Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 gru 2017, o 19:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 20 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 27 lut 2015, o 21:28 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Wczoraj zaktualizowa艂 si臋 synowski HTC One M7 do Lollipopa - i to od razu do 5.0.2 (w moim One M8 ca艂y czas jest 5.0.1). Oczywist膮 oczywisto艣ci膮 by艂o, 偶e natychmiast chcia艂 sprawdzi膰 czy dzia艂a w trybie RSAP. Jest tak, jak z opisywanym wcze艣niej LG G3: pr贸buje si臋 艂膮czy膰 w RSAP ale w pewnym momencie modu艂 w samochodzie si臋 zawiesza na kilkadziesi膮t sekund z komunikatem "Trwa nawi膮zywanie po艂膮czenia" po czym wyrzuca komunikat "W艂贸偶 do telefonu kart臋 SIM". Kolejna pr贸ba po艂膮czenia wprawdzie si臋 udaje ale ju偶 w trybie HFP. Jak telefon od艂膮cz臋 od modu艂u i chce pod艂膮czy膰 One M8 to 艂膮czy si臋 on te偶 w trybie HFP - 偶eby po艂膮czy艂 si臋 w RSAP trzeba odpi膮膰 zasilanie modu艂u lub wy艂膮czy膰 i zamkn膮膰 samoch贸d a potem poczeka膰 kilkana艣cie minut (standardowo - 15) 偶eby modu艂 si臋 ca艂kowicie wy艂膮czy艂.

Poniewa偶 jest to drugi mod艂u, kt贸ry zachowuje si臋 w ten spos贸b (w mi臋dzyczasie zmieni艂em modu艂 z "D" na "E") wi臋c przypuszczam, 偶e nie chodzi to o modu艂 lecz o telefon (w ko艅cu zar贸wno Galaxy S2 jak i HTC One M8 dzia艂aj膮 z RSAP bez zarzutu). Aby to potwierdzi膰, szukam:
1. kogo艣 z modu艂em GSM III (Premium) - je艣li mam racj臋 to One M7 te偶 nie b臋dzie chcia艂 z nim chodzi膰 w trybie RSAP
2. kogo艣 z HTC One M7 po aktualizacji do Lollipopa - je艣li mam racj臋 to ten telfon z moim zestawem po RSAP te偶 nie b臋dzie chcia艂 dzia艂a膰.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 1 mar 2015, o 18:56 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Pawel objawy dokladnie te same co na moim LG G2 jak testowalismy... i modul sie ootem zawieszal irax musiales resetowac bo tylko po HFP dzialal. Wydaje mi sie ze M7 nie obsluguje RSAP tj oowinien w takim razie jesli w wogile.

Wys艂ane z mojego LG-D802 przy u偶yciu Tapatalka

Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 1 mar 2015, o 22:48 
Moderator

siemi1 napisa艂(a):
Pawel objawy dokladnie te same co na moim LG G2 jak testowalismy... i modul sie ootem zawieszal irax musiales resetowac bo tylko po HFP dzialal. Wydaje mi sie ze M7 nie obsluguje RSAP tj oowinien w takim razie jesli w wogile.

Wys艂ane z mojego LG-D802 przy u偶yciu Tapatalka

Dok艂adnie to samo... Przed upgradem w og贸le nie chcia艂 gada膰 w RSAP, teraz pr贸buje ale jest kalka Twojego fona...

G贸ra

PostNapisane: 2 mar 2015, o 08:55 
Moderator

Chyba mam trafiony telefon. Kolega z biura tez ma One M7 i jego telefon dzia艂a bez problemu - chyba m贸j pojedzie do serwisu.

G贸ra

PostNapisane: 2 mar 2015, o 10:02 

Do艂膮czy艂(a): 14 mar 2014, o 11:24
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
A w og贸le to jak wra偶enia z obs艂ugi tego Lilpopa? Material design jest imho do艣膰 kiepawy, zw艂aszcza na xperie, ale mo偶e u偶ytkowo jest ok? Pytam si臋, bo czekam na aktualizacj臋 w艂a艣nie na xperi臋.

G贸ra

PostNapisane: 2 mar 2015, o 10:41 

Do艂膮czy艂(a): 8 cze 2011, o 21:21
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Ja mam starego galaxy nexusa, kt贸re powinien obs艂ugiwa膰 rsap, ale nie dzia艂a niestety BT premium. Wgra艂em andka 5.0.2 i te偶 nie dzia艂a艂 rsap, opr贸cz tego przesta艂 mi dzia艂a膰 aparat :) ale sam lollipop fajny - mia艂em wra偶enie, 偶e telefon dzia艂a szybciej. Teraz wgra艂em kitkata 4.4.4 i te偶 rsap nie dzia艂a, ale przy najmniej odzyska艂em aparat. Og贸lnie to wr贸ci艂bym do lollipopa - jak b臋d臋 mia艂 czas to poszukam romu, kt贸ry aparat b臋dzie obs艂ugiwa艂.
Co do samego protoko艂u rsap to fajna koncepcja, szkoda tylko, 偶e tak niewiele telefon贸w to obs艂uguje

