Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 lut 2019, o 02:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 516 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 30 lip 2018, o 05:42 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
W tej chwili nie mam :(

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 13:01 

Do艂膮czy艂(a): 9 kwi 2018, o 12:48
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam. Gdyby kto艣 by艂 ch臋tny to odsprzedam ten zestaw, kt贸ry posiadam na zdj臋ciach. Wszystko jest sprawne i dzia艂a bez zarzut贸w. Kamera cofania w przycisku otwierania klapy baga偶nika.

Obrazek

Obrazek

Wi臋cej informacji co do ceny na priv.

G贸ra

PostNapisane: 23 wrz 2018, o 16:37 

Do艂膮czy艂(a): 23 wrz 2018, o 16:23
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Witam
Sledze watek i jakos pojawiaja sie rozne odpowiedzi.
Do sedana s2 przed liftem kamerka w klamce nie bedzie pasowac ? A po lifcie juz bedzie? Bo ktos pisal ze przed liftem taz pasuje?. Tak przegladam aukcje na alliexpress i tam sa kamerki w klamce z roznymi podcieciami obudowy kamery. Moze jednak ktoras jednak pasuje do sedana przed liftem. ?
Drugie pytanie te moduly co wpina sie do radia pasuja do zoltych wtyczek a co z czarnymi w rns315? Ktos podal na forum ze sa jakies polskie moduly ale jakies namiary??

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2018, o 08:48 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Samoch贸d: Superb II combi
Aktualnie: 204KM
chodzi o modu艂 MA-160 (tylko na kamer臋 cofania). Przyk艂ad cenowy pierwszy drugi

Co do klamki. Wg etka w S2 przed liftem by艂a klamka 5J0827566E dla kombi oraz 5J0827566C dla sedana. Patrz膮c jednak na zdj臋cia tych konkretnie klamek to wg mnie one s膮 identyczne. tutaj C a tutaj E.

Ja do kombi wrzuci艂em kamerk臋 od kolegi, ale to by艂a chi艅ska marka Fuwayda dok艂adnie jak ta - link do aukcji
Tylko myk jest taki - typ 1 - z tamtej strony, ma kamerk臋, kt贸ra wymiarowo jest mniejsza od typu 2 - sprawdzone naocznie :) cho膰 na aukcji tego nie pisz膮. my艣l臋, 偶e ta w艂a艣nie kamerka mog艂aby wej艣膰 w sedanie, po przypi艂owaniu ramki tablicy rej. - gdzie艣 takie w艂a艣nie foto na forum widzia艂em.
Typ 1 - ma szerszy k膮t 170stopni, a typ 2 120stopni.
Typ 1 - ma klamk臋 z wyj艣ciem na z艂膮cze kt贸re jest w octavii a nie w superbie. W superbie jest to z艂膮cze szersze, widoczne przy obrazkach typ 2.
Typ 1 - mniejsza i zgrabniejsza obudowa z czystego plastiku, a typ-2 ma obudow臋 pokryt膮 tak膮 matow膮 pow艂ok膮, kt贸ra szybko rysuje si臋 i 艣ciera.

Ja przerobi艂em z艂膮cze i zamontowa艂em t膮 mniejsz膮. Jak co艣 to mam chyba z 2 te ori z艂膮cza z octavii, ewentualnie poszukam jaki to ma nr cz臋艣ci i podrzuc臋.

G贸ra

PostNapisane: 28 wrz 2018, o 10:59 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2012, o 09:23
Witam
Jestem w trakcie zak艂adania kamery i zmiany licznika z FL ( bo m贸j nie mia艂 j臋zyka Polskiego)
Obrazek

Do wci膮gania kabli w klapie polecam cienki przew贸d z polietylenu do pneumatyki. Kompletnie zero problem贸w z wci膮ganiem kabli przez klap臋 i do 艣rodka. Uwaga zdj臋cia ramki plastikowej w ko艂o okna klapy tylnej zupe艂nie nic nie daje- niepotrzebnie 艣ci膮ga艂em.
Obrazek
Wci膮gn膮艂em te偶 kable na zapas ( mam pewien projekt w g艂owie)
Obrazek
Licznik ju偶 wymieniony, zakodowany, stan licznika przepisany i na kr贸tko pod艂膮czona kamera.
Obrazek

kamera w nocy- tylko 艣wiat艂a cofania (fabryczne 偶ar贸wki)

Obrazek
kamer臋 kupi艂em tutaj, nieco wi臋kszej rozdzielczo艣ci:
https://pl.aliexpress.com/item/1280-720 ... 5c0f2RkVID

Panowie czy te czarne pude艂ko do艂膮czone do chi艅skiego modu艂u CVBS 鈥 RGBS to tylko filtr przeciwzak艂贸ceniowy czy ma jeszcze jako艣 inn膮 funkcj臋 np. stabilizator napi臋cia? Niestety z mojego nie wychodzi 偶adne napi臋cie wiec jest uszkodzony. Je偶eli ma kto艣 co艣 takiego na zbyciu prosz臋 o info. Chwilowo pod艂膮czy艂em bez tego ustrojstwa. Na razie mam kable puszczone po wierzchu by przetestowa膰 czy wszystko jest OK.
Plan jest taki:
Przew贸d sygna艂owy do obrazu puszczam prawym progiem. Zasilanie bior臋 z skrzynki bezpiecznik贸w. Pr膮d za艂膮czany przez przeka藕nik + filtr przeciwzak艂贸ceniowy ( kt贸ry musz臋 dokupi膰 bo jak napisa艂em wy偶ej ten do艂膮czony do modu艂u jest walni臋ty) . Do ty艂u ci膮gn臋 przew贸d 3 偶y艂owy progiem lewym, gdzie 2 kable to zasilanie kamery a 1 to przew贸d 鈥瀙lus鈥 od 艣wiat艂a wstecznego do przeka藕nika. Zastanawiam si臋 czy w klapie baga偶nika te偶 umie艣ci膰 filtr przeciwzak艂贸ceniowy bezpo艣rednio przed kamer膮 czy wystarczy 1 kt贸ry umieszcz臋 w skrzynce bezpiecznik贸w przed modu艂em CVBS 鈥 RGBS?

edit;

otworzy艂em pude艂ko i ani mi to na stabilizator napi臋cia, ani na filtr przeciwzak艂贸ceniowy nie wygl膮da.
Obrazek

Panowie czy kto艣 podpowie jak 艣ci膮gn膮膰 boczek baga偶nika w kombi by czego艣 nie po艂ama膰 ?

FIOLETOWE Combi 2.0 TDI 170KM-CFGB, DSG Elegance + Columbus, MDI, Sound System, GSM III z Wi-脴, F1, Park Assist, Roletki, Tylne Ledy, Kamera Cofania, Zegary z FL...

G贸ra

PostNapisane: 25 pa藕 2018, o 13:42 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2012, o 09:23
Z boczkiem poradzi艂em sobie i przeci膮gn膮艂em kable bez odkr臋cania w nast臋puj膮cy spos贸b.
Ze s艂upka do otworu lampy przewodem z polietylenu opisanym post wy偶ej do kt贸rego przymocowa艂em kabel.
Obrazek
Nast臋pnie prze艂o偶y艂em kabel r臋k膮 do otworu znajduj膮cym si臋 w boczku - w schowku na g贸rze. Nast臋pnie do nakr臋tki przywi膮za艂am sznurek i magnesem neodymowym przeci膮gn膮艂em nakr臋tk臋 pod tapicerka do zatrzasku fotela.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dopiero p贸藕niej dopatrzy艂em si臋 by zdj膮膰 naro偶nik kanapy ( jak nie ma tam poduszki ) wystarczy odkr臋ci膰 jedn膮 nakr臋tk臋 pod kanap膮, wiec nie trzeba by艂o tego przeci膮ga膰 przy samym mocowaniu oparcia kanapy.
Potem to ju偶 偶adnego problemu niema by zej艣膰 ni偶ej do progu i przeci膮gn膮膰 przewody do radia.
Zasilanie pu艣ci艂em lewym progiem do skrzynki bezpiecznik贸w, przew贸d z obrazem kamery prawym.
Ca艂膮 instalacj臋 艂adnie w klapie poupina艂em, przewody tam gdzie si臋 da艂o owin膮艂em ta艣m膮 TESA ( t膮 materia艂ow膮 ) by to jako艣 wygl膮da艂o. Przy lampie oczywi艣cie polutowa艂em, zaizolowa艂em i zabezpieczy艂em przed wyrwaniem a po艂膮czenie z reszt膮 instalacji zosta艂o wykona艂em za pomoc膮 kostki hermetycznej ( cho膰 i tak to po艂膮czenie jak i wci臋cie w instalacj臋 jest po stronie baga偶nika)
Obrazek
Robi艂em to po raz pierwszy wiec troch臋 si臋 zesz艂o. Nie widz臋 jednak mo偶liwo艣ci by zrobi膰 to przez 2 godziny ( monta偶 + kodowanie ) jak to niekt贸rzy si臋 chwal膮. ;)
Zapomina艂em napisa膰 , 偶e modu艂 przymocowa艂em do kieszeni radia od strony schowka- jest tam sporo miejsca, jednak musia艂em przed艂u偶y膰 kabelki od zasilania.

FIOLETOWE Combi 2.0 TDI 170KM-CFGB, DSG Elegance + Columbus, MDI, Sound System, GSM III z Wi-脴, F1, Park Assist, Roletki, Tylne Ledy, Kamera Cofania, Zegary z FL...

G贸ra

PostNapisane: 12 gru 2018, o 18:43 

Do艂膮czy艂(a): 22 kwi 2018, o 21:04
jan6a Czy mo偶esz mi pom贸c i napisa膰 wprost (ja si臋 troch臋 gubi臋 w tym temacie) - co trzeba kupi膰 i zamontowa膰 w aucie by mie膰 w pe艂ni sprawn膮 kamer臋 cofania, wsp贸艂pracuj膮c膮 z ekranem Columbusa w Superb 2 FL Sedan montowan膮 w klamce elektrycznej, by klamka oczywi艣cie nadal dzia艂a艂a?

p.s. (nie bior膮c pod uwag臋 ceny) czy lepiej kupi膰 kamer臋 z aliexpress czy jak膮艣 u偶ywan膮 od VW (a je艣li od VW to od kt贸rego modelu?)

G贸ra

PostNapisane: 13 gru 2018, o 06:21 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Poniewa偶 nie by艂o oryginalnych kamer w k艂amca o szeroko艣ci 9 cm to albo aliexpress albo orygina艂 11 cm i ci臋cie blachy w klapie.

Opr贸cz kamery potrzebujesz dekoder z CVBS na RGB.

No i sama kamera musi by膰 NTSC a nie PAL.

Co艣 jeszcze?

G贸ra

PostNapisane: 13 gru 2018, o 06:45 

Czyli kamera za 20$ z aliexpress i dekoder za 299z艂 z martos.

A je艣li od VW to ka偶da tyle 偶e nale偶y przerobi膰 otw贸r.

G贸ra

PostNapisane: 13 gru 2018, o 21:31 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2013, o 20:51
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Nie ka偶da. Ta od vw musi by膰 typu low, z niebiesk膮 wtyczk膮.

G贸ra

PostNapisane: 13 gru 2018, o 21:49 

jarkow napisa艂(a):
Nie ka偶da. Ta od vw musi by膰 typu low, z niebiesk膮 wtyczk膮.

Czy je艣li b臋dzie to kamera zintegrowana z klamk膮 to nie jest tak, 偶e ka偶da tego typu b臋dzie low?

G贸ra

PostNapisane: 14 gru 2018, o 20:27 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2013, o 20:51
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Dok艂adnie. Nawet jak b臋dzie pisa艂o low, to mo偶e by膰 od nowszych modeli, na platformie MQB, z szar膮
wtyczk膮.

G贸ra

PostNapisane: 5 sty 2019, o 15:36 

Kt贸r膮 klamk臋 z kamer膮 tej aukcji powinienem kupi膰, 偶eby pasowa艂a do mojego auta (Superb 2 FL sedan)?

>> klamka z kamer膮 <<

wersja na zdj臋ciu nr 1 oznaczona jako 8011
czy wersja na zdj臋ciu nr 2 oznaczona jako 8012?

z opisu chi艅czyka wynika, 偶e 8012, ale wol臋 si臋 upewni膰.

Adapter CVBS - RGB - czy
>>> ten <<< b臋dzie ok?

@jan6a Ty kupi艂e艣 kamer臋 z tej aukcji - potrzeba kupowa膰 adapter cvbs-rgb, czy jest w zestawie?

G贸ra

PostNapisane: 5 sty 2019, o 19:26 

Imi臋: Dariusz
Do艂膮czy艂(a): 4 sty 2018, o 22:06
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Jak kto艣 potrzebuje mam do sprzedania model 8011, bo przez pomy艂k臋 dosta艂em z艂y model

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 5 sty 2019, o 19:50 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Aktualnie: 204KM
z etki wynika, 偶e w FL przy klamce klapy jest wtyczka 1J0973119 LINK - poz. 27

A z tego wynika dalej 偶e powiniene艣 bra膰 ten model 8012 bo on ma gniazdo na t膮 wi臋ksz膮 wtyczk臋 w艂a艣nie.
8012 ma mniejsz膮 wtyczk臋 o nr 4B0972623 - wiem bo sam montowa艂em kamerk臋 cofania :)

W zestawie z kamerk膮 nie dostaniesz przetwornika obrazu. Zale偶y te偶 jakie masz radio-navi. Stron臋 wcze艣niej Pab pisa艂, wcze艣niej, 偶e "Przy Bolero / Amundsenie z Yeti FL te偶" nie trzeba przetwornika obrazu

Nie 艣ledz臋 tematu, ale jak pami臋tam to te klamki nie podchodzi艂y pod sedana, a tylko do kombi

Moje testy :) Kamerka z twojego linku jest z lewej, ma znacznie mniejszy k膮t widzenia ni偶 ta z prawej (170st). Na foto tego nie wida膰, ale lewa kamerka mia艂a p艂ask膮 soczewk臋 nie wystaj膮c膮 poza obrys obudowy. Prawa kamerka mia艂a wyra藕nie lekko wypuk艂膮 soczewk臋.
Zdj臋cia takie sobie, bo kamerki podpina艂em pod TV i robi艂em foto telefonem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano 6 sty 2019, o 11:35 przez marioti, 艂膮cznie edytowano 3 razy

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 516 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: