Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
dexus
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2023, o 18:17
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Daniel

Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: dexus »

Witam,
Blisko 2 miesiące temu stałem się (nie)szczęśliwym właścicielem skody superb 2fl z 2013 roku z radiem amundsen+.
Zaczyna doskwierać mi problem z brakiem profilu audio po ponownym łączeniu jednostki z telefonem.
Po sparowaniu oczywiście śmiga bez problemu, ale przy każdej kolejnym łączeniu to profilu z audio nie ma i nie można odtwarzać muzyki, zostają tylko połączenia telefoniczne.

Kontaktowałem się z serwisem, ale o zgrozo chcą podłączyć na wstępie pod komputer by zdiagnozować problem (za skromne 320zł), co oczywiście jest bez sensu, bo jak czytam to typowy problem superby.

Czytałem, że należy wymienić moduł na 3C8035730 z literką D lub E.
Problem w tym, że chciałem sprawdzić jaki mam moduł i powinien on być pod fotelem pasażera jak rozumiem przyczepiony na rzepy do podłogi, a pod fotelem mam niewielki schowek, gdzie indziej może on być?

Znalazłem też kilka różnych kabelków np na allegro czy też carsystem.

W jaki sposób te kabelki montować (nie wiem gdzie jest moduł)? Czy nie będzie to non stop pobierać prądu i rozładowywać akumulatora?

Mógłby ktoś wytłumaczyć co i jak dla laika? Jestem kompletnie zielony zapewne robiłby to szwagier :)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: marioti »

mam na stanie, a przez 5 lat miałem w aucie amundsen+
i on miał wbudowany moduł bt, tak więc żadnego dodatkowego modułu o którym piszesz u mnie nie było. Nie miałem też nigdy problemów z ponownym automatycznym parowaniem. Jaki konkretnie masz ten amundsen? u mnie 3T0035192F
dexus
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2023, o 18:17
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Daniel

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: dexus »

w jaki sposób mogę to sprawdzić? pod fotelem pasażera modułu nie widzę albo jestem ślepy :)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: marioti »

Zdemontować ramkę wokół radia (wystarczy podważyć), dalej radio jest na 4-ech śrubkach. Z boku obudowy (z prawej strony patrząc od frontu) będzie mała wlepka z kodem qr numerem radia, softu oraz będzie podany adres MAC. Jeżeli MAC nie składa się z samych zer to znaczy że BT masz wbudowany w radio.
Ewentualnie podpiąć pod kompa, zrobić autoskan tak żeby było widać szczegóły modułów (np. VCDS-em). Jeżeli na liście wystąpi u ciebie submoduł BT, to znaczy że nie masz bt wbudowanego w radio.

Zerknij od 29 minuty, jak Krzynol montuje moduł BT w jego ori miejscu,
Skoro go nie masz pod fotelem pasażera, to wg mnie masz tak jak ja czyli amundsena z wbudowanym BT

skowronpl
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2021, o 17:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: skowronpl »

Ja tez nie mam tego modułu pod siedzeniem, radio mam RSN315 chyba i identyczny problem.
Aby się podłączyć do telefonu po kolejnym wejściu do samochodu i odpaleniu zawsze musze wyłączyć i włączysz bluetooth w telefonie i połączyć się do SKODA_BT. Działa na 80% przypadków. Czasem po kilka razy trzeba tak robić, męczące strasznie tym bardziej jak masz drugi samochód - wsiadasz i zaczyna grać spotify zanim ruszysz...
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: pawellier »

Cześć, u mnie to samo, przejadę gdzieś autem i pierwszy raz się wszystko ładnie laczy muzyka po bt i połączenia dopóki nie zgaszę samochodu potem problem z muzyką, łaczy tylko dla polaczeń telefonicznych, ale tylko z samsungiem , w pracy mam iPhone i on się za każdym razem łączy bez problemów do rozmów i do dźwięku
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: vDanTe »

Panowie,

a czy to czasem nie jest problem z Waszymi telefonami i sparowaniem / uprawnieniami które nadaliście radiu?
Ewentualnie ustawienia bluetooth, np na automatyczne łączenie ..

