Jakie radio do auta ?

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Jakie radio do auta ?

Post autor: zeluspl »

Witam,
Padło mi radio, które miałem w aucie tj. Zenec.
Szukam radia- najlepiej z Androidem i pokrętłem do voluma - brak multi kierownicy.
Dziękuję za wszelkie wskazówki.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: rezon »

na aliexpress masz multum tego
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: zeluspl »

Potrzebuje coś na szybko (zamówić w ten weekend) z dostawą na Wtorek.. może jakieś sprawdzone modele z allegro ?
Czy radio jak w ponizszym linku bedzie ok? Czy do tego trzeba cos dokupić czy wszystko bd. Dzialalo ?
https://allegro.pl/oferta/radio-android ... pGEALw_wcB
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: rezon »

przejściówka/separator anteny powinna być na 2x Fakra. Reszta jest OK. Ale parametry ma stosowne do ceny ;) 1GB RAM to miałem w swoim 5 lat temu ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: zeluspl »

A możecie coś podpowiedzieć ? Chciałbym wydać tak ok 800 zł. A jestem zielony w tym temacie..
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: zeluspl »

Czy ktoś podpowie, czy radio z poniższego linku nadaje się ? Poprzednie miało 1GB tu mamy 2GB Ram.. szukałem czegoś z pokrętłami bo brak multi kiery.. ale ciężko mi to idzie..
https://allegro.pl/oferta/nawigacja-2di ... 8962279591
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: rezon »

nadaje się, ale....
- brak jakiejkolwiek informacji o procesorze czyli będzie to jakiś staroć
- separator z 2x fakra należy dokupić
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: krzygaj »

U siebie przełożyłem radio, które miałem w Octavii - wszystko pięknie działa - sterowanie z kiery, integracja z climatronikem, czujniki parkowania, sterowanie głośnikami, informacje z CAN, linie skrętne podczas cofania. Z Ali idzie mi jeszcze kamerka w miejsce klamki bagażnika. W Octavii miałem kamerkę podłączoną za pomocą transmiterów bezprzewodowych, ale teraz chyba puszczę obraz po kablu. Nie żeby bezprzewodowo nie działało, ale pojawiały się czasami zakłócenia i mam wrażenie, że była lekka zwłoka w przekazywaniu obrazu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Radio po włączeniu stacyjki bardzo szybko się uruchamia - ok 5-10s i gotowe do pracy - start Columbusa przy tym, to wieczność :lol:
W trasie też spisuje się bardzo dobrze - tylko trzeba w dobrym miejscu umieścić antenę GSM, bo niby ma 4G, ale mi 4G pojawia się zaraz po uruchomieniu radia, a później przechodzi w 3G - do Yanosika i map Google, to wcale nie przeszkadza. Aktualizacje aplikacji ze sklepu play robię za pomocą hotspota w telefonie, bo do radia kupiłem kartę z 2GB internetu z Play(najtańsza opcja) i żeby nie zjadło tego transferu ;) Karta założona w styczniu i do tej jeszcze 2GB nie zostało wyczerpane.

Aha do radia jeszcze dołożyłem moduł, który po wyłączeniu stacyjki wyłącza je po 10min, bo po wyłączeniu zapłonu radio się wyłącza i nie da rady włączyć bez zapłonu - jak młody zostawał na chwilę w samochodzie, to nie mógł niczego słuchać, a tak to gra sobie jeszcze 10min - oczywiście można je wyłączyć z przycisku wcześniej.

Radio kupiłem tutaj:
https://www.aliexpress.com/item/4000114 ... 4c4dKktABt - wersja 2/16
Awatar użytkownika
mercucio1M
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2020, o 06:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: mercucio1M »

Tak jak pisali koledzy wcześniej 1GB RAMu to troche nie za mało zeby radio działało płynnie?

A próbowałeś może czy i jak działa radio internetowe?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: zeluspl »

Widzę, że piszesz o module, który podtrzymuje napięcie w radiu..
Ja dziś zamontowałem radio i jest psikus..
po 1. Do radia dokupilem adapter 2in1 antenowy (kanaly trzeszcza a po odpaleniu auta nie da sie sluchac.. co tu jest nie tak ?)
Druga i najważniejsza sprawa.. auto działa cały czas - nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka (wyłączam je przyciskiem ale to po dłuższym przestoju może aku rozładować) - macie jakieś pomysły co jest nie tak, ze nie chce się ten shit wyłączyć ? Poprzednio miałem zn-nc i działało wszystko bardzo dobrze..
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: krzygaj »

zeluspl pisze: 9 lip 2020, o 00:07
Nie wiem do kogo adresujesz to pytanie.
Jakie masz radio?

