HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: pab567 »

Wczoraj zaktualizował się synowski HTC One M7 do Lollipopa - i to od razu do 5.0.2 (w moim One M8 cały czas jest 5.0.1). Oczywistą oczywistością było, że natychmiast chciał sprawdzić czy działa w trybie RSAP. Jest tak, jak z opisywanym wcześniej LG G3: próbuje się łączyć w RSAP ale w pewnym momencie moduł w samochodzie się zawiesza na kilkadziesiąt sekund z komunikatem "Trwa nawiązywanie połączenia" po czym wyrzuca komunikat "Włóż do telefonu kartę SIM". Kolejna próba połączenia wprawdzie się udaje ale już w trybie HFP. Jak telefon odłączę od modułu i chce podłączyć One M8 to łączy się on też w trybie HFP - żeby połączył się w RSAP trzeba odpiąć zasilanie modułu lub wyłączyć i zamknąć samochód a potem poczekać kilkanaście minut (standardowo - 15) żeby moduł się całkowicie wyłączył.

Ponieważ jest to drugi modłu, który zachowuje się w ten sposób (w międzyczasie zmieniłem moduł z "D" na "E") więc przypuszczam, że nie chodzi to o moduł lecz o telefon (w końcu zarówno Galaxy S2 jak i HTC One M8 działają z RSAP bez zarzutu). Aby to potwierdzić, szukam:
1. kogoś z modułem GSM III (Premium) - jeśli mam rację to One M7 też nie będzie chciał z nim chodzić w trybie RSAP
2. kogoś z HTC One M7 po aktualizacji do Lollipopa - jeśli mam rację to ten telfon z moim zestawem po RSAP też nie będzie chciał działać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: siemi1 »

Pawel objawy dokladnie te same co na moim LG G2 jak testowalismy... i modul sie ootem zawieszal irax musiales resetowac bo tylko po HFP dzialal. Wydaje mi sie ze M7 nie obsluguje RSAP tj oowinien w takim razie jesli w wogile.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: pab567 »

siemi1 pisze:Pawel objawy dokladnie te same co na moim LG G2 jak testowalismy... i modul sie ootem zawieszal irax musiales resetowac bo tylko po HFP dzialal. Wydaje mi sie ze M7 nie obsluguje RSAP tj oowinien w takim razie jesli w wogile.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie to samo... Przed upgradem w ogóle nie chciał gadać w RSAP, teraz próbuje ale jest kalka Twojego fona...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: pab567 »

Chyba mam trafiony telefon. Kolega z biura tez ma One M7 i jego telefon działa bez problemu - chyba mój pojedzie do serwisu.
westberg
Posty: 242
Rejestracja: 14 mar 2014, o 10:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: westberg »

A w ogóle to jak wrażenia z obsługi tego Lilpopa? Material design jest imho dość kiepawy, zwłaszcza na xperie, ale może użytkowo jest ok? Pytam się, bo czekam na aktualizację właśnie na xperię.
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: szymi81 »

Ja mam starego galaxy nexusa, które powinien obsługiwać rsap, ale nie działa niestety BT premium. Wgrałem andka 5.0.2 i też nie działał rsap, oprócz tego przestał mi działać aparat :) ale sam lollipop fajny - miałem wrażenie, że telefon działa szybciej. Teraz wgrałem kitkata 4.4.4 i też rsap nie działa, ale przy najmniej odzyskałem aparat. Ogólnie to wróciłbym do lollipopa - jak będę miał czas to poszukam romu, który aparat będzie obsługiwał.
Co do samego protokołu rsap to fajna koncepcja, szkoda tylko, że tak niewiele telefonów to obsługuje
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
westberg
Posty: 242
Rejestracja: 14 mar 2014, o 10:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: westberg »

szymi81 pisze:Ja mam starego galaxy nexusa, które powinien obsługiwać rsap, ale nie działa niestety BT premium. Wgrałem andka 5.0.2 i też nie działał rsap, oprócz tego przestał mi działać aparat :) ale sam lollipop fajny - miałem wrażenie, że telefon działa szybciej. Teraz wgrałem kitkata 4.4.4 i też rsap nie działa, ale przy najmniej odzyskałem aparat. Ogólnie to wróciłbym do lollipopa - jak będę miał czas to poszukam romu, który aparat będzie obsługiwał.
Co do samego protokołu rsap to fajna koncepcja, szkoda tylko, że tak niewiele telefonów to obsługuje
No, ale ludkowie mówią, że przez te animacje jednak ten lilpop działa wolniej. W sieci też widziałem porównanie dwóch telefonów - jeden na 4.4.4 drugi na 5.0 - i rzeczywiście lilpop działał wolniej. Poza tym mnie się cholernie nie podoba ta majtkowa kolorystyka material design. Aż mnie odrzuca. Nie mogli zrobić jakiejś stonowanej wersji, np. czarnej? ;)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: pab567 »

Ja chyba zwariuję. Byłem dziś wieczorem przetestować kolejny egzemplarz - 2:1 dla tych, które nie działają. Dojeżdżając do domu przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy: jakaś niekompatybilność na styku telefon - karta SIM. Zabieram jutro telefon syna do pracy i spróbuję go sparować z kartę kumpla którego One M7 działa z RSAP.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: chudy »

Biedny Syn :D
Sieć ta sama?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: pab567 »

chudy pisze:Biedny Syn :D
Sieć ta sama?
Ma chłopak pecha... 1 działający z Playa (karta SIM kolegi), po 1 nie działającym z Playa i T-Mobile (w obydwu przypadkach karta SIM syna).
smesmes
Posty: 48
Rejestracja: 30 lis 2014, o 22:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: smesmes »

pab567 pisze:Ja chyba zwariuję. Byłem dziś wieczorem przetestować kolejny egzemplarz - 2:1 dla tych, które nie działają. Dojeżdżając do domu przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy: jakaś niekompatybilność na styku telefon - karta SIM. Zabieram jutro telefon syna do pracy i spróbuję go sparować z kartę kumpla którego One M7 działa z RSAP.

Pawle, mi wczoraj po ciężkich trudach udało się zwalczyć pobieranie Lollipopa na S5, nawet udało mi się dokonać aktualizacji do danej wersji....
Dziś 7.00 trwa łączenie.... i się połączyło- banan na twarzy.... a tu po paru chwilach połączenie przerwane... dostęp do karty sim nieaktywny i d...a i tak w kółko??? co robić dalej...?
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: lechupe »

i własnie dlatego, ja już od paru tygodni odrzucam propozycję "upgrade'u" Andka do 5, w moim LGG3.
Jak się wydaje, ten LG z systemem 4 to jeden z białych kruków chodzących po rSAP.
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: pab567 »

No to problem u mnie zdiagnozowany - karta SIM... no w życiu bym nie pomyślał... karta kolegi w telefonie syna i po RSAP hula aż miło :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: pab567 »

Ciekawostek ciąg dalszy - kolega smesmes ma dokładnie taki sam problem. testowane były Galaxy S4 i S5 - z kartą A obydwa chodzą w RSAP bez problemu, z kartą B - za cholerę.

Dla ciekawych http://forumplay.pl/showthread.php/2526 ... post237681
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: HTC One M7, Lollipop 5.0.2 i RSAP

Post autor: Camillinhio »

Czyli chcąc korzystać z RSAP, i mając już taki telefon / kartę, trzeba trzymać co się ma? A miałem wymieniać telefon...

Zdarzyło Ci się, że przy połączeniu przez RSAP jakość była kiepska (trzeszczenie, słaby dźwięk, itp.)?
Obrazek
ODPOWIEDZ