Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

Witajcie!
W swojej skodzinie posiadam wzmacniacz cztero kanałowy (zasila głośniki przednie oraz suba w bagażniku) który jest obsługiwany przez Blaupunkta 845. Chciałbym jednak powrócić do oryginalnej jednostki i jakoś połączyć ze sobą pozostałe sprzęty nie tracąc przy tym na jakości dźwięku.

Generalnie studiując różne tematy wyczytałem, że najlepiej (ale też najdrożej) byłoby zamontować procesor dźwięku i z niego puścić sygnał na wzmacniacza. Inne rozwiązanie do którego się przymierzam to podłączenie przy użyciu adaptera Hi-low. Boję się jednak, że takie rozwiązanie wpłynie negatywnie na jakość dźwięku bądź pojawią się jakieś zakłócenia. Generalnie rozdział cenowy takich adapterów waha się między 20 a 500 zł jednakże nigdzie nie potrafię znaleźć informacji czy takie z wyższej półki faktycznie zapewniają lepszą jakość i byłyby dobrym rozwiązaniem mojego problemu.

Innym rozwiązaniem jest wyprowadzenie RCA bezpośrednio z RNS510 i przekodowanie nawigacji na wzmacniacz zewnętrzny. Jednakże czy po tym zabiegu głośniki, które są zamontowane w tylnych drzwiach nie będą zupełnie pozbawione mocy i nie zagrają w ogóle?

Byłbym wdzięczny za każdą pomocną radę w rozwiązaniu mojego problemu.

Pozdrawiam! :)

P.S
nie znalazłem nigdzie bliźniaczego tematu dlatego założyłem nowy. Jeżeli jest to przepraszam
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: pab567 »

Wszystko się daje ogarnąć. Nie widzę, skąd jesteś - zadzwoń (numer na PW).
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

Super! Odezwę się jak wrócę z urlopu. A mógłbyś tak na szybko mi zdradzić która opcja będzie według Ciebie najlepsza?
Jestem z Poznania więc kawałek mam :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: pab567 »

Dołożenie RCA
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

Dzięki! Tego się bałem mówiąc szczerze ;) szkoda mi tylko głośników z tyłu bo fajnie grają pod obecnym ustawieniem a tak pewnie nie będzie sensu ich trzymać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: pab567 »

Rozumiem, że chcesz przód zasilić z dodatkowego wzmaka a tył zostawić z radia - da się, nie widzę problemu.
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

No dobra ale z tego co zrozumiałem, trzeba przekodować radio na wzmacniacz zewnętrzny, czy to znacząco nie obniża mocy? Te głośniki które są potrzebują 60W w rms czyli normalnie byłoby trudno aby jako tako zagrały, a co dopiero po zmianie kodowania.

Szczerze chciałbym się mylić, to znacząco ułatwiłoby mi sprawę :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: pab567 »

Ds radę
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

Super! Miła wiadomość :) Teraz tylko muszę znaleźć kogoś kto mi ogarnie RCA albo najlepiej sprzeda Columbusa już przerobionego :roll:
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

Byłem w dwóch serwisach car audio w Poznaniu i w obu odradzali mi wyprowadzenie wyjść bezpośrednio z radia (Podejrzewam jednak, że ich wiedza w tym temacie nie była najlepsza :P). Jeden z serwisów zaproponował mi taki model konwertera http://allegro.pl/audio-system-hlc-4-pl ... 76719.html i powiedział, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Mój problem polega na tym, że na razie jestem też na etapie poszukiwania samego radia :) Niestety większość sprzedawców na alledrogo nie ma pojęcia o tym co sprzedaję a tym bardziej o dokładaniu wyjść RCA :roll:
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: pab567 »

Szczerze Ci powiem że ja ich nawet rozumiem... też kiedyś ktoś z Allegro mnie o to pytał i też go odpuściłem. Nie chciało mi się bawić w mechanikę. Bo w sumie na jedno wyjście to potrzeba kabelek, rezystor i kondensator...
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

A myślisz, że konwerter z linku podanego przeze mnie da radę? Ewentualnie przemyślę zakup czegoś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=6734853592
Jednakże cena całości robi się konkretna.

Powiem Ci szczerze, że w swojej krótkiej przygodzie ze Skodą przerobiłem już 4 różne dedykowane radia i żadne nawet się nie umywa do Columbusa. Jednak co fabryka to fabryka. Chciałbym tylko aby jakość dźwięku pozostała przyzwoita
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: pab567 »

Koła nie odkryłeś... też po wielu próbach wróciłem do Columbusa ale teraz nowy Amundsen z Yeti bije Columbusa.

Na OLX ktoś sprzedawał ostatnio Audison one bit za bardzo rozsądną cenę.
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

No człowiek uczy się na własnych błędach :roll: Ale gdybym nie został zmuszony do szukania innego radia (Mojego Columbusa ktoś sobie pożyczył :evil: ) to w życiu bym go nie zmienił.
Górę niestety wzięła myśl aby znowu nie mieć miłej niespodzianki rano a przy okazji poprawić jakość dźwięku.
Chociaż i tak Ci powiem, że na poprzednim forum które czytałem 80% użytkowników hołduje G. z androidem i też są szczęśliwi. Więc może kwestia osobnika :roll:

Co do Amundsena to oczywiście widziałem Twoje tematy. Szaczun :) . Jednak niestety brakowałoby mi wyświetlania nawigacji między zegarami oraz przede wszystkim, z tego co pytałem, PZU nie chciałoby mi go ubezpieczyć bo nie mają go w tabelce przy moim modelu.

Powtórzę pytanie, myślisz, że konwerter podany przeze mnie wyżej da radę? Ewentualny procesor dźwięku też bym raczej rozważał ten co podałem (choć pewnie jest to błąd :P) ze względu na wzmacniacz przez co mógłby zasilić ładne głośniki z tyłu.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: CLO27 »

JachuV6 pisze:No człowiek uczy się na własnych błędach :roll: Ale gdybym nie został zmuszony do szukania innego radia (Mojego Columbusa ktoś sobie pożyczył :evil: ) to w życiu bym go nie zmienił.
Górę niestety wzięła myśl aby znowu nie mieć miłej niespodzianki rano a przy okazji poprawić jakość dźwięku.
Chociaż i tak Ci powiem, że na poprzednim forum które czytałem 80% użytkowników hołduje G. z androidem i też są szczęśliwi. Więc może kwestia osobnika :roll:

Co do Amundsena to oczywiście widziałem Twoje tematy. Szaczun :) . Jednak niestety brakowałoby mi wyświetlania nawigacji między zegarami oraz przede wszystkim, z tego co pytałem, PZU nie chciałoby mi go ubezpieczyć bo nie mają go w tabelce przy moim modelu.

Powtórzę pytanie, myślisz, że konwerter podany przeze mnie wyżej da radę? Ewentualny procesor dźwięku też bym raczej rozważał ten co podałem (choć pewnie jest to błąd :P) ze względu na wzmacniacz przez co mógłby zasilić ładne głośniki z tyłu.
To im powiedz że to columbus hahahahahha nie chcieli ci ubezpieczyć bo nie ma w tabelce dobre :lol: :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