Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Misiektt »

Witam
Ponieważ wiele osób szuka zamiennika zamiast Columbusa aby móc zbudować swój system audio chciałbym po krótce dla przyszłych opisać co i jak :
1. Chińskie zamienniki - są chińskie i jeśli będziecie pytać sprzedawców czy są z nimi problemy to wam powiedzą że nie ma. Niestety są i to nie małe
od rozładowania akumulatora po wieszanie się i tym podobne
2. Przeróbka Columbusa - tak - chinche da się wyprowadzić i z mojego rozeznania Colubus takie chinche ma ale ukryte,
optyk nie wypalił i nie wypali sprawdzone niestety nie działa to dobrze i stabilnie na optyku.
3. ZENEC - z opini poprzedniego dystrybutora - drogie i problemy niestety brak serwisu w Polsce i dystrybutora.
4. Wchodzi na koniec lipca Pioneer http://www.pioneer.eu/uk/products/25/11 ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false; wydaje się że będzie rozwiązaniem na nasze problemy :
http://www.youtube.com/watch?v=hpq8fkOB ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Cena koło 4.500 zł - koło lipca będę testował - dam znać co wyszło

Reasumując.
Najlepszą opcją na razie jest Columbus a jeśli komuś to nie wystarczy to trzeba poczekać i zobaczyć co Pioneer wymyśli.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Arci9 »

Misiektt, a co z Columbusem, przeróbką, jest to w miarę proste?Masz jakies rozeznanie? Pytam o wyjście na chinche?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Misiektt »

Siedzi koleś i aktualnie grzebie. Dam znać z jakim skutkiem, podobno są nawet wyjścia video-out. Zobaczymy
Będę na bieżąco wszystko testował.
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: macki111 »

Tu znalazłem S2 Kombi wyposazoną w navi Pioneer http://otomoto.pl/skoda-superb-ambition-C18983951.html" onclick="window.open(this.href);return false; , sam jestem ciekawy co to za sprzęt. Chyba trzeba zadzwonić do gościa i zapytać jak to chodzi :D Autko jak widać z zeszłego roku i już jest, ale może to jakiś poprzedni model.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Misiektt »

macki111 dopiero model który wyjdzie w lipcu będzie obsługiwał w pełni CAN. To jest poprzedni model, który obsługuje jedynie kierownicę.
robotboy76
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2011, o 21:20
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: małopolska

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: robotboy76 »

Witam

Ja mam Bolero z ekranem dotykowm, ale nie mam zestawu przygotowawczego do GSM. Czy jest jakiś zestaw głośnomówiący który będzie na tyle kompatybilny aby wyświetlić książkę telefoniczną na wyświetlaczu między zegarami i współpracować ze sterowaniem z kierownicy.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Misiektt »

Jest kup fabryczny zestaw GSM jest o tym już wątek. Wydasz 600-700 zł a luksus jest nie do porównania. Ale nie schodźmy z tematu
custom86
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2011, o 19:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: custom86 »

Witam, chciałbym dodać coś na temat zenec'a. od zeszłego roku dustrybutorem w polsce jest "horn distribution", w samej fabryce tych urządzeń też zaszło sporo zmian i są już dużo mniej awaryjne niż wcześniej aczkolwiek to nadal nie np. alpine... Osobiście dałbym spokój z kształtem radia i założyłbym klasyczną stację multimedialną 2 din, alpine ma nowy model INA-W910 z bluetooth, procesorem dźwięku z korekcją czasową, wyjściami RCA 4V (żadna inna tego nie miała) i nawigacją (już naprawdę dobrą), do tego mają ramkę montażową która PASUJE i jest gumowana na półmat jak w VW, nie tak jak np. ramki do octavii II i III które są tylko podobne kształtem i zawsze coś odstaje. Jest też interfejs do kierownicy i wyświetlacza... Cena detaliczna ALPINE to 5999 + interfejs i ramka razem ok. 600 zł. Jako dealer "horn" mogę dać klubowiczom 10% rabatu i montaż gratis.

Jeśli chodzi o columbusa: Jest to generalnie to samo radio co w passatach a więc ma opcję wejść i wyjść RCA Audio a także wejść i wyjść wideo RGB - potrzebny interfejs z RGB na RCA
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Misiektt »

Tak tyle że widzisz problem polega na tym, że my chcemy wszyscy mieć zestaw który obsługuje wszystko tak jak jest a zwłaszcza CAN'a sterowanie z kierownicy to najmniejszy problem.
Jeśli ALPINE by obsługiwał CAN od Skody to bym się na pewno skusił. Oczywistą sprawą jest że zawsze można wywalić fabryczny zestaw i włożyć coś pożądnego ale celem tego tematu jest włożenie czegoś pożądnego bez utraty funkcjonalności
custom86
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2011, o 19:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: custom86 »

Przy pełnej obsłudze can najlepszym rozwiązaniem będzie chyba faktycznie pioneer bo choć zenec uległ znacznej poprawie to nawet jako jego dealer nie do konca mu ufam i wiem ze np.: klimatyzacji nie pokaze na wyswietlaczu(działa to jak narazie tylko w fordzie). Sam chętnie usłyszę Wasze opinie na temat pionka jak już ktoś go zainstaluje bo pewnie wezmę go do oferty z racji dużego zainteresowania do grupy VW (nie znam jeszcze oferty handlowej pioneer'a więc pewności nie mam) ale jeśli tak się stanie zrobię oczywiście rabat dla klubowiczów :)
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Arci9 »

zenec nie pokazuje klimy??? dziwne rzeczy kolega pisze....
testowałem zeneca i pokazywał i ustawienia klimatronica i parktronic, oraz działało sterowanie z kierownicy
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
custom86
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2011, o 19:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: custom86 »

Być może już to poprawili, ostatniego testowałem rok temu i wtedy napewno nie działało, tylko kierownica funkcjonowała normalnie... Unikam tego urządzenia jak ognia bo choć to jeden z lepszych "chińczyków" to nadal jest marny i dość mocno awaryjny... Z resztą nawet alpine nie jest doskonały...
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Casa »

Lipiec się skończył i jak z tym Pionkiem, coś już wiadomo :>
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Misiektt »

Przesunęli podobno premierę na Wrzesień
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Niefabryczny kompatybilny zestaw z nawigacją

Post autor: Arci9 »

custom86 pisze:Być może już to poprawili, ostatniego testowałem rok temu i wtedy napewno nie działało, tylko kierownica funkcjonowała normalnie... Unikam tego urządzenia jak ognia bo choć to jeden z lepszych "chińczyków" to nadal jest marny i dość mocno awaryjny... Z resztą nawet alpine nie jest doskonały...
Bardziej chyba chodzi o kompatybilnośc z daną wersją auta i rocznikiem jego pochodzenia.
Też testowałem w tamtym roku, wkładałem do swojego Superba i działało ok.
Zenec to firma niemiecka?Czy prawdziwy chinol?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
ODPOWIEDZ