Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
mavericks
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2015, o 22:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Michał

Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: mavericks »

Posiadam Amundsen+ z BT (bez DAB), w ustawieniach włączone TP, jednak słuchając muzyki z SD lub CD nie przełącza mi na wiadomości, pomimo tego że stacja nadaje zawsze sygnał wiadomości. W O1 gdzie miałem radio VDO opcja przełączenia na wiadomości lub komunikaty drogowe działała już w 2001. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to uruchomić? Czy w ogóle jest taka opcja?
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: szymi81 »

Ja dzisiaj słuchałem z SD i też mi na wiadomości nie przełączyło, a miałem radio przed przełączeniem na kartę ustawione na stację któa taką wiadomość wysyła, również z włączonym TP.
Chyba trzeba instrukcję dokładniej przewertować...
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: kamracik »

To nie zawsze chodzi o wiadomości, musi nadawać sygnał wiadomości drogowych. Mi zawsze przełącza, ale rzadko, która stacja nadaje ten sygnał. Radio Zet i chyba RMF FM powinno zaskakiwać.
mavericks
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2015, o 22:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Michał

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: mavericks »

kamracik pisze:To nie zawsze chodzi o wiadomości, musi nadawać sygnał wiadomości drogowych. Mi zawsze przełącza, ale rzadko, która stacja nadaje ten sygnał. Radio Zet i chyba RMF FM powinno zaskakiwać.
Zrobiłem wczoraj test ustawiłem w amundsen w SII i w VDO Dayton w O1 na PR Trójka, potem przełaczylem na płytę w obu, o pełnej godzinie amundsen dalej płytę odtwarza ładnie, VDO pięknie nadawał wiadomości. Teraz tak sobie myślę że nie sprawdziłem czy w obu audio ustawiłem dokładnie tą samą częstotliwość, choć nie wiem czy powinno mieć to znaczenie. Sprawdzę i dam znać. kamracik jakie masz ustawienia w A?
mavericks
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2015, o 22:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Michał

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: mavericks »

A propos powyższego testu: częstotliwości na obu audio ustawione tak samo.

Test drugi - Radio Zet: failed

Jakieś sugestie co do ustawień?
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: skodziarz »

Według mnie to zależy od stacji kiedy aktywuje widoczność dla TP. Kiedyś przęłączało się bez problemu z Jedynki a teraz jak chcą to włączają. W WWA jakaś stacja (chyba złote przeboje) włącza TP ale moje radio tego nie widzi. RadioZet (bo nadaje jakoś 3-4 razy dziennie :D )nie wiem czy nadaje TP. RMF na pewno coś nadaje na TMC ale za opłatą;). Ja słucham Trójki to info drogowe jest tylko w niedzielę i to jest uciążliwe. Ale stacji radiowej na pewno nie zmienię:roll:
mavericks
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2015, o 22:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Michał

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: mavericks »

skodziarz pisze:Według mnie to zależy od stacji kiedy aktywuje widoczność dla TP. Kiedyś przęłączało się bez problemu z Jedynki a teraz jak chcą to włączają. W WWA jakaś stacja (chyba złote przeboje) włącza TP ale moje radio tego nie widzi. RadioZet (bo nadaje jakoś 3-4 razy dziennie :D )nie wiem czy nadaje TP. RMF na pewno coś nadaje na TMC ale za opłatą;). Ja słucham Trójki to info drogowe jest tylko w niedzielę i to jest uciążliwe. Ale stacji radiowej na pewno nie zmienię:roll:
dramat! radio z XX wieku obsługuje włączenie automatycznie wiadomości, nowe radio z 2015 nie :( a nie wiecie jak sobie Columbus z tym radzi?
tak trójka ma radio nawigator w niedzielę chyba od 17 do 22, ale tam też mi nie złapało.
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: skodziarz »

To wszystko zależy do widzimisie danej stacji i od tego czy w ogóle posiada możliwość nadania sygnału TP. Jedynka nadaje ale raz tak raz nie albo włącza w środku jakiejś audycji:mrgreen: Za granicą np. Ö3 w Austrii Amu+ odbierał wszystkie komunikaty (nawet te co 20min). Według mnie to wszytko zależy od stacji radiowej
mavericks
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2015, o 22:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Michał

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: mavericks »

skodziarz pisze:To wszystko zależy do widzimisie danej stacji i od tego czy w ogóle posiada możliwość nadania sygnału TP. Jedynka nadaje ale raz tak raz nie albo włącza w środku jakiejś audycji:mrgreen: Za granicą np. Ö3 w Austrii Amu+ odbierał wszystkie komunikaty (nawet te co 20min). Według mnie to wszytko zależy od stacji radiowej
skodziarz natknąłeś mnie i podrążyłem dalej, sygnał TP działa - faktycznie nie wszystkie stacje to nadają i nie zawsze, chyba zadziałało mi to na Złotych Przebojach ok. 17.28 i trwało tyle ile mówili o jakiś utrudnieniach, czyli klasyczny komunikat o utrudnieniach drogowych.

Natomiast ja szukam opcji przełączenia na stację radiową w momencie nadania sygnału TA (Traffic Announcement) na wiadomości. Jeszcze nie wiem czy jest to związane z PTY (Programme Type) o wartości News lub Weather lub nawet samą opcją News

Właśnie to dzięki tym opcją w VDO Dayton przełącza mi na wiadomości (dla PR Trójki - zawsze).

I teraz pytanie czy nasze Amundseny to obsługują?
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: skodziarz »

TP ma to robić (przełączać na inną stację) jak byłem w austrii to z Ö3 przełączało na np. Krone hit czy inne. W Czechach też to działa. Nie wiem tylko co z tą Polską TP w miarę chodzi ale słabo, a TMC jest za drogie i nikt tego nie chce zrobić:D
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: skodziarz »

News z dzisiaj. Warszawa. Podczas słuchania z SD przełączyło na TP z RDC. Tego jeszcze nie miałem 8-)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: gachul »

u mnie kiedyś columbus przełaczył na radio kierowców nadawane na jedynce... ale szczegółow nie pamiętam
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: skodziarz »

U mnie też w O2 i SII. A teraz nic . Trzeba specjalnie przełączać a jak się przełączy to TP włączają kiedy chcą i głośniki ryczą :mrgreen:
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: elmi_k »

Mi w czasie świąt włączały się komunikaty drogowe z PR1 - mam Bolero.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Amundsen+ z BT (bez DAB) brak przełączania na wiadomości

Post autor: grzesiu26 »

U mnie sie zawsze Jedynka włącza z komunikatami dla kierowców.
ODPOWIEDZ