Ktoś chętny na kamerę cofania

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: mig »

Co wy pitolicie? Nr części oryginalnej 5e0927566. Mam klamkę w domu ori wymontowaną daj nr pw to wysle ci fotę
tfu żadne tam kombi :D
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: marioti »

oboje mamy rację. Wszystko zależy czy to sedan czy hatchback -link do etki - na poz 9 i 10

Co jednak jest bez znaczenia, bo wtyczka dalej jest ta większa - link, czyli trzeba brać model 8012 kamerki z linku o którą pytał Igan

A tutaj koledzy z za wschodniej granicy wymieniali 5E0927566 na kamerkę z tą większą wtyczką.
Arti_r1
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2016, o 10:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Arti_r1 »

Cześć wszystkim,
Jako że w S2fl kombi mam hak, i już dwa razy zdarzyło by mi się przyhaczyć o przyczepę przy cofaniu :/ planuję zamontować kamerke, z tym że zagwozdkę mam bo po przejrzeniu tego wątku już zgłupiałem jaką wybrać.
Jak wspomniałem wcześniej, auto to s2fl kombi 15' z columbusem na pokładzie (i sound system jeśli to ma jakieś znaczenie dod)
Znalazłem taki zestaw,
https://pl.aliexpress.com/item/2015-OEM ... de4e9056-2

Czy on będzie pasował do auta p&p , ewentualnie z powiększeniem dziury czy jeszcze będą potrzebne jakieś adaptery? Czy któryś z ekspertów jest mi w stanie powiedzieć że ta to ta, i bedzie pasować?

Z góry Dzięki wielkie za odp i pomoc,
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: marioti »

w SII FL jest ta sama klamka co przed FL, i z tą samą "dużą" wtyczką. Przeczytaj chociaż ostatnie 3-strony a dowiesz się wszystkiego. Klamko/kamerki nie kupujesz pod radio-navi, a pod samochód jaki posiadasz, dlatego twój przykład nie podejdzie pod otwór w klapie. Cięcie blachy tylko po to aby podeszła ta kamerka to proszenie się o rudą postępującą w szybkim tempie :)

W SII do 2012r, była klamka 5J0827566D, potem 5E0827566. Ta druga przeszła też do modelu FL. Poza samym klipsem trzymającym klamkę po bokach, to rozmiar, wtyczka, mocowanie wogóle nie uległo zmianie.
Dlatego zobacz pierwszy mój post na stronie 33 tego wątku.
Potrzebujesz np. takiej klamki lub identycznej szeroko oferowanej u różnych chińczyków. Patrząc na tą aukcję, potrzebujesz typ 2, czyli z szerszą wtyczką
Arti_r1
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2016, o 10:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Arti_r1 »

Aaaa widzisz, tu jest pies pogrzebany. Czytałem właśnie ten wątek, i po jednym twym wpisie trochę zgłupiałem ...
marioti pisze: A z tego wynika dalej że powinieneś brać ten model 8012 bo on ma gniazdo na tą większą wtyczkę właśnie.
8012 ma mniejszą wtyczkę o nr 4B0972623 - wiem bo sam montowałem kamerkę cofania :)
I doczytałem że babola strzeliłeś :P

Czyli zostaje opcja szukać kamerki np. tą którą podałeś i dod przetwornik obrazu czy jak się on tam zwie, czy jest opcja kupić gotowca?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: marioti »

nie znalazłem gotowca. Weź pod uwagę, że w kurze nigdy nie było kamerki, nawet jako opcja przy kupnie nówki auta z salonu.

Moduł i kamerkę trzeba kupić osobno.

Do tego musisz pomyśleć jak to zasilić. Ja dokupiłem ori kabel z pinem, i plus po stacyjce wziąłem z wolnego gniazda w bezpiecznikach po lewej. Plus podałem stamtąd zarówno na moduł jak i kamerkę.
Sbenios
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2018, o 11:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Dortmund

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Sbenios »

A ma ktoś z Was kompletny zestaw do sedana z columbusem przed fl do odsprzedania? Chciałbym kupić wszystko na gotowo i tylko sam podłączyć. Ewentualnie czy ktoś byłby w stanie mi to wszystko zamówić, a ja oczywiście dodatkowo zapłacę za fatygę.
vulture30
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2018, o 08:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 141KM 317Nm

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: vulture30 »

Czy ta kamera w wersji sonyccd będzie wg Was ok do sedana przed FL?
Czy jakośc obrazu będzie znacznie lepsza od kamerek które daja graitis do chińskich 2 DIN? Nie było opcji kupna samego radia więc, wziąłem z kamerą. Teraz kwestia czy kupowac drugą czy zamontować ta która przyjdzie?

https://pl.aliexpress.com/item/New-Wate ... st=ae803_5
vsbot
Posty: 9
Rejestracja: 8 wrz 2018, o 18:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: vsbot »

Pany kochane, przejrzałem cały wątek po kilku stronach wiedziałem co i jak, teraz to już jestem w czarnej du**szy.. mam s2 fl kombi radio columbus, którą kamerke wybrać, czy moduł musi też być? Podesle ktoś linka do Ali?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: pab567 »

Już Ci pisałem że musi być też moduł.
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: sxc »

Do S2 FL combi powinna pasować https://pl.aliexpress.com/item/CCD-nigh ... 56456.html i jeszcze blaszka z nakrętkami z klamki 5J0827229
ps. dzięki pab567 ;)
Kaspszak
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2019, o 21:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Kaspszak »

Panowie czy do radia Amundsen z BT - RNS 315 ( z tyłu czarna wtyczka) da się podpiąć kamerkę cofania ?
Jeżeli tak to jaką polecacie ?
Czytałem że działa bez problemu, ale jak z tyłu jest żółta wtyczka. Superb 2.0. benzyna 2012
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: marioti »

Są conajmniej dwa duże wątki na forum gdzie znajdziesz wszystko co potrzeba. Jak chcesz skrót to wystarczy popatrzeć np. na moje posty. Mam dokładnie to samo radio i sam montowałem chińską kamerkę
Kaspszak
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2019, o 21:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Kaspszak »

Niestety nie znalazłem potwierdzenia, że do RNS315 z czarną wtyczką da się podłączyć kamerkę cofania. Na Aliexpress są moduły tylko do wersji z zółtą wtyczką. Jest to wyraznie zaznaczone. Jak ktoś podłączął może podesłać link do modułu.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: marioti »

Mam rns-315 z czarną wtyczką i kamerę. Zatem da się podłączyć. Ale rozumiem że pytasz o chiński moduł przetwarzający obraz. Niestety nie podpowiem z modułami z Ali.. Bo kupowałem polski moduł od pab-a. Moduł jest odpowiednikiem ma-box że sklepu martos.
ODPOWIEDZ