Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: CLO27 »

Łuki_ssuperb pisze:
CLO27 pisze:
Łuki_ssuperb pisze:a co to za chwalenie się SIII przecież to żadne wyczyn... bida wersja oczywiscie ze bedzie:) biore przykład z Ciebie ;-)
O kufa to bier najbogatszą bo jak weźmiesz ze mnie przykład i zaczniesz dokładać z torbami pójdziesz hehehehehehehehehehehehehehhe :lol:
hahah :) spoko to tylko 2 lata wiec bedzie spoko nie pojdę z torbami ;-) bo juz poszedłem chałupa mnie wykańcza :lol:
Łuki slamdog milioner z Warszafki :P :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: Łuki_ssuperb »

hahahah :) biedak z warszafki... Milionerzy to w Grodzisku mieszkaja
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: CLO27 »

s-e-b-e-b pisze:Łuki wzoruje się na CLO...kupuje najtańszą wersję, a później modzi i personalizuje, aby sprzedając mógł napisać "jedyna w PL" i na tym zarobić ;)
:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

kamracik pisze:Ty jesteś klientem i decydujesz na ile ubezpieczasz, oni tylko podają cenę za Twoją zachciankę :)

No jak tak giną Columbusy to nie dziwię się, że na Allegro idą bez papierów :lol:
W takim razie muszę jechać do PZU bo widać na początku trafiłem na kogoś niekompetytywnego.
No niestety giną i to z garażu podziemnego :twisted: niestety trafił się też złodziej mało subtelny, który narobił o wiele więcej szkód niż samo radio.

pab567 pisze:Amundsen wyświetla wszystko między zegarami, na dodatek ma dobrze działającą obsługę głosową po polsku (ja już inaczej telefonów nie wybieram). I bez problemu mogę Ci załatwić sztukę z fakturą VAT z numerem seryjnym.
W takim razie musiałem coś źle przeczytać. A możesz podesłać mi cenę na PM ile za taką zabawkę? :) Aktualnie mam Octavie II po liftingu ale za niedługi czas biorę od ojca SII i docelowo tam by to jeździło. Wystarczy mi faktura imienna :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: kamracik »

JachuV6 pisze:No niestety giną i to z garażu podziemnego :twisted: niestety trafił się też złodziej mało subtelny, który narobił o wiele więcej szkód niż samo radio.
No tacy są niestety najgorsi :roll:
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

Dobra, temat rozwiązany. Zdecydowałem się na zakup columbusa i procesor dźwięku firmy GMS. Jutro montaż wszystkiego więc mam nadzieję, że obędzie się bez problemów.

Odnośnie wątku z ubezpieczeniem, kolejna osoba (i kolejny raz to była blondynka :P) w PZU powiedziała mi, że nie mogę wsadzić sobie byle jakiego radia argumentując to, że mam umowę podpisaną na wariant serwisowy i musi być radio, które było oryginalnie montowane w Skodzie. Aby to zmienić, musiałbym zmienić umowę. Nie wiem, nie znam się, nie mam ochoty się wgłębiać. Kupiłem identyczne radio jak przed kradzieżą i musiałem zapłacić 200 zł aby auto doubezpieczyć do pełnej wartości.
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

Witajcie,
Jestem już po montażu owego procesora dźwięku firmy gms jednakże wyszła przysłowiowa kupa i sprzęt oczywiście nie pozostał w moim aucie. Dla potomnych powiem aby trzymać się od tej zabawki daleko. To tak w skrócie :roll:

Wracam więc do pierwotnej myśli wyprowadzenia RCA z Columbusa. Czy ktoś wie może konkretnie czy oprócz samej ingerencji mechanicznej w radio, należy je potem przekodować? Jeżeli tak to na co konkretnie? Czy niesie to ze sobą jakieś konsekwencje

Dzięki! ;)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JacekRS »

JachuV6 pisze:Witajcie,
Jestem już po montażu owego procesora dźwięku firmy gms jednakże wyszła przysłowiowa kupa i sprzęt oczywiście nie pozostał w moim aucie. Dla potomnych powiem aby trzymać się od tej zabawki daleko. To tak w skrócie :roll:

Wracam więc do pierwotnej myśli wyprowadzenia RCA z Columbusa. Czy ktoś wie może konkretnie czy oprócz samej ingerencji mechanicznej w radio, należy je potem przekodować? Jeżeli tak to na co konkretnie? Czy niesie to ze sobą jakieś konsekwencje

Dzięki! ;)
Czemu poszedłeś w taki "wynalazek" jak GMS ? Firma znana na rynku przetworników samochodowych, ale raczej jako producent najtańszych komponentów o "różnej", a raczej niskiej jakości. Nie lepiej pogadać i poradzić się, a nawet dać zarobić komuś sprawdzonemu z forum na przykład?

pab567 się oferował i "zlałeś" propozycję, poszedłeś do jakiejś budy z napisem "kar ałdio haj fi" no i ... próbowali Cię wydymać - trochu słabo.
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

JacekRS pisze: Czemu poszedłeś w taki "wynalazek" jak GMS ? Firma znana na rynku przetworników samochodowych, ale raczej jako producent najtańszych komponentów o "różnej", a raczej niskiej jakości. Nie lepiej pogadać i poradzić się, a nawet dać zarobić komuś sprawdzonemu z forum na przykład?

pab567 się oferował i "zlałeś" propozycję, poszedłeś do jakiejś budy z napisem "kar ałdio haj fi" no i ... próbowali Cię wydymać - trochu słabo.
Poszedłem bo wedle opisu miało być wszystko tip top. Firma GMS jest mi kompletnie nie znana więc nie miałem podstaw by skreślać ją na starcie a nikt nie napisał, że mam tego nie brać. Poza tym dogadałem się tak, że wezmę to urządzenie tylko pod warunkiem jak usłyszę jak to chodzi w mojej skodzie.

Po to właśnie założyłem ten temat, aby się poradzić. Pab nie zaoferował się, że mi wyprowadzi te RCA, wręcz przeciwnie, na początku napisał post z którego jasno wynika, że mu się nie chce bawić w takie rzeczy :roll: inaczej już dawno bym mu ją wysłał.

Co do propozycji montażu nowszego modelu radia, również odpuściłem z paru ważnych dla mnie kwestii
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

Mały update:

Z racji tego, że nie znalazłem w Poznaniu nikogo sensownego kto chciał podjąć się wyprowadzenia RCA wracam do pomysłu z procesorem dźwięku ale tym razem oczywiście postawię na lepszą firmę :)
Waham się pomiędzy:
-Audison bit ten D
-Audison bit one.1
-Jbl ms-8

Czy ktoś z Was miał okazję testować któryś z tych sprzętów? Jakieś wrażenia?
Dzięki za każdą myśl :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: kamracik »

Odnośnie JBL to mogę ogólnie powiedzieć, że brzmienie ich sprzętu do mnie nie trafia, strasznie stawiają na bas, a nie na szerokość dźwięku. Zależy to oczywiście od preferencji osobistych, ale ja paroma ich produktami się rozczarowałem jak przyszło do odsłuchu.

Więc tylko rada, abyś poszukał okazji skorzystania ze sprzętu przed kupnem, choćby w innym zestawie niż będziesz wrzucać do siebie.
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza do Columbusa

Post autor: JachuV6 »

Niestety w mojej okolicy dostępny był tylko ten GMS. Tak to jest wszystko na zamówienie ale oczywiście bez możliwości zwrotu, co jest oczywiście niezgodne z prawem ale nie chcę w razie co mieć zablokowanej gotówki i użerać się z nieuczciwym sprzedawcą.

GMS pod względem jakości dźwięku nie był najgorszy ale co go zdyskwalifikowało to wszechobecne szumy i stuki z głośników po podłączeniu całości.
I tego właśnie boję się najbardziej jednak informacji na ten temat tych procesorów jest w internecie jak na lekarstwo.
ODPOWIEDZ