Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Arci9 »

Witajcie,

myślę o wymianie oryginalnego Amundsena na coś fajnie grającego -mam dobre radyjko Kenwooda XXV-01D.
Pytanie jakie funkcje nie będą obsługiwane przez niefabryczny sprzęt?Nie będzie kamerki cofania czy jak to się nazywa wizualizacji?
Czy po włożeniu jakieś navi,dvd czy samego radia utracę dostęp do jakiś funkcji?Czy wogole jest problem z podłączeniem nie fabrycznego sprzetu do Superba?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Tomek »

nie będzie wizualizacji czujników parkowania i wyświetlania ustawień klimatyzacji.
Zamówiłeś GSM?
S3 L&K
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Arci9 »

Tomek pisze:nie będzie wizualizacji czujników parkowania i wyświetlania ustawień klimatyzacji.
Zamówiłeś GSM?
niestety nie, ale nie miałem możliwości...
A coś to zmienia?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Iron »

Arci9 pisze:Witajcie,

myślę o wymianie oryginalnego Amundsena na coś fajnie grającego -mam dobre radyjko Kenwooda XXV-01D.
Pytanie jakie funkcje nie będą obsługiwane przez niefabryczny sprzęt?Nie będzie kamerki cofania czy jak to się nazywa wizualizacji?
Czy po włożeniu jakieś navi,dvd czy samego radia utracę dostęp do jakiś funkcji?Czy wogole jest problem z podłączeniem nie fabrycznego sprzetu do Superba?
A nie zastanawiałeś się może nad jakimś rozwiązaniem dedykowanym z wszystkimi bajerami czyli czujniki parkowania, GSM itd.... znalazłem coś ciekawego. Z montażem około 4k
Przykład: NAVI-MEDIA SKODA 7103G z opr.Automapa XL Polska
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Arci9 »

Iron pisze:
Arci9 pisze:Witajcie,

myślę o wymianie oryginalnego Amundsena na coś fajnie grającego -mam dobre radyjko Kenwooda XXV-01D.
Pytanie jakie funkcje nie będą obsługiwane przez niefabryczny sprzęt?Nie będzie kamerki cofania czy jak to się nazywa wizualizacji?
Czy po włożeniu jakieś navi,dvd czy samego radia utracę dostęp do jakiś funkcji?Czy wogole jest problem z podłączeniem nie fabrycznego sprzetu do Superba?
A nie zastanawiałeś się może nad jakimś rozwiązaniem dedykowanym z wszystkimi bajerami czyli czujniki parkowania, GSM itd.... znalazłem coś ciekawego. Z montażem około 4k
Przykład: NAVI-MEDIA SKODA 7103G z opr.Automapa XL Polska
Bardziej zależy mi na dobrej jakości dźwięku.Oczywiście w pierwszym rzucie zajmę się głośnikami i być może samymi drzwiami (wygłuszenie) ale jednostka główna pewnie też będzie podlegala wymianie ;)
Ponieważ fury jeszcze nie odebrałem nie wiem jakie dokładnie bajery/funkcje ma i co po zmianie jednostki głównej stracę.Chetnie wykoszytał bym wspomniane radio, ale równoległe wpięcie w instalację chyba mija się z celem.

A tej navi się przyjrzę 8-)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Iron »

Arci9 pisze:
Iron pisze:
Arci9 pisze:Witajcie,

myślę o wymianie oryginalnego Amundsena na coś fajnie grającego -mam dobre radyjko Kenwooda XXV-01D.
Pytanie jakie funkcje nie będą obsługiwane przez niefabryczny sprzęt?Nie będzie kamerki cofania czy jak to się nazywa wizualizacji?
Czy po włożeniu jakieś navi,dvd czy samego radia utracę dostęp do jakiś funkcji?Czy wogole jest problem z podłączeniem nie fabrycznego sprzetu do Superba?
A nie zastanawiałeś się może nad jakimś rozwiązaniem dedykowanym z wszystkimi bajerami czyli czujniki parkowania, GSM itd.... znalazłem coś ciekawego. Z montażem około 4k
Przykład: NAVI-MEDIA SKODA 7103G z opr.Automapa XL Polska
Bardziej zależy mi na dobrej jakości dźwięku.Oczywiście w pierwszym rzucie zajmę się głośnikami i być może samymi drzwiami (wygłuszenie) ale jednostka główna pewnie też będzie podlegala wymianie ;)
Ponieważ fury jeszcze nie odebrałem nie wiem jakie dokładnie bajery/funkcje ma i co po zmianie jednostki głównej stracę.Chetnie wykoszytał bym wspomniane radio, ale równoległe wpięcie w instalację chyba mija się z celem.