1 - jeżeli się nie wyłącza po wyłączeniu zapłonu, to znaczy, że źle podłączyłeś lub użyłeś złej kostki
2 - jeżeli radio trzeszczy, to potrzebujesz separatora/wzmacniacza
3 - moduł wyłączający radio po ustalonym czasie kupiłem tutaj: https://www.aliexpress.com/item/32817881846.html z tymże musisz mieć dobrze wykonanie podłączenie z pkt 1
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: rezon »

zeluspl pisze: 9 lip 2020, o 00:07 Widzę, że piszesz o module, który podtrzymuje napięcie w radiu..
Ja dziś zamontowałem radio i jest psikus..
po 1. Do radia dokupilem adapter 2in1 antenowy (kanaly trzeszcza a po odpaleniu auta nie da sie sluchac.. co tu jest nie tak ?)
Druga i najważniejsza sprawa.. auto działa cały czas - nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka (wyłączam je przyciskiem ale to po dłuższym przestoju może aku rozładować) - macie jakieś pomysły co jest nie tak, ze nie chce się ten shit wyłączyć ? Poprzednio miałem zn-nc i działało wszystko bardzo dobrze..
wrzuć jakieś linki i zdjęcia. Na podstawie tak lakonicznego opisu to trzeba mieć kilogram fusów do stwierdzenia o co chodzi ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: zeluspl »

Radio które kupiłem to; https://allegro.pl/oferta/radio-android ... pGEALw_wcB

Udało się rozwiązać problem z niewyłączającym się radiem (wystarczyło odpiąć jedną kostkę.
Jeśli chodzi o stacje radiowe.. odbierają ale tylko na wyłączonym silniku.. jak tylko odpalam auta, wówczas są zakłócenia i większości stacji nawet nie odnajduje. (Do radia dokupiłem separator anteny FAKRA 2in1) Link do separatora niżej. wszystko jest podłączone Z wyjątkiem tego niebieskiego przewodu, który widać na zdjęciu.. a on jest chyba zasilaniem prawda ? Lecz nie widze miejsca gdzie go podlaczyc..
https://allegro.pl/oferta/separator-ant ... NzQwMDA%3D
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: rezon »

zeluspl pisze: 11 lip 2020, o 10:04 Radio które kupiłem to; https://allegro.pl/oferta/radio-android ... pGEALw_wcB

Udało się rozwiązać problem z niewyłączającym się radiem (wystarczyło odpiąć jedną kostkę.
Jeśli chodzi o stacje radiowe.. odbierają ale tylko na wyłączonym silniku.. jak tylko odpalam auta, wówczas są zakłócenia i większości stacji nawet nie odnajduje. (Do radia dokupiłem separator anteny FAKRA 2in1) Link do separatora niżej. wszystko jest podłączone Z wyjątkiem tego niebieskiego przewodu, który widać na zdjęciu.. a on jest chyba zasilaniem prawda ? Lecz nie widze miejsca gdzie go podlaczyc..
https://allegro.pl/oferta/separator-ant ... NzQwMDA%3D
No i wszystko jasne. W wiązce powinieneś mieć przewód oznaczony ANT. Trzeba go połączyć z niebieskim w separatorze. Jeśli nie znajdziesz/nie ma takiego przewodu to podłącz go pod zasilanie radia zanikające po wyłączeniu silnika - są dwa przewody - jeden z ciągłym +12V, drugi z zanikającym. Bez podłączenia tego niebieskiego nie działa Ci fabryczny wzmacniacz antenowy.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jakie radio do auta ?

Post autor: zeluspl »

Podłączyłem przewód Ant( niebieski idący od kostki w radiu) ale to nie pomogło.. radio super działa gdy jest na zapłonie lub zgadzone. Jak tylko odpale silnik to są zakłócenia i nie znajduje stacji.. jakis pomysł ?
ODPOWIEDZ