Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 pa藕 2018, o 22:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 485 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 30 lip 2018, o 05:42 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
W tej chwili nie mam :(

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 13:01 

Do艂膮czy艂(a): 9 kwi 2018, o 12:48
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam. Gdyby kto艣 by艂 ch臋tny to odsprzedam ten zestaw, kt贸ry posiadam na zdj臋ciach. Wszystko jest sprawne i dzia艂a bez zarzut贸w. Kamera cofania w przycisku otwierania klapy baga偶nika.

Obrazek

Obrazek

Wi臋cej informacji co do ceny na priv.

G贸ra

PostNapisane: 23 wrz 2018, o 16:37 

Do艂膮czy艂(a): 23 wrz 2018, o 16:23
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Witam
Sledze watek i jakos pojawiaja sie rozne odpowiedzi.
Do sedana s2 przed liftem kamerka w klamce nie bedzie pasowac ? A po lifcie juz bedzie? Bo ktos pisal ze przed liftem taz pasuje?. Tak przegladam aukcje na alliexpress i tam sa kamerki w klamce z roznymi podcieciami obudowy kamery. Moze jednak ktoras jednak pasuje do sedana przed liftem. ?
Drugie pytanie te moduly co wpina sie do radia pasuja do zoltych wtyczek a co z czarnymi w rns315? Ktos podal na forum ze sa jakies polskie moduly ale jakies namiary??

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2018, o 08:48 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Samoch贸d: Superb II combi
chodzi o modu艂 MA-160 (tylko na kamer臋 cofania). Przyk艂ad cenowy pierwszy drugi

Co do klamki. Wg etka w S2 przed liftem by艂a klamka 5J0827566E dla kombi oraz 5J0827566C dla sedana. Patrz膮c jednak na zdj臋cia tych konkretnie klamek to wg mnie one s膮 identyczne. tutaj C a tutaj E.

Ja do kombi wrzuci艂em kamerk臋 od kolegi, ale to by艂a chi艅ska marka Fuwayda dok艂adnie jak ta - link do aukcji
Tylko myk jest taki - typ 1 - z tamtej strony, ma kamerk臋, kt贸ra wymiarowo jest mniejsza od typu 2 - sprawdzone naocznie :) cho膰 na aukcji tego nie pisz膮. my艣l臋, 偶e ta w艂a艣nie kamerka mog艂aby wej艣膰 w sedanie, po przypi艂owaniu ramki tablicy rej. - gdzie艣 takie w艂a艣nie foto na forum widzia艂em.
Typ 1 - ma szerszy k膮t 170stopni, a typ 2 120stopni.
Typ 1 - ma klamk臋 z wyj艣ciem na z艂膮cze kt贸re jest w octavii a nie w superbie. W superbie jest to z艂膮cze szersze, widoczne przy obrazkach typ 2.
Typ 1 - mniejsza i zgrabniejsza obudowa z czystego plastiku, a typ-2 ma obudow臋 pokryt膮 tak膮 matow膮 pow艂ok膮, kt贸ra szybko rysuje si臋 i 艣ciera.

Ja przerobi艂em z艂膮cze i zamontowa艂em t膮 mniejsz膮. Jak co艣 to mam chyba z 2 te ori z艂膮cza z octavii, ewentualnie poszukam jaki to ma nr cz臋艣ci i podrzuc臋.

G贸ra

PostNapisane: 28 wrz 2018, o 10:59 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2012, o 09:23
Samoch贸d: Superb II combi
Witam
Jestem w trakcie zak艂adania kamery i zmiany licznika z FL ( bo m贸j nie mia艂 j臋zyka Polskiego)
Obrazek

Do wci膮gania kabli w klapie polecam cienki przew贸d z polietylenu do pneumatyki. Kompletnie zero problem贸w z wci膮ganiem kabli przez klap臋 i do 艣rodka. Uwaga zdj臋cia ramki plastikowej w ko艂o okna klapy tylnej zupe艂nie nic nie daje- niepotrzebnie 艣ci膮ga艂em.
Obrazek
Wci膮gn膮艂em te偶 kable na zapas ( mam pewien projekt w g艂owie)
Obrazek
Licznik ju偶 wymieniony, zakodowany, stan licznika przepisany i na kr贸tko pod艂膮czona kamera.
Obrazek

kamera w nocy- tylko 艣wiat艂a cofania (fabryczne 偶ar贸wki)

Obrazek
kamer臋 kupi艂em tutaj, nieco wi臋kszej rozdzielczo艣ci:
https://pl.aliexpress.com/item/1280-720 ... 5c0f2RkVID

Panowie czy te czarne pude艂ko do艂膮czone do chi艅skiego modu艂u CVBS 鈥 RGBS to tylko filtr przeciwzak艂贸ceniowy czy ma jeszcze jako艣 inn膮 funkcj臋 np. stabilizator napi臋cia? Niestety z mojego nie wychodzi 偶adne napi臋cie wiec jest uszkodzony. Je偶eli ma kto艣 co艣 takiego na zbyciu prosz臋 o info. Chwilowo pod艂膮czy艂em bez tego ustrojstwa. Na razie mam kable puszczone po wierzchu by przetestowa膰 czy wszystko jest OK.
Plan jest taki:
Przew贸d sygna艂owy do obrazu puszczam prawym progiem. Zasilanie bior臋 z skrzynki bezpiecznik贸w. Pr膮d za艂膮czany przez przeka藕nik + filtr przeciwzak艂贸ceniowy ( kt贸ry musz臋 dokupi膰 bo jak napisa艂em wy偶ej ten do艂膮czony do modu艂u jest walni臋ty) . Do ty艂u ci膮gn臋 przew贸d 3 偶y艂owy progiem lewym, gdzie 2 kable to zasilanie kamery a 1 to przew贸d 鈥瀙lus鈥 od 艣wiat艂a wstecznego do przeka藕nika. Zastanawiam si臋 czy w klapie baga偶nika te偶 umie艣ci膰 filtr przeciwzak艂贸ceniowy bezpo艣rednio przed kamer膮 czy wystarczy 1 kt贸ry umieszcz臋 w skrzynce bezpiecznik贸w przed modu艂em CVBS 鈥 RGBS?

edit;

otworzy艂em pude艂ko i ani mi to na stabilizator napi臋cia, ani na filtr przeciwzak艂贸ceniowy nie wygl膮da.
Obrazek

Panowie czy kto艣 podpowie jak 艣ci膮gn膮膰 boczek baga偶nika w kombi by czego艣 nie po艂ama膰 ?

FIOLETOWE Combi 2.0 TDI 170KM-CFGB, DSG Elegance + Columbus, MDI, Sound System, GSM III z Wi-脴, F1, Park Assist, Roletki, Tylne Ledy... w planach kamera cofania i zegary z FL

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 485 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: