Columbus traffic info.

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus traffic info.

Post autor: rezon »

Ralph3x pisze:
rezon pisze:
Ralph3x pisze:Dzięki za wyjaśnienie,po przejechaniu 6000 km w ostatnie 10 dni z całą odpowiedzialnością stwierdzam że naprawdę można zaufać nawigacji w skodzie w wielu momentach radziła sobie dużo lepiej niż Google maps.
taaa, na pewno ma omijanie korkow on-line :lol: :lol: :lol: i dokładniejszą bazę adresową :lol: :lol: :lol: Skodowska navi jest OK, ale daleko jej do on-line google, Automapy czy Sygica.
taa...karnij się w poprzek Europy z włączonymi obiema nawigacjami(skoda+Google mapa) i wtedy spróbuj ocenić.
I taaa posiada omijanie korków.
Pewno że w porównaniu do Google mapa wypada blado,ale Google maps to nie tylko nawigacja tylko rozbudowany system działający super kiedy podłączony jesteś do internetu.Pobierz jakiś kawałek mapy z Google maps i spróbuj użyć w trybie off line i czar pryśnie i baza adresowa jakby też się skórczy.Albo ewentualnie spróbuj szybko znaleźć adres gdy nie jesteś w zasięgu 3G.
Nie chcę być złośliwy ale od 15 lat krążę między Irlandią a polską i troszkę tych navi potestowałem.
Generalnie odcinki Malbork-Dunkierka,Dover-Holyhead,Dublin-Dom skoda wytyczyła identycznie jak Google maps.
Nie chcę być złośliwy, ale od x>15lat lat krążę po PL i Europie (PL-HR, A, D, CZ, SK, H, ....) i też trochę tych nawigacji potestowałem :). Używam najczęściej nie map Google, ale obecnie Sygic'a, a wcześniej Automapy oraz iGo. Nie twierdzę, że mapy Google są super, ale w porównaniu do skodowskiej na pewno są znacznie lepsze. Nie raz korzystam z nich jako drugiej działającej. Czasami używam w trybie off-line, ale wyłącznie za granicą. Jakoś dawały radę również bez net'a. Doceniłem tryb off-line Google, jak w Austrii zawiesiła się AutoMapa i bez internetu nie chciała chodzić, a wtedy jeszcze nie było taniego roamingu danych.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Enriquez »

Teraz już nie ma tematu kosztów netu za granicą, więc chyba zwycięzca jest jeden, choć nie wyobrażam sibie jeździć z telefonem jako navi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Foton

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Foton »

Enri..ale mozesz na fabrycznej odpalic nawi z telefonu...ML czy AA..o tym piszesz?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus traffic info.

Post autor: pab567 »

Zwycięzca jest jeden... NaviExpert :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus traffic info.

Post autor: rezon »

Ja mam na androidowym chińczyku Sygic'a i daje radę ;) 20EUR z dożywotnią aktualizacją map Europy i on-line'owym prowadzeniem . Daje się przeżyć
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Columbus traffic info.

Post autor: WG »

pab567 pisze:Zwycięzca jest jeden... NaviExpert :)
Dlaczego? I jaka jest Waszym zdaniem najlepsza nawigacja jeśli nie patrzymy na koszty?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus traffic info.

Post autor: pab567 »

Trzeba pojeździć dłużej zeby zrozumieć... W skrócie - prowadzi lepiej niż mapy Google (zdaniem moim i kilku moich przyjaciół ma lepiej dopracowane algorytmy wyboru tras). Wyświetla ograniczenia prędkości i informuje o ich przekroczeniu. Zmiany zgłaszane przez użytkowników są błyskawicznie (jeden dzień roboczy) nanoszone na mapę.

Podobnie jak mapy Google reaguję na utrudnienia na drodze.

Plus dużo większe możliwości personalizacji (głosy, komunikaty itd.).
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Columbus traffic info.

Post autor: kamracik »

WG pisze:Dlaczego? I jaka jest Waszym zdaniem najlepsza nawigacja jeśli nie patrzymy na koszty?
Nie istnieje taka :roll: To tak samo jak się zapytać jaki jest najlepszy kolor.

Każdy na co innego zwraca uwagę, ma inne potrzeby itd. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, trzeba samemu sprawdzić co komu podejdzie.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Columbus traffic info.

Post autor: chudy »

Bardzo ładnie prowadzi Here Maps, ale nie zawsze wyznacza trasy jakie by się chciało, a możliwości ingerencji (jak np. punkty pośrednie w Google Maps) za bardzo nie ma. Gdyby wprowadzili taką możliwość to pod względem dokładności komunikatów jest super. Google Maps czasem za wcześnie lub za późno powiadamia o zakręcie.
No i ostatnio Google Maps mi się zacina średnio co 2-3 godziny jazdy. Też tak macie? Może smartfon już nie wyrabia?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Enriquez »

Hmm... Akurat HereMaps są w Columbusie w S3 :)
Zaleta jest taka, że można edytować mapy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Foton

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Foton »

w SIII jest sim czy net z komory?
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Ralph3x »

chudy pisze:Google Maps czasem za wcześnie lub za późno powiadamia o zakręcie.
No i ostatnio Google Maps mi się zacina średnio co 2-3 godziny jazdy. Też tak macie? Może smartfon już nie wyrabia?
Zgadzam się z tym późnym powiadamianiem o np. zjeździe z autostrady.Co do zacinania to jeszcze mi się nie zdażyło,możliwe że to wina telefonu,ostatnio przejechałem z Google mape 30 godzin i działała bez zająknięcia,również aplikacja radio zet dała radę bezproblemowo.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Enriquez »

Foton pisze:w SIII jest sim czy net z komory?
jak dopłacisz to masz SIM a jak nie to z komóry albo podobno ze sticka...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Columbus traffic info.

Post autor: chudy »

Ralph3x pisze:
chudy pisze:Google Maps czasem za wcześnie lub za późno powiadamia o zakręcie.
No i ostatnio Google Maps mi się zacina średnio co 2-3 godziny jazdy. Też tak macie? Może smartfon już nie wyrabia?
Zgadzam się z tym późnym powiadamianiem o np. zjeździe z autostrady.Co do zacinania to jeszcze mi się nie zdażyło,możliwe że to wina telefonu,ostatnio przejechałem z Google mape 30 godzin i działała bez zająknięcia,również aplikacja radio zet dała radę bezproblemowo.
To nie wiem co ja mam z tym nie tak. Wcześniej działało dobrze, a teraz (pewnie od jakiejś aktualizacji) wywala co jakiś czas. Jakiego masz smartfona?
Enriquez pisze:Hmm... Akurat HereMaps są w Columbusie w S3 :)
Zaleta jest taka, że można edytować mapy.
Co rozumiesz przez edytowanie map? Czy w Androidzie też jest to możliwe?
A Here wykupiło (chyba od Nokii) konsorcjum producentów samochodów (w tym właśnie VAG) kilka lat temu, więc teraz pewnie pakują do siebie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Enriquez »

Na stronach Here możesz utworzyć konto do edycji. Prosisz o uprawnienia i po ich otrzymaniu możesz edytować swoją okolicę. Poprawki są później uwzględniane z kolejną edycją map. Ja sobie dodałem numer domu na ulicy. Dzięki temu już jest w navi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