Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 pa藕 2018, o 21:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 224 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 5 maja 2017, o 12:18 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Montuje si臋 zamiast ori. w p艂etwie jest antena navi - mo偶na j膮 zamieni膰 kosztem nieznacznego pogorszenia zasi臋gu. Je艣li nie masz ori zestawu BT ze wzmacniaczem GSM to p艂etwa jest bez anteny GSM
Triflex ma anten臋 radiow膮, GSM oraz CB.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 wrz 2017, o 10:54 

Do艂膮czy艂(a): 31 lip 2017, o 08:38
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
DARIUS napisa艂(a):
Mi zamontowali w taki spos贸b:
https://zapodaj.net/7b74671d968ff.jpg.html
https://zapodaj.net/82d3f82c2da5d.jpg.html
https://zapodaj.net/4143d87cc9223.jpg.html
https://zapodaj.net/1fc209a8afc50.jpg.html
https://zapodaj.net/1b561a54bd213.jpg.html

Zabudowana popielniczka, nie pal臋 papieros贸w wi臋c nie by艂a mi potrzebna, zas艂ania si臋 klapk膮 i nie wida膰 jak si臋 nie u偶ywa.
Polecam bo na prawd臋 fajna sprawa, bez kabelk贸w, gruch, tylko jeden przycisk i si臋 rozmawia.

Bardzo odpowiada mi spos贸b monta偶u pokazany przez Ciebie, Kolego (wola艂bym jednak tradycyjn膮 gruszk臋 u siebie).

Chcia艂em w swojej SII zrobi膰 podobnie, przy czym ja posiadam radio CB r rozmiarze 1 DIN (jak samochodowe radio FM/CD; do tego, z ty艂u radiotelefonu mam jeszcze do艣膰 poka藕ny radiator, kt贸ry ma sch艂adza膰 ko艅c贸wk臋 mocy radia - my艣la艂em o tym, aby zast膮pi膰 popielniczk臋 radiem CB). W sobot臋 zdj膮艂em ramk臋 d藕wigni bieg贸w, odkr臋ci艂em popielniczk臋 i przypasowa艂em radio. Niestety, moje urz膮dzenie za diab艂a tam nie wejdzie. Ma艂e proste radyjko mie艣ci si臋 tam bez problemu i jeszcze miejsce zostaje. Z moim tak nie jest. Oto zdj臋cie identycznego jak moje.

Obrazek

Czy kto艣 z Forumowicz贸w poradzi艂 sobie z monta偶em tego typu radiotelefonu (rozmiar 1 DIN) w swojej Skodzie? Zale偶y mi na tym, by radio by艂o raczej dost臋pne i wy艣wietlacz na jego panelu czo艂owym widoczny. Przejrzawszy ca艂y ten w膮tek, odnalaz艂em takie miejsca monta偶u innych Koleg贸w:
  • popielniczka (moje ulubione miejsce, ale za ma艂o miejsca)
  • pod fotelem kierowcy (ba艂bym si臋 zgniecenia radia elektrycznie regulowanym fotelem), brak dost臋pu do potencjometr贸w radia
  • w pod艂okietniku (za ma艂o miejca, urz膮dzenie nie mie艣ci si臋, brak dost臋pu do potencjometr贸w
  • prawa strona tunelu 艣rodkowego, w pobli偶u n贸g pasa偶era (mo偶liwo艣膰 przypadkowego kopni臋cia i zniszczenia potencjometr贸w przez nieostro偶nego pasa偶era
  • mi臋dzy oparciem fotela a tunelem 艣rodkowym (nie mie艣ci si臋)
  • schowek pod kierownic膮, nad lewym kolanem kierowcy (radio za ci臋偶kie, by przymocowa膰 do klapki)

W poprzednim aucie (Vectra C) mia艂em dok艂adnie to radio zamontowane w dolnej cz臋艣ci zabudowy deski rozdzielczej (nad prawym kolanem kierowcy). Miejsce by艂o wr臋cz idealne. W Skodzie ta zabudowa schodzi jednak ciut ni偶ej i radio nie za bardzo si臋 mie艣ci (niekomfortowo by mi si臋 siedzia艂o, ponadto obawia艂bym si臋 zniszczenia go przy wsiadaniu).

Je艣li nie znajd臋 odpowiedniego miejsca, pozostanie mi chyba tylko baga偶nik (boczny schowek) z konieczo艣ci膮 dokupienia zewn臋trznego g艂o艣nika i przed艂u偶enia mikrofonu. G艂o艣nik... Gdzie go umie艣ci膰?

Podzielicie si臋 swoimi do艣wiadczeniami, prosz臋?

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2017, o 12:30 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Zamontuj sobie pod siedzeniem kierowcy, ga艂ki i tak znasz na pami臋膰.

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2017, o 18:43 

kamracik napisa艂(a):
Zamontuj sobie pod siedzeniem kierowcy, ga艂ki i tak znasz na pami臋膰.

Co艣 w tym jest, jednak wiesz, Kolego, to nie do ko艅ca to, czego oczekuj臋. Maj膮c tak膮 fur臋 (w por贸wnaniu do Vectry, SII to prawie samolot a nie samoch贸d) chcia艂oby si臋 wszystko mie膰 idealnie.

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2017, o 20:08 

Imi臋: Igor
Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2014, o 10:37
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Je艣li chcesz mie膰 wszystko idealnie jak przysta艂o w czeskim Maybachu ;) zainteresuj si臋 radiem Lavayette Venus lub Yosan 250 - to s膮 radia gdzie wy艣wietlacz jest w mikrofonie. Obs艂uga nieco zagmatwana ale radio w pod艂okietniku rekompensuje wszystko. Mam Venus - daje rad臋. W instalacji wa偶niejsza jest antena.

