed nadpisaniem nowego w bajcie 18 zmienia膰 jego warto艣膰 na inn膮 ni偶 "00" (jest tam d艂uga lista aut do wyboru w tym Superb), dokona膰 moda, a po zabiegu powr贸ci膰 do "00" ? Czy kompletnie bez znaczenia?

G贸ra

PostNapisane: 10 pa藕 2018, o 04:31 

Enriquez napisa艂(a):
braddzan napisa艂(a):

Je偶eli robisz Odis Service, to nic nie zepsujesz. Backupa si臋 da ale tylko wybrane kom贸rki i tylko Engineering - nie wiem czy jest sens si臋 bawi膰. To nie jest jeden guzik, tylko trzeba zakresami. Du偶o roboty.

Przypomnij mi tylko, co Ty chcesz osi膮gn膮膰?

Ja namiesza艂em troch臋 w bajcie 18 (vcds鈥檈m) i teraz po w艂膮czeniu 艣wiate艂 mijania nie 艣wiec膮 mi si臋 pozycje a powinny si臋 艣wieci膰 i mijania i pozycyjne. W momencie kiedy wezm臋 prze艂膮cznik 艣w. na same pozycje to si臋 艣wiec膮 i dzia艂aj膮 prawid艂owo. Drl tez si臋 艣wiec膮 prawid艂owo. Mam model po fl na zwyk艂ej 偶ar贸wce nie xenon bez led wiec pozycje (i dzienne) oraz 艣w. drogowe s膮 realizowane na jednej 偶ar贸wce dwuwl贸knowej h15. M贸wi臋 oczywi艣cie o przodzie bo ty艂 dzia艂a bez zarzutu.

G贸ra

PostNapisane: 10 pa藕 2018, o 15:51 

A wi臋c je偶eli kogo艣 interesuje temat kodowania bajtu 18 za pomoc膮 VCP i VAGHelper
Chi艅ski VCP ogarnia to bez problemu, VAGHelper upraszcza spraw臋 do maksimum :)
Link do szczeg贸艂贸w https://www.motor-talk.de/blogs/tbax-vag-codierungen/pq35-pq46-innere-heckleuchten-beim-bremsen-aktiv-t5216235.html
Ustawiamy sobie co nasz interesuje w o艣wietleniu auta prz贸d/ty艂 w VAGHelper, programujemy EEPROM za pomoc膮 pomocnika z VCP i wszystko 艣miga bez problemu :)

G贸ra

PostNapisane: 10 pa藕 2018, o 18:47 

Faktycznie metoda pokazana przez koleg臋 @Dudekken dzia艂a. Ale dalej za choler臋 nie mog臋 w艂膮czy膰 tych 艣wiate艂 pozycyjnych z przodu razem ze 艣wiat艂ami mijania.

G贸ra

PostNapisane: 10 pa藕 2018, o 19:17 

braddzan napisa艂(a):
Faktycznie metoda pokazana przez koleg臋 @Dudekken dzia艂a. Ale dalej za choler臋 nie mog臋 w艂膮czy膰 tych 艣wiate艂 pozycyjnych z przodu razem ze 艣wiat艂ami mijania.

W VAGHelper masz te偶 gotowy profil dla wersji przed (superb2010) i polift (2013) spr贸buj i jednego i drugiego, a jak nie to kombinuj z ustawieniami i testuj :)

G贸ra

PostNapisane: 10 pa藕 2018, o 19:24 

b臋d臋 musia艂 :) problem w tym 偶e podpowiedzi s膮 pod ledy a ja ich nie mam. jutro wgram co艣 z innego auta np octavi albo yeti

G贸ra

PostNapisane: 11 pa藕 2018, o 17:07 

Niestety po pr贸bach w艂膮czenia 艣wiate艂 pozycyjnych razem z mijania poleg艂em. 呕adna z podpowiedzi w vaghelper nie da艂a oczekiwanych rezultat贸w. mianowicie uda艂o mi si臋 je w艂膮czy膰 ale straci艂em przez to ustawienie 艣wiat艂a dzienne. I albo mam dzienne albo pozycje z mijania.
Obrazek
i mog臋 tylko tu co艣 zmieni膰 偶eby wida膰 bylo jakie艣 zmiany. czyli w momencie kiedy jest ptaszek na (艣w dzienne) to s膮 艣wiat艂a dzienne ale brakuje mi pozycyjnych razem z mijania (same pozycje 艣wiec膮 jak jest prze艂膮cznik swiate艂 na pozycyjnych)
Obrazek

a jak go odchacze to nie mam 艣wiate艂 do jazdy w dzie艅 ale mam pozycyjne razem z mijania. i teraz gdzie tu co艣 robi臋 nie tak.

Oczywi艣cie w adersach C26 A44 oraz A7 A8 jak zaznacz臋 cokolwiek to nie wida膰 w aucie 偶adnych zmian pomimo 偶e zaznaczam ptaszkami 艣w pozycyjne oraz dzienne

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 28 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: