CB antena

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: CB antena

Post autor: kamracik »

Do tej pory miałem jasne auto więc nie wiem, poza tym lakier był starej daty ;)

No nowych lakierach to różnie może być, ale też mi się nie wydaje, aby po jednym razie na słońcu coś się stało. Rozumiałbym, gdyby to było przy okazji bezbarwnej folii, to słyszałem, że po kilku latach jak jeździ to lakier pod nią jest odbarwiony.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: CB antena

Post autor: szms »

Puch4 pisze:Szymek, mówisz o gumie, która jest standardowo przy antenie?
Czy lakier pod anteną nie odparza się (nie przebarwia)? Raz miałem w Avensisie, że antenka postała na samochodzie w deszczu i potem było zaraz słońce i na granatowym lakierze zrobił się taki jakby jaśniejszy zaciek.

Zrobiło mi się takie coś na Mondeo po zimie, bo w sumie jej nie odrywałem całą zimę... przestraszyłem się i zdjąłem. Zapomniałem... a tu patrzę kolor wrócił do takiego jaki był... a nie szło tego wyczyścić niczym, dziwny objaw, ale to widocznie jakiś nalot był.
Poza tym nigdy nic takiego nie zauważyłem, żeby miało to negatywny wpływ. Raz na jakiś czas ściągnąć, dać "odetchnąć i dotlenić się" lakierowi i będzie spoko. Tak sobie to tłumaczę ;)
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: CB antena

Post autor: Puch4 »

czytam jeszcze opinie na innych forach i w większości ludzie piszą, żeby tylko przetrzeć blachę i antenę szmatką przed postawieniem i nie kombinować z żadnymi foliami
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: CB antena

Post autor: szms »

3/4 kierowców ma w dupie to czy coś się rysuje czy nie, a auta myje od święta. ;)

To zależy od indywidualnego podejścia. :roll:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: CB antena

Post autor: kamracik »

I gumy pod anteną ;) moja w pewnym momencie zaczęła się przecinać, więc po to kupiłem podkładkę magnetyczną, jest sztywna więc antena jej nie przetnie.

Zabawę ze szmatką kontynuowałem przez rok, później mi się już nie chciało ;)
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: CB antena

Post autor: Puch4 »

kamracik to wnioskuję, że jesteś zadowolony z podkładki magnetycznej
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CB antena

Post autor: rezon »

ja stosuję folię bezbarwną - kupowaną na m w firmach zajmujących się reklamami. ok. 15zł/m2 . wystarcza na kilkanaście samochodów ;) . Przed sprzedażą odklejam i nie ma śladu. Problemem z magnetycznymi uchwytami jest to, że robi się taki pierścień wokół z utlenionych drobinek żelaza unoszących się w powietrzu i przyciąganych przez podstawę anteny. Na czarnym nie widać, na jasnych po kilku latach wyraźne brązowe kółeczko. Żadnych odbarwień nigdy nie miałem, ale przebarwienie owszem. Od tego czasu za każdym razem na nowy samochód wycinam kółeczko większe o kilka cm od podstawy anteny i spokój.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: CB antena

Post autor: kamracik »

Puch4 pisze:kamracik to wnioskuję, że jesteś zadowolony z podkładki magnetycznej
Jak najbardziej. Bierz śmiało, ale jak nie chcesz porysować lakieru to i tak trzeba pod nią przecierać przy przyklejaniu. Nie uściśliłem tego, ale podkładkę zawsze zdejmowałem/zakładałem z anteną. Nie jeździła ze mną cały czas.

Podkładka najlepiej jakby była szersza od podstawy anteny, wtedy nie musisz celować no i antenę też łatwo się odrywa, bo przechylasz ją bez obaw, że rant przetnie Ci lakier, bo guma z podstawki właśnie w tym momencie się przecina.
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: CB antena

Post autor: Puch4 »

Dzięki
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: CB antena

Post autor: whity »

Jakie cb radio wybrac? Potrzebne mi głównie na trasy, nie do miasta. Wystarczy żeby było dobre a nie zajebiste. Antena mi chyba taka wystarczy jaką ma szymek, ta krótka ...
Proszę o opinie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: CB antena

Post autor: kamracik »

Krótka na trasy raczej słaba będzie, raczej celowałbym w coś pokroju ML-145, nie musi być od razu od Presidenta, wystarczy Sirio. Odnośnie radyjka jak nie ma być ukryje w jednym pojeździe (a u Ciebie nie widzę nawet takiej opcji :mrgreen:) to wziąłbym albo jakiegoś małego Presidenta albo sprawdzony model Midlanda (osobiście miałem/mam Alan 102) i ono działa, wadą jest brak RF. Aczkolwiek to był zakup raczej z okazji promocji (~120PLN), ale okazał się trafny.

W tym momencie, gdyby nie chęć schowania radia, to bym brał President Johny z ASC ~550PLN.
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: CB antena

Post autor: lechupe »

Ponieważ po wielu latach padł mi ostatnio Uniden, nabyłem w drodze kupna najprostszego chyba yosana cb50
http://www.yosanpolska.pl/cb-radia/radi ... cb-50.html

Przejechałem już z nim parę tysięcy km i stwierdzam, że jest fajne, małe, dobrze działa ASQ - naprawdę blokuje to co niepotrzebne - w praktyce żadnych szumów podczas jazdy.
Używam tego z ML145.
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CB antena

Post autor: Enriquez »

Wczoraj założyłem u siebie Sirio Omega 27 (95 cm) na magnesie i do tego Lafayette Venus.
Odbiór przyzwoity. Zaletą radia jest to, że możesz je zainstalować w dowolnym miejscu (ja mam w bagażniku), a do samej gruszki idziesz zwykłą skrętką komputerową - radio i gruszka mają wyjścia z wtyczkami jak w komputerowej sieci LAN, więc wystarczy kupić gotowy kabel w sklepie i po zawodach. Oczywiście radio to nie żaden high-tech, nie ma RF Gain, ale da się z tym żyć i nie ma żadnego problemu z instalacją.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

70% sukcesu to antena, nie radio! Ja mam helikalną ok 1m Sirtel, miałem dłuższą również tej marki i działała nieco lepiej (1,2m). Z krótszych helikalnych podobno nieźle działa Solarcon 202 bo to górnocewkowa antena. Ze zwykłych to ML145 jest naprawdę niezła ale to 1,5m. Nie polecam anten Presidenta.
Z radiem jest niestety tak, że wydając więcej kasy wcale nie ma gwarancji że kupisz coś lepszego.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CB antena

Post autor: Enriquez »

Wilson little will - też zbiera dobre noty. Jednakże nie da się go zamontować na stałe.
ML145 - świetna antena, ale za długa. Nie mam zamiaru jej demontować prze każdym wjazdem do garażu.
Ja wybierając Omegę mam zamiar w krótkim czasie zmontować ją w uchwycie w tym stylu (fakt, mam teraz sedana, więc to rozwiązanie mi pasuje - w kombi byłoby ciężej):

Obrazek

Obrazek

U mnie teraz wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