Telefony z RSAP

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Telefony z RSAP

Post autor: whity »

Czy ktoś sie orientuje czy samsung s6 działa z rsap? Nigdzie tego nie znalazłem, a do skody przyda sie znowu coś z rsap..
EDIT: chyba ze tam działa to inaczej z dodatkowa karta sim w aucie, niby takies wejście tam jest.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Telefony z RSAP

Post autor: noso »

VWhity pisze:Czy ktoś sie orientuje czy samsung s6 działa z rsap? Nigdzie tego nie znalazłem, a do skody przyda sie znowu coś z rsap..
EDIT: chyba ze tam działa to inaczej z dodatkowa karta sim w aucie, niby takies wejście tam jest.
Samsung ma zakupiona licencje na Rsap
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Telefony z RSAP

Post autor: Docent83 »

Noso czy ty rootowales swoje z1 przed instalacja tej apki? Mi krzyczy ze musi zrootowac telefon aby zadziałało.... A dla mnie to jak fizyka kwantowa po chińsku.
Nawet poszukalem opisu jak to zrobic...ale kuzwa nigdy nie była to moja dziedzina a konsekwencje mogą byc bolesne.
Możesz coś poradzić? Może możesz pomoc ... Daleko nie mam do Ciebie :)
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Telefony z RSAP

Post autor: pab567 »

Tak - najpierw root, potem instalacja aplikacji.
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Telefony z RSAP

Post autor: Docent83 »

Tylko ja chyba nie jestem na tyle smart...
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Telefony z RSAP

Post autor: noso »

Docent83 pisze:Noso czy ty rootowales swoje z1 przed instalacja tej apki? Mi krzyczy ze musi zrootowac telefon aby zadziałało.... A dla mnie to jak fizyka kwantowa po chińsku.
Nawet poszukalem opisu jak to zrobic...ale kuzwa nigdy nie była to moja dziedzina a konsekwencje mogą byc bolesne.
Możesz coś poradzić? Może możesz pomoc ... Daleko nie mam do Ciebie :)
Dokladnie najpierw root poszukam opisu i przesle
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Telefony z RSAP

Post autor: Docent83 »

Szukam czytam..... Ja pier.... To ja wole te moje kibel montować...
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Telefony z RSAP

Post autor: Konik »

Konik pisze:Zadałem pytanie mojemu opiekunowi w Plusie. Czekam na info. Dam znaka.
W Plusie odpowiedź między pracownikami wyglądała tak:
"Z tego co czytałem w sieci, to nie jest raczej problem karty SIM a telefonu – nie każdy obsługuje RSAP, niektóre obsługują tylko część funkcji.
Nie jest czasami tak, że klient próbuje różnymi telefonami (w jednym nasza aktywacja a w drugim innej sieci)?
W sieci nie znalazłem żeby karta SIM wpływała na działanie RSAP – tylko software."
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Telefony z RSAP

Post autor: whity »

Konik pisze:
W sieci nie znalazłem żeby karta SIM wpływała na działanie RSAP – tylko software."
czyli zeby phonebox w S3 działał poprzez rsap, nie pomoże ze wsadzę dodatkowo kartę sim do auta? Nadal nie będzie dzialal jakbym zostawił sobie iphona i tylko kartę do auta włożył ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Telefony z RSAP

Post autor: Konik »

Ja się na tym nie znam. Nawet nie specjalnie wiem co z tą informacją (którą załączyłem) zrobić.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Telefony z RSAP

Post autor: pab567 »

Konik pisze:
Konik pisze:Zadałem pytanie mojemu opiekunowi w Plusie. Czekam na info. Dam znaka.
W Plusie odpowiedź między pracownikami wyglądała tak:
"Z tego co czytałem w sieci, to nie jest raczej problem karty SIM a telefonu – nie każdy obsługuje RSAP, niektóre obsługują tylko część funkcji.
Nie jest czasami tak, że klient próbuje różnymi telefonami (w jednym nasza aktywacja a w drugim innej sieci)?
W sieci nie znalazłem żeby karta SIM wpływała na działanie RSAP – tylko software."
Ciekawe... sami sie przyznali - w oficjalnym mailu do smesmes - że problem leży w kartach SIM. Jak widać obieg informacji u nich działa świetnie... A proby robiliśmy z kilkoma telefonami i kilkoma kartami różnych sieci - karta Plusa nie pozwalała żadnemu z telefonów pracować w RSAP, każdy z telefonów działał w RSAP z kartami T-Mobile i Play.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Telefony z RSAP

Post autor: noso »

pab567 pisze:
Konik pisze:
Konik pisze:Zadałem pytanie mojemu opiekunowi w Plusie. Czekam na info. Dam znaka.
W Plusie odpowiedź między pracownikami wyglądała tak:
"Z tego co czytałem w sieci, to nie jest raczej problem karty SIM a telefonu – nie każdy obsługuje RSAP, niektóre obsługują tylko część funkcji.
Nie jest czasami tak, że klient próbuje różnymi telefonami (w jednym nasza aktywacja a w drugim innej sieci)?
W sieci nie znalazłem żeby karta SIM wpływała na działanie RSAP – tylko software."
Ciekawe... sami sie przyznali - w oficjalnym mailu do smesmes - że problem leży w kartach SIM. Jak widać obieg informacji u nich działa świetnie... A proby robiliśmy z kilkoma telefonami i kilkoma kartami różnych sieci - karta Plusa nie pozwalała żadnemu z telefonów pracować w RSAP, każdy z telefonów działał w RSAP z kartami T-Mobile i Play.

Paweł no chyba zalezy kto dana parite kar Sim robil dla Polkomtela, dzis sprawdzalem na corki simie, ktora ma w Plusie od 3 lat i o dziwo poszło, wiec chyba to nie reguła....
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Telefony z RSAP

Post autor: Konik »

[quote="pab567"Ciekawe... sami sie przyznali - w oficjalnym mailu do smesmes - że problem leży w kartach SIM.[/quote]
Nie mogę znaleźć. Ma to ktoś "pod ręką"?
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13599
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Telefony z RSAP

Post autor: Enriquez »

Mam problem ze sparowaniem Blackberry 9900 z modułem 3C8 035 730 D.
Wiem, że to moduł musi wyszukać telefon a nie odwrotnie, nie mniej jednak robiąc w ten sposób, że wyszukując moduł pojawiają się te kody do połączenia, zatwierdzam ... i niby wszystko pięknie, tylko nowy użytkownik się nie dodaje. Telefon jest natomiast sparowany jako odtwarzacz plików mp3. Co ciekawe, w jednej chwili mogę mieć sparowane iPhone i Blackberry - iPhone jaki Handsfree, Blackbery jako player. Ale nie o tym.

Wymienione wyżej Blackberry jest telefonem korporacyjnym i konfigurowalnym jakimś tam skryptem.
Niestety opcja "Nasłuchuj", czyli zrobienie widocznego bluetootha jest "Zablokowana przez administratora".
I teraz mam zonk, jak to obejść - niestety informatycy nie mogą na to nic poradzić.
Pozostaje chyba wymienić moduł w samochodzie na zwykły HFP.
Any ideas?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Telefony z RSAP

Post autor: pab567 »

Wygląda mi to podobnie jak w Androidzie gdy karta nie wspiera RSAP. Jaka sieć? Spróbuj podmienić kartę.
ODPOWIEDZ