Columbus traffic info.

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Columbus traffic info.

Post autor: Ralph3x »

Witam,pytanie mam takie:na jakiej zasadzie działa system powiadamiania o robotach drogowych,korkach czy innych zatorach w nawigacji columbus rns 510?Jadąc 2 tygodnie temu do polski i wracając przedwczoraj zauważyłem że funkcja ta działa prawie identycznie jak w Google maps,informuje o ewentualnych problemach/opuźnieniach na drodzę i wytycza nową trasę/objazd.Funkcja nie działa w Irlandii i Polsce ale we wszystkich krajach pomiędzy działa bardzo fajnie(szczególnie w uk).Pomyślałem że to dzięki sparowaniu navi z telefonem,ale po odłączeniu telefonu również działała.Z tąd pytanie:w jaki sposób navi otrzymuje info o problemach na trasie?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Enriquez »

Na podstawie sygnału z nadajników radiowych TMC. W Polsce oczywiście niedostępne, bo my musimy być inni niż reszta Europy i mamy swój standard, z którego nikt nie korzysta.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Ralph3x »

Dzięki za wyjaśnienie,po przejechaniu 6000 km w ostatnie 10 dni z całą odpowiedzialnością stwierdzam że naprawdę można zaufać nawigacji w skodzie w wielu momentach radziła sobie dużo lepiej niż Google maps.
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: Columbus traffic info.

Post autor: spacewalker »

Enriquez pisze:Na podstawie sygnału z nadajników radiowych TMC. W Polsce oczywiście niedostępne, bo my musimy być inni niż reszta Europy i mamy swój standard, z którego nikt nie korzysta.
działa w PL,. obwodnicy łodzi co prawda nie ma na TMC , ale w samej łodzi kilka ulic jest z ZAKAZ wjazdu, A1 i A2 tak samo , i mase innych
....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Enriquez »

Uuu. To nie wiedziałem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Columbus traffic info.

Post autor: wbi »

Co TMC działa w polsce ?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Enriquez »

Space twierdzi, że tak.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus traffic info.

Post autor: rezon »

Ralph3x pisze:Dzięki za wyjaśnienie,po przejechaniu 6000 km w ostatnie 10 dni z całą odpowiedzialnością stwierdzam że naprawdę można zaufać nawigacji w skodzie w wielu momentach radziła sobie dużo lepiej niż Google maps.
taaa, na pewno ma omijanie korkow on-line :lol: :lol: :lol: i dokładniejszą bazę adresową :lol: :lol: :lol: Skodowska navi jest OK, ale daleko jej do on-line google, Automapy czy Sygica.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Ralph3x »

rezon pisze:
Ralph3x pisze:Dzięki za wyjaśnienie,po przejechaniu 6000 km w ostatnie 10 dni z całą odpowiedzialnością stwierdzam że naprawdę można zaufać nawigacji w skodzie w wielu momentach radziła sobie dużo lepiej niż Google maps.
taaa, na pewno ma omijanie korkow on-line :lol: :lol: :lol: i dokładniejszą bazę adresową :lol: :lol: :lol: Skodowska navi jest OK, ale daleko jej do on-line google, Automapy czy Sygica.
taa...karnij się w poprzek Europy z włączonymi obiema nawigacjami(skoda+Google mapa) i wtedy spróbuj ocenić.
I taaa posiada omijanie korków.
Pewno że w porównaniu do Google mapa wypada blado,ale Google maps to nie tylko nawigacja tylko rozbudowany system działający super kiedy podłączony jesteś do internetu.Pobierz jakiś kawałek mapy z Google maps i spróbuj użyć w trybie off line i czar pryśnie i baza adresowa jakby też się skórczy.Albo ewentualnie spróbuj szybko znaleźć adres gdy nie jesteś w zasięgu 3G.
Nie chcę być złośliwy ale od 15 lat krążę między Irlandią a polską i troszkę tych navi potestowałem.
Generalnie odcinki Malbork-Dunkierka,Dover-Holyhead,Dublin-Dom skoda wytyczyła identycznie jak Google maps.
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Columbus traffic info.

Post autor: wbi »

A ja jeżdżę troche po naszym pięknym kraju i uważam, że to gniot... może Tobie po głównych ustawia dobrze ale na codzień nie polecam ...

... ot zdjęcie z ostatnich dni... asfalt sie skończył a skoda kazała dalej jechaćObrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Columbus traffic info.

Post autor: whity »

Online navi w Polsce mi działa w audi
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Ralph3x »

wbi pisze:A ja jeżdżę troche po naszym pięknym kraju i uważam, że to gniot... może Tobie po głównych ustawia dobrze ale na codzień nie polecam ...

... ot zdjęcie z ostatnich dni... asfalt sie skończył a skoda kazała dalej jechaćObrazek
Wiesz jak to jest nawet najlepsza nawigacja sprowadzi cię na bezdroża kiedy użytkownik ciulowy :lol:
Może chciałeś dojechać do centrum puszczy kampinowskiej i liczyłeś na autostradę pod same drzwi leśniczówki.
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Columbus traffic info.

Post autor: wbi »

Nie wyskakuj kolego zbyt wysoko z tekstami ... bo Cie nawet z nawigacją skody nie znajdą...
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Columbus traffic info.

Post autor: Ralph3x »

wbi pisze:Nie wyskakuj kolego zbyt wysoko z tekstami ... bo Cie nawet z nawigacją skody nie znajdą...
Oj kolego to jeszcze lajtowo było :lol:
Staram się nie rozwijać skrzydeł bo nowy tu jestem :D
Ale sam rozumiesz,wstawiasz zdjęcie polnej drogi i winisz nawigację.
A miedzy autostradą czy gdzie tam jechałeś a tą polną drogą to nic nie było?Żadnych oznak że w pole jedziesz?
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Columbus traffic info.

Post autor: wbi »

Zaraz przytniemy skrzydełka i będziesz nielot...

No właśnie nie było... niestety więcej jest takich kwiatków można znaleźć w ten nawigacji więc na krajowych i powiatowych google rządzi
ODPOWIEDZ