A tej navi się przyjrzę 8-)

Ja chyba jak wpadnie trochę kasy to kupię to cacko :)
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: eX »

jak nie odebrales jeszcze fury to nie mysl o zmianie. ja sluchalem kiedys (przed zakupem) muzyki i nie poodbalo mi sie granie. jednak jak odebralem swojego nie zamierzam nic zmieniac, tez jestem audiofilem ale tu niewiele brakuje, bardziej pomysl o columbusie (rns510), w nim jest fajny korektor dzwiekowy.

jedyne co u siebie bym zrobil to zamiana gwizdkow i wytlumienie drzwi. moze dodatkowo jakies 2 masle subwoofery jak w audi pod siedzeniami.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Arci9 »

eX pisze:jak nie odebrales jeszcze fury to nie mysl o zmianie. ja sluchalem kiedys (przed zakupem) muzyki i nie poodbalo mi sie granie. jednak jak odebralem swojego nie zamierzam nic zmieniac, tez jestem audiofilem ale tu niewiele brakuje, bardziej pomysl o columbusie (rns510), w nim jest fajny korektor dzwiekowy.

jedyne co u siebie bym zrobil to zamiana gwizdkow i wytlumienie drzwi. moze dodatkowo jakies 2 masle subwoofery jak w audi pod siedzeniami.
ex, jeśli mam wydać, prawie 3klocki na Columbusa, to w tej cenie jest wiele fajnych navi i dvd, natomiast chciałem się upewnic co strace gdy użyje coś nie ze stajni Skody ;)

Woofery mam PHD, i jak nie będzie rzeźby to na pierwszy ogień wrzucę je w drzwi

A wogóle co za glośniki są w S2? Jakiej firmy i jaki rozmiar?
Szukałem w necie czy jacys spece CA dłubali S2 ale nic nie znalazłem ;(
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: eX »

na poprzednim forum ktos wrzucal relacje zabudowy, wymiana glosnikow standardowych, wytlumienie drzwi. zabudowa w bagazniku w lewej wnece.

ja wymiarow nie znam, ale niedlugo chce poznac ;)

testowalem wiele sprzetow, ale, po wrzuceniu do octavii na koncu mfd (navi) stwierdzilem ze to najlepszy sposob, zadnych paneli, zadnych dodatkow, navi na miejscu i pozadny korektor graficzny.

tez testowalem wiele zestawow w roznych autach i najbardziej zawsze bylem zadowolony z bardziej oryginalnych rozwiazan/seryjnych. sam wiem ze koszt kolumbusa jest nie maly, ale sparowany colubmus potrafi naprawde duzo, nawet kosztem dlugiego terminu kompletowania calego sprzetu.
budowales pewnie jakis zestaw w aucie, i wiesz ile daje wygluszenie ile zmiana przewodow.



edit:
straczisz czujniku przod/tyl, wyswietlanie temperatury (nawiewu) sily nawiewu, wlaczanie ogrzewania szyby, nawiew na szybe, (jak nie bedzie na auto) to praktycznie kazde uzycie klimy/temperatury. to by bylo wszystko.
a za columbusem przemawia jeszcze jedna rzesz, programowo odblokowujesz mozliwosc ogladania filmow podczas jazdy, co w polaczeniu z monitorami np w zaglowkach moze byc swietnym rozwiazaniem (posiadanie dzieciakow/jezdzenie w kilka osob na dluzszej trasie)
wiem ze da sie podlaczyc zewnetrzne wyswietlacze bo chcialem to robic u siebie, ale z racji posiadania pseudo rajdowki i kaszla mam na co wydawac kase
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Tomek »

Arci9 pisze:
Tomek pisze:nie będzie wizualizacji czujników parkowania i wyświetlania ustawień klimatyzacji.
Zamówiłeś GSM?
niestety nie, ale nie miałem możliwości...
A coś to zmienia?
nie wiem jak jest to technicznie rozwiązane (czy telefon jest integralną częścią radia), ale sterowanie telefonem jest z wyświetlacza radia, tzn niektóre opcje są dostępne tylko z menu radia. Ale skoro nie zamówiłeś, to nie dotyczy.

Tak teraz myślę, to czujniki będą pikać, a klima i tak ma diody na swoim panelu, więc wydaje mi się, że powinno dać się żyć bez oryginalnego radia. Z drugiej strony, jestem pewien, że ewentualna zmiana głośników i wytłumienie drzwi powinny być wystarczające. Osobiście, nie zrezygnowałbym z oryginalnego radia w superbie
S3 L&K
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Arci9 »

A czy wiecie jak wyjścia ma Amundsen i Columbus?
Czy jest możliwość podłączenia wzmaka?

Amundsen to chyba golas i oprócz małego jacka na froncie to nic nie ma...A jak z Columbusem?
Gdyby miał wyjścia na piec to pewnie zmienił bym głosniki i przygotował srodowisko, a faktycznie zostawil fabryke jesli chodzi o ori radio.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: eX »

nie moge nigdzie znalezc rozpiski pinow w columbusie, raczej powinno byc wyjscie na wzmaka, ale podkreslam raczej, a nie bardzo chce mi sie rozkrecac i wyjmowac navigacje.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Arci9 »

heh odebrałem auto i trochę podczas powrotu testowałem audio...muszę przynać, że da się słuchać i o dziwo, chyba zostawię sobie ten sprzęt i nie będę kombinował.No może pomyślę o Colombusie, bo mozna dvd odtwarzać.

jest miło na in plus zaskocozny jeśli chodzi o dźwięki wydawane przez Amundsena i towarzyszące głośniki ;)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: eX »

eX pisze:jak nie odebrales jeszcze fury to nie mysl o zmianie.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Radio zamiast navi Amundsena lub Columbusa

Post autor: Arci9 »

eX pisze:
eX pisze:jak nie odebrales jeszcze fury to nie mysl o zmianie.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen:

chyba trochę się osłuchałem po 2 dniach bo dzisiaj jednak zaczyna mnie korcić , ten dzwięk jest taki ustawiony pod przeciętnego zjadacza chleba, jak się niechce nic robić to jest ok, ale z drugiej strony jak znam siebie, to pewnie zacznę coś kombinować ze zmianą głośników :twisted:
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
ODPOWIEDZ