Również miałem 315ke i czegoś takiego nie miałem co opisujecie.
dexus
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2023, o 18:17
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Daniel

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: dexus »

Co z telefonami, sprawdzone na 2 samsungach (s9 oraz s21 FE) ustawione automatyczne łączenie i łączy, ale bez profilu audio. W uprawnieniach bluetooth dla tego urządzenia są włączone połączenia i wyłączają i włączają (suwak lewo i zaraz w prawo sam się przesuwa) się uprawnienia dla muzyki i tak cały czas. Coś nie chce włączyć trybu audio. Z pewną aplikacją to działa, ale ma to mankament by pamiętać o kliknięciu w aplikację przed przekręceniem kluczyka.
radlo_1
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2023, o 11:44
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: radlo_1 »

Mam dokładnie ten sam problem w swoim samochodzie.
Niestety próbowałem "walczyć" zarówno ze Skodą jak i z Samsungiem, ale bezskutecznie.
Każdy inny telefon poza Samsungami działa prawidłowo więc finalnie zmieniłem telefon...
skowronpl
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2021, o 17:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: skowronpl »

radlo_1 pisze: 17 sie 2023, o 11:47 Mam dokładnie ten sam problem w swoim samochodzie.
Niestety próbowałem "walczyć" zarówno ze Skodą jak i z Samsungiem, ale bezskutecznie.
Każdy inny telefon poza Samsungami działa prawidłowo więc finalnie zmieniłem telefon...
A cos powiesz co znaczy walczyłeś ze Skodą? aktualizowali ci radio? kusi mnie żeby im zgłosić taki problem ale cos czuje ze skończy się na kosztownej diagnostyce ;)
Myślałem nad wymiana na RNS510 ale tam dochodzi dużo rzeczy jak modul BT pod siedzenie - kilka stówek (RNS315 ma wbudowany), wiązka do tego modułu i rozbieranie też jakiś pieniądz. Całość nie wygląda już tak różowo jak wymiana samej jednostki.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: marioti »

Ja bym spróbował z upgrade softu na RNS315. Był coprawda tylko jeden taki upgrade w historii (albo czegoś nie wiem), ale może pomoże :)
Shadow
Posty: 29
Rejestracja: 24 sie 2015, o 12:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: Shadow »

To na bank problem telefonu. Miałem huawei p30 pro, wszystko było idealnie. Mam samsung s23 ultra - problem jak koledzy wyżej opisują. Także może to radio nie lubi się z samsungiem 😀
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: marioti »

może zbyt nowy telefon na technologię sprzed 2012r.
Ja miałem RNS315 w skodzie z 2012r i mój S21 dogadywał się z nim bez problemu
Awatar użytkownika
Roni
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2018, o 18:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: Roni »

Witajcie , ja mam Superba z 2013 r (columbus chyba) mój poprzedni samsung S8+ , żony A52 łączą się po sparowaniu bez problemu za każdym razem a mój nowy S22 po sparowaniu za każdym razem jak wsiadam i uruchamiam auto wyszukuje telefon na moment się łączy po chwili zrywa połączenie i tak cały czas na ekranie w aucie pojawia się info o błędzie połączenia bluetooth . O dziwo jak wejdę w bluetooth ustawienia telefonu i z jego poziomu kliknę aby połączyć się z autem to telefon z autem się łączą i przeważnie te połączenie i wszystkie funkcje działąją przynajmniej do momentu wyłączenia auta i radia po ponownym uruchomieniu auta nadal to samo bluetooth auta próbuje połączyć się z telefonem ale ciągle zrywa i tak w kółko, macie pomysły co to może być i jak to naprawić ? Czy tego mojego Columbusa można jakoś z aktualizować i czy to coś da ?
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Brak audio po bluetooth przy ponownym łączeniu

Post autor: pawellier »

Skody chyba nie lubią nowych samsungów, ja mam s22 ultra i tez jest ten problem, drugi iphone 12 łaczy sie bez problemu za kazdym razem
ODPOWIEDZ