Aktualizacja Amundsen +

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: sko89 »

Naciskasz i trzymasz Setup na A+ i po chwili wskakujesz w wewnętrzne menu i tam masz nr softu do całej stacji multimedialnej. A jaki ma teraz... to musiałbym zejść do garażu. Innym razem:))) A dlaczego pytasz?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: kamracik »

Bo skoro piszesz, ze działa lepiej to może sie uśmiechnę o nią. Liczę, ze może poprawili błąd ze zmieniająca sie głośnością.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: sko89 »

Ja z tym nie miałem problemu. U mnie niekiedy zawieszały się stacje i działanie navi. Po aktualizacji jest tez wg mnie lepsza jakość dźwięku. Ale to już subiektywne odczucie.
Z którego roku masz wózek?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: sko89 »

Czy ktoś wie, czy oryginalna aktualizacja map z VW do RNS315 zadziała w Amundsen+?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: Łuki_ssuperb »

No przecież to to samo...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: sko89 »

Wiem, że zawartość map jest ta sama ale mogli porobić zabezpieczenia pomiędzy VW, Skodą i Seatem bo opakowania i ceny są totalnie różne. W aktualizacji Skody V8 za 1260 zł Polska jest opisana jako częściowe pokrycie a w aktualizacji VW V8 za 599 zł jako pełne pokrycie. Z tego by wynikało, ze nie jest już takie pewne, że to idealnie to samo. Ryzyko jest takie, że wydam 599 zł na aktualizacje map do RNS315 a w Amundsenie + nie odpali. Czy ktoś to w praktyce przetestował?
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: Puch4 »

SuuuperB pisze:
pab567 pisze:Jak potrzeba to mogę załatwić... Na PW proszę...
ja bardzo dziekuje za namiar - taniej niz na alle, wszystko dziala elegancko z oryginalnie zapakowanej karty SD vw.
poczta dala tylko do wiwatu i polecony ekonomiczny szedl 7 (!) dni, a nie 3.
Kolega SuuuperB napisał, że do niego doszła karta z VW i jest ok. Podpytaj go na PW

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: sko89 »

Okazało sie, że aktualizacja map VW do RNS315 tak samo działa w Amundsen+ i w Seacie. Na domiar wszystkiego na oryginalnym opakowaniu aktualizacji VW z kartą SD jest wyraźnie i oficjalnie napisane, że aktualizacja legalnie jest dedykowana do VW RNS315; SEAT MediaSystem 2.1 i 2.2 oraz Skoda Amundsen+.

A oto wypowiedzi:

1. Jeden z największych dilerów i serwisów autoryzowanych VW, Skody i Audi - "coś pan zwariował? Przecież RNS315 i Amundsen+ to są kompletnie różne systemy i urządzenia. To na pewno nie zadziała. Może pan kupić tylko na własną odpowiedzialność".

2. Infolinia VGP dla VW - "aktualizacje map do VW nigdy nie były testowane w Skodzie, w związku z tym działanie map będzie wadliwe lub całkiem niemożliwe w Amundsen+

3. Infolinia VW Deutchland - "po zasięgnięciu opinii ekspertów stwierdzamy, że aktualizacja map do VW RNS315 nie będzie działać w Skoda Amundsen+ ze względu na istniejące zabezpieczenia programowe".

4. Infolinia VGP dla Skody - "w stacji Amundsen+ działają tylko aktualizacje map Skoda, aktualizacja VW do RNS315 nie jest przystosowana do działania na Amundsen+".

5. Opinia Sko89 - po zakupieniu najnowszej aktualizacji map u dilera VW do RNS315 stwierdzam, że zgodnie z opisem na opakowaniu aktualizacja jest dedykowana m.in. do Skoda Amundsen+ i po włożeniu karty SD została zainstalowana bez najmniejszego problemu w błyskawicznym czasie ok. 2 godzin (co świadczy o poziomie technicznym stacji TechniSat. Karta SD miała tylko 8GB pojemności danych pewnie mniej), zgodnie z komunikatem jaki pokazał się na ekranie Amundsena. Stacja potwierdziła w ustawieniach, że ma aktualnie najnowszą bazę danych V8, która zastąpiła starą bazę V4. Nawigacja śmiga rewelacyjnie. Ciekawe jest tylko to, że w opisie na pudełku aktualizacji Skody za ponad 1200 zł Polska jest oznaczona jako kraj o tylko częściowym pokryciu. W aktualizacji map VW za katalogową cenę 549 zł Polska jest oznaczona jako kraj o pełnym pokryciu. Ciekawa to polityka Skody/VW sprzedawać gorszę za ponad dwa razy drożej.
Gorszy jednak problem dotyczy zastraszającego poziomu technicznego ASO, VGP i centrali VW w Niemczech gdzie plotą bzdury jak na mękach. Po mojej uwadze przesłanej do VGP, że wprowadzają klienta w błąd, przysłali w załączeniu formularz reklamacji. Jeżeli tacy ludzie serwisują i nadzorują serwis naszych samochodów to nic dziwnego, że jak lampka odpada z podsufitki to muszą wymieniać (słusznie) całą podsufitkę. Nikt nie wpadł na pomysł aby te dwa produkty dopasować przed produkcją i sprawdzić obliczenia teoretyczne.
Podejrzewam, że bardziej logiczną odpowiedź mógłbym dostać gdybym wysłał zapytanie do zakładu dla umysłowo chorych bo była by szansa, że trafie na faceta, którego wykończyła ta banda "ekspertów" z VGP itp.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2016, o 17:14 przez sko89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: pab567 »

A w końcu gdzie i za ile kupiłeś?
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, o 07:49 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: Enriquez »

To zdaje się jednorazówka.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: whity »

Słusznie ci odpowiedzieli...skoro oni maja to dedykowane na vw to moze a nie musi to w skodzie działać....jezeli ktoś by ci potwierdził ze sie da, a by sie nie udało, znowu bys płakał ...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, o 07:49 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: whity »

To jak jest napisane to poco sie pytać??

Szukanie dziury w ....
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, o 07:50 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