Alternatywa dla Columbusa

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Alternatywa dla Columbusa

Post autor: Casa »

Na co warto wymienić Columbusa przy nowym Superb, aby nie było żadnych problemów z gwarancją, a zarazem był w pełni kompatybilny z tymże autem i najlepiej z możliwością wgrywania swoich map.

Dziś w salonie Pan mi powiedział, że popularne są Zenec (nawigacja odblokowana) i ludzie sobie je montują za ich pośrednictwem.
Przeleciałem na szybko i coś widzę, że nie najlepsze opinie o Zenec, ale jak jest na chwilę obecną? Jakie modele wchodzą wogólę w grę i które warto rozpatrzyć?

PS. Jak i oczywiście a nawet przede wszystkim miał b.dobry odtwarzacz, który by dobrze grał z Sound System a w przyszłości z nowym car audio.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2011, o 21:12 przez Casa, łącznie zmieniany 1 raz.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Alternatywa dla Columbusa

Post autor: Arci9 »

Casa, nie specjalnie jest w czym wybierać.Musiałbys napisać na czym dokładnie ci zalezy.
Z pełną funkcjonalnością (kierowani z kiery, wizualizacja klimy itp) to tylko RNS 510, Columbus, i chyba ZENEC, o Zenco nie słyszałem ;)

Chyba każdy dokładany sprzęt może sprawić, że salon będzie szukał dziury w całym jesli będzie potrzeba skorzystać z gwarancji.
A jeśli kupisz dowolny model navi/cd/dvd i zainstalujesz go w serwisie ( i oczywioście zapłacisz w ASO) i wbiją ci do ksiązki to nie powinieneś mieć jakichkolwiek problemów.
Z drugiej strony co ma mieć montaż i dokładanie jakiegokolwiek sprzętu Car Audio do gwarancji jeśli np. popsują sie pompowtryski??

Kiedyś do Octavki zrobiłemj tak, że przy zakupie auta dałem swoje radio i kazałem sie wpisać do ksiązki , że ASO zamontowało inny niz fabryczny odtwarzacz, a potem dowolnie wkładałem już sam radia w zależności co zakupiłem.

W tym temacie możesz sobie poczytać trochę:
viewtopic.php?f=7&t=227&hilit=rns+510" onclick="window.open(this.href);return false;
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Alternatywa dla Columbusa

Post autor: mkotek »

A po co wymienić? Weź Bolero i kup od Martina za połowę ceny z ASO.

A jak by się coś popsuło, to zawsze możesz przełożyć z powrotem Bolero, gdyby usterka dotyczyła elektryki.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Alternatywa dla Columbusa

Post autor: Casa »

nie Zenco tylko Zenec ;)
mkotek pisze:A po co wymienić? Weź Bolero i kup od Martina za połowę ceny z ASO.
Columbusa rzecz jasna ;)

Oczywiście, żeby było kompatybilne ze sterowaniem z kierownicy, a głównie zależy mi na muzie muzie i jeszcze raz muzie (oczywiscie navi swoją drogą). Jakiś dysk twardy o przyzwoitej pojemności zawierają powyższe podane "RNS 510, Columbus, i chyba ZENEC" ?

np. taki klasyk jak sie sprawuje: http://carhifi24.pl/katalog/0_search/24 ... 210bt.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?


Ps. Przeczytałem temacik, ale tam nic o Zenec nie ma mowy ;)
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Alternatywa dla Columbusa

Post autor: Misiektt »

Użyć wyszukiwarki !!
viewtopic.php?f=7&t=853" onclick="window.open(this.href);return false;

Opisałem co jest i będzie możliwe a w temacie jestem silnie obeznany trzeba czekać na F9310 który już w pełni obsługuje nowe Skody.
ODPOWIEDZ