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2017, o 20:54 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Mo偶na w schowku przed bezpiecznikami

G贸ra

PostNapisane: 14 wrz 2017, o 19:10 

Do艂膮czy艂(a): 2 lis 2014, o 15:31
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
ja mam w popielniczce zamyka sie 艂adnie i nic nie widac:)
zdjecia s膮 w moim watki jak co艣

G贸ra

PostNapisane: 16 wrz 2017, o 19:10 

blackrs napisa艂(a):
ja mam w popielniczce zamyka sie 艂adnie i nic nie widac:)
zdjecia s膮 w moim watki jak co艣

No w艂a艣nie wiem... Podobnie ma Kolega DARIUS, kt贸rego posta cytowa艂em wcze艣niej. Te偶 tak bym chcia艂 - to m贸j ulubiony spos贸b monta偶u, kt贸ry podpatrzy艂em w tym w膮tku - jednak rozmiar 1 DIN (standard radia samochodowego FM) mojego CB nie pozwala na instalacj臋 w tym miejscu, nawet po usuni臋ciu ca艂ej popielniczki/schowka z t膮 suwan膮 klapk膮.
Innego radia po prostu nie chc臋. Moje jest fantastyczne. Niestety, funkcjonalno艣ci okupione s膮 do艣膰 znacznych rozmiar贸w urz膮dzeniem.

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2017, o 10:30 

Z ciekawo艣ci - co to za cud techniki?

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 09:01 

Mo偶esz, Kolego, poczyta膰 o nim klikaj膮c w ten tekst.

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 10:11 

Dzi臋ki, poczytam. Tak z ciekawo艣ci czy zdarzy艂o Ci si臋 kiedykolwiek zrobi膰 艂膮czno艣膰 na SSB?

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 11:09 

My艣l臋, 偶e znalaz艂em miejsce monta偶u mojego radia... Do doskona艂o艣ci tej lokalizacji brakuje bardzo du偶o, ale chyba musi zosta膰... 艢rodkowy s艂upek, czyli po lewej stronie fotela kierowcy, mi臋dzy oparciem fotela a s艂upkiem, na wysoko艣ci l臋d藕wi.

Teraz pytanie dodatkowe... W jaki spos贸b poradzili艣cie sobie z wprowadzeniem kabla antenowego do kabiny przez baga偶nik?

Pr贸bowa艂em zdemontowa膰 boczek mi臋dzy oparciem tylnej kanapy a tylnym s艂upkiem, ale jako艣 nie mog艂em sobie z tym poradzi膰. Chcia艂em pod nim pu艣ci膰 kabel antenowy, nast臋pnie wprowadzi膰 go pod maskownic臋 (listw臋) progow膮 tylnych drzwi i wyprowadzi膰 na wysoko艣ci 艣rodkowego s艂upka.

Jeszcze ta 艂amana klapa baga偶nika i szyby (czyli jednocze艣nie nadwozie sedan i liftback) stanowi膮 dla mnie troszk臋 k艂opot, poniewa偶 anten臋 b臋d臋 mocowa艂 na uchwycie kraw臋dziowym do klapy baga偶nika. Kabel musi by膰 tak przeprowadzony, 偶eby bezpiecznie otwiera艂a si臋 sama klapa oraz wraz z szyb膮, 偶eby w obu wariantach kabel nie ulega艂 uszkodzeniu, oraz aby nie przeszkadza艂 przy za艂adunku baga偶y.

igorw napisa艂(a):
Dzi臋ki, poczytam. Tak z ciekawo艣ci czy zdarzy艂o Ci si臋 kiedykolwiek zrobi膰 艂膮czno艣膰 na SSB?
Tak, robi艂em. 艁膮czno艣膰 na znacznie wi臋ksze odleg艂o艣ci ni偶 na klasycznej AM.

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 11:19 

O to szacun. Ale na drodze jest znikoma ilo艣膰 os贸b korzystaj膮ca z SSB. Min. dlatego, 偶e w popularnych radiach brak takiej modulacji. A 99% u偶ytkownik贸w nie wie co to jest. Tak, 偶e jako zabawka super ale jako antymisiek to jak strzelanie z armaty do muchy. Troch臋 szkoda.

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 12:31 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Czasy si臋 zmieniaj膮 to i forma si臋 zmienia. Dzi艣 funkcje CB przej膮艂 Yanosik.

Odno艣nie monta偶u kabla w sedanie, to mo偶e by膰 troch臋 k艂opotliwe, idealnie by艂oby go przeprowadzi膰 wzd艂u偶 wi膮zki zasilaj膮cej (tej, kt贸ra si臋 艂amie non stop), ale nie wiem czy jest tam miejsce, a co najwa偶niejsze, nie wiem czy kabel wytrzyma to "艂amanie". Jednak jest sporo grubszy i sztywniejszy od wi膮zki tam ju偶 poprowadzonej, a kt贸ra 艂amie si臋 do艣膰 艂atwo.

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2017, o 16:47 

Jak sam napisa艂e艣, Kolego,
kamracik napisa艂(a):
Czasy si臋 zmieniaj膮 to i forma si臋 zmienia...

Mo偶na u偶y膰 takiego kabla antenowego. Jest cie艅ki, wi臋c, mam nadziej臋, mo偶na go b臋dzie do艣膰 艂adnie po艂o偶y膰. Tylko w艂a艣nie jeszcze nie rozwi膮za艂em kwestii poci膮gni臋cia go od klapy baga偶nika przez baga偶nik (z uwzgl臋dnieniem opcji sedan/liftback) oraz wprowadzenia do kabiny pasa偶erskiej, o czym pisa艂em wy偶ej.

Jak si臋, kurka Felek, zdejmuje boczek tylnej kanapy :?: :?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 224 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: