Wielozakresowa antena

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Wielozakresowa antena

Post autor: ProLight »

Witam,
Miał ktoś może kontakt z anteną wielo-zakresową taką jak np. TU
http://allegro.pl/antena-shark-rekin-gp ... 73391.html

Spodziewam się że przy takiej antenie nie będzie jakiegoś super zasięgu na CB VHF i UHF

Jakie zakresy mnie interesują:
GPS
LTE
CB
VHF
UHF
DVB-T
FM

W tej cenie można mieć anteny na każde z tych pasm ale ta mi się dużo bardziej podoba i nie chcę szpecić autka antenami.
Znacie może inne produkcje warte polecenia?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Wielozakresowa antena

Post autor: pab567 »

Nie miałem ale zawsze mnie korciła - jeśli się zdecydujesz to KONIECZNIE opisz swoje doświadczenia.
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Wielozakresowa antena

Post autor: ProLight »

Antena ma bardzo wiele złych opini, generalnie większość elektryków teoretyków czyli, same teorie ze nie ma prawa dobrze działać.

W którymś z tematów widziałem że zmieniałes antene na jakas inna, mozesz mnie nakierowac?
Nie jestes z niej zadowolony czy brak zakresow?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wielozakresowa antena

Post autor: kamracik »

Z własnego doświadczenia z antenami to mogę powiedzieć, że będzie to działać, ale jakość działania będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Radio zapewne będzie działać, tak że zwykły śmiertelnik uzna, że jest ok.

GPS również powinien działać, bo cudów tutaj nie potrzeba.

CB - będzie tragedia, ale w mieście bluzgi pewnie się przebiją. Dla CB znaczenie ma "widoczność", im więcej anteny wystaje tym lepiej działa. Dlatego długie "baty" montowane w kombi na zderzaku, działają gorzej niż montowane na dachu. "Małe" Presidenty dużo tracą na jakości/zasięgu, a jednak w porównaniu z tym są dużo większe.

GSM-LTE - to w ogóle jest majstersztyk, bo albo GSM albo LTE. To nie to samo. Zakładam jednak, że chodzi tylko o zakres LTE i z tym będą trzy problemy. Po pierwsze na jakiej częstotliwości LTE działa ta antena? W Polsce LTE śmiga na 3 częstotliwościach z czego 1800MHz jest najpopularniejsza, Aero wykorzystuje natomiast jedynie 2600MHz. Drugi, co jak wyjedziesz poza zasięg LTE? GSM nie będzie tutaj działać w większości przypadków (będzie działać pod warunkiem, że będziesz w zasięgu nadajników GSM 1800 i antena akurat będzie na taką częstotliwość). Nadajniki poza miastami jeszcze dość często nie działają na 1800MHz, a na 900MHz.
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Wielozakresowa antena

Post autor: ProLight »

No i fajnie...

Dzieki za ogrom wiedzy w kapsułce, tak jak sie spodziewalem.

Antenka jak antenka wedlug mnie jak by kosztowala polowe tej ceny to bym sie na pewno zdecydowal a tak bede sie zastanawial, ale raczej nie.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wielozakresowa antena

Post autor: kamracik »

Wiesz, przy zakupie przez Internet zawsze możesz po prostu na krótką ją spiąć bez montażu na dachu i zobaczyć co jest warta, a później odesłać ją w wypadku gdyby się nie sprawdziła.
ODPOWIEDZ