Problem z blokowaniem tylnych kół

Awatar użytkownika
Rocave
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2017, o 08:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Damian

Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: Rocave »

Witam mam taki problem w Superb 2011 2.0TDI 4x4 170KM był wymieniany olej w haldexie oraz tylnym moście , chodzi o to że po postoju nocny w garażu jadąc pierwsze 400-600 metrów czuje blokowanie tylnych kół przy prędkości od 40-70km/h i drgania samochodu nie zawsze to się zdarza , klocki wymienione z tyłu , jakieś pomysły ? Wczoraj i dziś rano to samo wyjeżdżam przyśpieszam i czuje jak coś hamuje a po chwili po prostu odpuszcza i jeździe się normalnie
Awatar użytkownika
Grzechu23
Posty: 797
Rejestracja: 6 gru 2012, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sandomierz/Tarnobrzeg

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: Grzechu23 »

Po tym jak ci tak hamuje, zatrzymaj się i zobacz jak wygląda sprawa właśnie z tylnymi heblami. Dym, nagrzanie tarcz, specyficzny zapach?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: rezon »

Skoro nie zawsze się to zdarza to może przy wymianie klocków słabo wyczyszczono hamulce i zacinają się.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Rocave
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2017, o 08:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Damian

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: Rocave »

właśnie po wymianie klocków w październiku aż do przedwczoraj było dobrze . tarcze nie są nagrzane jakoś przy tym zapachu nie ma możliwe że to haldex wariuje ? posiadam kabel czy to może pokazać mi jak coś jest nie tak ?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: Sebastian_M26 »

400-600m blokowania hamulców, tarcze powinny być przegrzane a felgi gorące.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: gachul »

a może to nie koła??/ może coś ze skrzynią/ napędem... a jka wrzucisz na luz to zatrzymujesz sie momentalnie???
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Rocave
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2017, o 08:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Damian

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: Rocave »

kilka dni spokoju i dziś wsiadam rozpędzam się jest 70km/h zaczynam przyśpieszać i zaczyna blokować się coś wrzucam luz ustępuje znowu bieg i blokowanie aż trzęsie całym autem , miałem wymieniany w październiku w skrzyni olej w haldexie i tylnym dyferencjale , podłączyłem wcześniej na odpalonym silniku VCDS i pokazywało Haldex ok dziwna sprawa z tym
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: hubi_pl »

Ile przejechałeś od wymiany oleju? Czy dobry Tobie do haldexa wlali? Wymieniałeś z filtrem? Jaki do dyfra? Rozumiem że żadnych błędów w Haldexie nie masz?
pzdr
hubi
Mr Haldex
Awatar użytkownika
Rocave
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2017, o 08:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Damian

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: Rocave »

przejechane jakieś 3 tysiące olej do dyferencjału 1litr 75w90LS a do Haldexa oryginalny też 1L ale filtr nie był wymieniany bo sprzedawca powiedział że nie sprzeda mi czegoś czego nie mam po numerze VIN sprawdzał , Haldex nie pokazuje błędów , dziś zero problemów miałem , nie wiem od czego to zależy że czasami podczas pierwszej jazdy i przyśpieszania blokuje się aż drga całe auto ;/
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: Sebastian_M26 »

Ten dyferenciał jest z ograniczonym poślizgiem że taki olej jest lany?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: Sebastian_M26 »

Dobra, do tylnego mostu ma być olej zawierający normę G 052 145 S2 np Fuchs Tytan Sintopoid 75W-90, także nie wiem czemu olej limited slip został nalany i jaki ma wpływ na dyfer.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: rezon »

Sebastian_M26 pisze:.... jaki ma wpływ na dyfer.
żaden? To nie Haldex wymagający określonej gęstości, lepkości, wsp. tarcia itd..., tylko koła zębate wymagające smarowania.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: hubi_pl »

Rocave pisze:przejechane jakieś 3 tysiące olej do dyferencjału 1litr 75w90LS a do Haldexa oryginalny też 1L ale filtr nie był wymieniany bo sprzedawca powiedział że nie sprzeda mi czegoś czego nie mam po numerze VIN sprawdzał , Haldex nie pokazuje błędów , dziś zero problemów miałem , nie wiem od czego to zależy że czasami podczas pierwszej jazdy i przyśpieszania blokuje się aż drga całe auto ;/
Masz 4gena tak? Jakbys mial ochote tam jeszcze raz zajrzec to polecam jednak zmiane filtra, nie wien na ile i czy to pomoze w tym konkretnym problemie, ale jak jest on zapchany, to nie ma swobodnego obiegu oleju w systemie. Jak cos to pisz pw to Ci ten filtr wysle.
Pzdr
H
Mr Haldex
Awatar użytkownika
Rocave
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2017, o 08:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Damian

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: Rocave »

koła letnie założone tydzień spokoju był i znów rano ten problem czy to możliwe że kończy się pompka Haldexa i raz się załącza raz nie ?
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z blokowaniem tylnych kół

Post autor: panki888 »

Rozwiązałeś problem ? Jestem ciekaw gdyż mam podejrzenie że u mnie dzieje się podobnie...choć mogą być to klocki w moim przypadku
ODPOWIEDZ