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ

G贸ra

PostNapisane: 2 mar 2015, o 10:56 

Do艂膮czy艂(a): 14 mar 2014, o 11:24
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
szymi81 napisa艂(a):
Ja mam starego galaxy nexusa, kt贸re powinien obs艂ugiwa膰 rsap, ale nie dzia艂a niestety BT premium. Wgra艂em andka 5.0.2 i te偶 nie dzia艂a艂 rsap, opr贸cz tego przesta艂 mi dzia艂a膰 aparat :) ale sam lollipop fajny - mia艂em wra偶enie, 偶e telefon dzia艂a szybciej. Teraz wgra艂em kitkata 4.4.4 i te偶 rsap nie dzia艂a, ale przy najmniej odzyska艂em aparat. Og贸lnie to wr贸ci艂bym do lollipopa - jak b臋d臋 mia艂 czas to poszukam romu, kt贸ry aparat b臋dzie obs艂ugiwa艂.
Co do samego protoko艂u rsap to fajna koncepcja, szkoda tylko, 偶e tak niewiele telefon贸w to obs艂uguje

No, ale ludkowie m贸wi膮, 偶e przez te animacje jednak ten lilpop dzia艂a wolniej. W sieci te偶 widzia艂em por贸wnanie dw贸ch telefon贸w - jeden na 4.4.4 drugi na 5.0 - i rzeczywi艣cie lilpop dzia艂a艂 wolniej. Poza tym mnie si臋 cholernie nie podoba ta majtkowa kolorystyka material design. A偶 mnie odrzuca. Nie mogli zrobi膰 jakiej艣 stonowanej wersji, np. czarnej? ;)

G贸ra

PostNapisane: 2 mar 2015, o 22:19 
Moderator

Ja chyba zwariuj臋. By艂em dzi艣 wieczorem przetestowa膰 kolejny egzemplarz - 2:1 dla tych, kt贸re nie dzia艂aj膮. Doje偶d偶aj膮c do domu przysz艂a mi jeszcze jedna rzecz do g艂owy: jaka艣 niekompatybilno艣膰 na styku telefon - karta SIM. Zabieram jutro telefon syna do pracy i spr贸buj臋 go sparowa膰 z kart臋 kumpla kt贸rego One M7 dzia艂a z RSAP.

G贸ra

PostNapisane: 3 mar 2015, o 00:00 

Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2010, o 23:26
Silnik: Inny
Biedny Syn :D
Sie膰 ta sama?

G贸ra

PostNapisane: 3 mar 2015, o 06:19 
Moderator

chudy napisa艂(a):
Biedny Syn :D
Sie膰 ta sama?

Ma ch艂opak pecha... 1 dzia艂aj膮cy z Playa (karta SIM kolegi), po 1 nie dzia艂aj膮cym z Playa i T-Mobile (w obydwu przypadkach karta SIM syna).

G贸ra

PostNapisane: 3 mar 2015, o 07:34 

Do艂膮czy艂(a): 30 lis 2014, o 23:10
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
pab567 napisa艂(a):
Ja chyba zwariuj臋. By艂em dzi艣 wieczorem przetestowa膰 kolejny egzemplarz - 2:1 dla tych, kt贸re nie dzia艂aj膮. Doje偶d偶aj膮c do domu przysz艂a mi jeszcze jedna rzecz do g艂owy: jaka艣 niekompatybilno艣膰 na styku telefon - karta SIM. Zabieram jutro telefon syna do pracy i spr贸buj臋 go sparowa膰 z kart臋 kumpla kt贸rego One M7 dzia艂a z RSAP.

Pawle, mi wczoraj po ci臋偶kich trudach uda艂o si臋 zwalczy膰 pobieranie Lollipopa na S5, nawet uda艂o mi si臋 dokona膰 aktualizacji do danej wersji....
Dzi艣 7.00 trwa 艂膮czenie.... i si臋 po艂膮czy艂o- banan na twarzy.... a tu po paru chwilach po艂膮czenie przerwane... dost臋p do karty sim nieaktywny i d...a i tak w k贸艂ko??? co robi膰 dalej...?

G贸ra

PostNapisane: 3 mar 2015, o 09:02 

Do艂膮czy艂(a): 14 sty 2014, o 15:19
Aktualnie: 295KM / 372Nm
i w艂asnie dlatego, ja ju偶 od paru tygodni odrzucam propozycj臋 "upgrade'u" Andka do 5, w moim LGG3.
Jak si臋 wydaje, ten LG z systemem 4 to jeden z bia艂ych kruk贸w chodz膮cych po rSAP.

G贸ra

PostNapisane: 3 mar 2015, o 10:01 
Moderator

No to problem u mnie zdiagnozowany - karta SIM... no w 偶yciu bym nie pomy艣la艂... karta kolegi w telefonie syna i po RSAP hula a偶 mi艂o :)

G贸ra

PostNapisane: 3 mar 2015, o 15:23 
Moderator

Ciekawostek ci膮g dalszy - kolega smesmes ma dok艂adnie taki sam problem. testowane by艂y Galaxy S4 i S5 - z kart膮 A obydwa chodz膮 w RSAP bez problemu, z kart膮 B - za choler臋.

Dla ciekawych http://forumplay.pl/showthread.php/2526 ... post237681

G贸ra

PostNapisane: 3 mar 2015, o 15:34 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Czyli chc膮c korzysta膰 z RSAP, i maj膮c ju偶 taki telefon / kart臋, trzeba trzyma膰 co si臋 ma? A mia艂em wymienia膰 telefon...

Zdarzy艂o Ci si臋, 偶e przy po艂膮czeniu przez RSAP jako艣膰 by艂a kiepska (trzeszczenie, s艂aby d藕wi臋k, itp.)?

Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 20 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: