[S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

[S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: Nematode »

Witam,

Czy ktoś z Was posiada jakiś smartfon z Androidem i czy nie ma problemów z obsługą tego z Superba? Zastanawiam się nad kupnem Samsunga Galaxy S i9000 lub HTC Desire HD z tym, że nie chciałbym się zdziwić po zakupie jak mi samochód telefonu nie rozpozna i odwrotnie. Dlatego może któryś z użytkowników tego forum posiada podobny zestaw lub miał okazję testować.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: Tomek »

mam GSMII w Occie i htc desire HD. Działa bez problemu, choć z podłączeniem miałem jakiś problem, ale jak już się połączył, to działa.
GSMIII w superbie jeszcze nie sprawdzałem, ale tam jestem pewien, że nie będzie działać, bo to nie nokia i stary GSMIII.
Na spocie którego pewnie niedługo zrobimy możemy przetestować u Ciebie.
S3 L&K
Awatar użytkownika
FunGous
Posty: 64
Rejestracja: 17 cze 2010, o 06:55
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: marcin
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: FunGous »

potwierdzam dzialanie SGS I9000 i GSM II
dziala bez problemsow
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: Nematode »

No to fajnie, że Wam te smartfony działają :) Pytałem w Skodzie, ale oczywiście cisza :| Chyba bardziej skłaniam się do HTC DHD jednak to zależy od Mikołaja (czyt. żona) :D Podjechałbym na spota zobaczyć się z Wami i korzystając z uprzejmości przetestować HTC z samochodem jednak obecnie jest to chyba mało realne, bo opiekuje się 8 miesięczną córeczką :) i nie mam po prostu czasu, a ona chyba jeszcze za mała trochę ;)

Edyta:
No więc udało mi się dorwać od znajomego Samsunga Galaxy S i9000 i sprawdzić z Supciem. Wszystko zadziałało i znalazło się :D Smartfon miał system Android 2.1 .
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: Misiektt »

Witam BadaOS działa bez problemu czyli Samsung Wave. NA GSM 2 powinno chodzić prawie wszystko a do GSM III lista kompatybilności gdzieś mi się obiła na BRISKODA.net
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: frytol »

Android 2.1 i 2.2.1 działa bez żadnego problemu. Niestety póki co Android nie ma wsparcia dla rSAP, Samsung Galaxy S jako jedyny telefon z tym systemem ma dosztukowaną 'protezę', która umożliwia komunikację tym protokołem - udostępnienie karty SIM zestawowi głośnomówiącemu. Z drugiej strony rSAP w telefonie, którego główną zaletą jest jego stały dostęp do sieci i pełna synchronizacja z wieloma usługami online ma średni sens, bo odetnie telefon od netu.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: Misiektt »

frytol uwierz mi ma sens, pojeździł byś trochę na GSM III byś zrozumiał :). Ja 99% czasu w aucie rozmawiam i jest to dla mnie ogromne udogodnienie :)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: chudy »

Też mam GSM III i rzeczywiście dobre jest (zasięg itp.), no ale trzeba mieć najlepiej Nokię.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: frytol »

Misiektt, mam GSM III. Korzystam z rSAP kiedy spinam zestaw z Nokią. Android natywnie póki co nie ma wsparcia, ale nawet kiedy będzie miał nie zamierzam z tego korzystać. rSAP polega na udostępnieniu poprzez BT karty SIM zestawowi głośnomówiącemu, co odcina od dostępu do karty sam telefon, a tym samym odcina telefon od Internetu co uniemożliwia jego synchronizację. Bez rSAP-a książka telefoniczna synchronizowana jest z zestawem przy każdej zmianie, a jedyna zauważalna różnica to brak wykorzystania anteny na dachu auta i brak obsługi SMS-ów z poziomu zestawu w aucie - gadżet.
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: Tomek »

jako użytkownik II i III muszę stwierdzić, że:
- nie odczuwam gorszego zasięgu lub gorszej jakości w II, choć się tego spodziewałem.
- III to praktycznie tylko nokia, a i tak E51 nie do końca chce z tym działać. W dwójce działa prawie wszystko i problemowa nokia również.
- II wydaje denerwujące dźwięki podczas podłączania/rozłączania, przy tym wycisza lub włącza na chwilę radio (jeżeli jest wyłączone).
- w II odczuwam też opóźnienie ok. 1 sekundy podczas odbierania i kończenia rozmowy. Wg mnie III działa bardziej "komfortowo".

Z tego co mi wiadomo, to w tej chwili nowy III to jest hybryda II i III, która może pracować jako rSAP z nokiami i zwykły zestaw dla innych telefonów.

Kupując teraz samochód rozważyłbym opcję GSM I - powinno to być okablowanie i mikrofon - i moduł FISCON'a: http://fiscon-mobile.com/products/rns_5 ... rand=skoda" onclick="window.open(this.href);return false; ale trzeba by o tym jeszcze poczytać i policzyć koszta.
S3 L&K
Awatar użytkownika
FunGous
Posty: 64
Rejestracja: 17 cze 2010, o 06:55
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: marcin
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: FunGous »

a czy to prawda ze w III po wyjsciu z auta rozlacza rozmowe ? tzn nie moge przelaczyc sobie jej na telefon i kontynuowac rozmowe po dojechaniu do celu ?
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: ddga »

Ja mam HTC HD mini (windows) i działa pod rSAP . Jedyna wadą jest że czasami po wejsciu do samochodu nie połączy się od razu tylko ponownie muszę zatwierdzić "połącz" a czasami od razu się połączy !!!
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: bogge »

Tomek pisze:
Z tego co mi wiadomo, to w tej chwili nowy III to jest hybryda II i III, która może pracować jako rSAP z nokiami i zwykły zestaw dla innych telefonów.
Oj, to byłoby coś dla mnie. Niestety do III nie podłączę iPhone'a, a bez tego fona (z racji pracy jak i z racji przyzwyczajenia) nie mogę się obyć. Czy wiesz może coś na temat dostępności tych nowych modułów? Ja bym baaaaardzo chętnie wymienił swój moduł III na taką hybrydę.


Pozdrawiam
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: frytol »

Mój GSM III bez problemu łączy się zarówno po rSAP (Nokia E52) jak i bez (HTC Magic na Androidzie 2.2.1).
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: [S2C] GSMII i smartfony z Android OS

Post autor: Misiektt »

Witam,
GSM III ma II i III :) Jeśli nie udaje się rSAP łączy się normalni jak SKODA_BT czyli zestaw głośnomówiący i działa prawie z każdym phonem.
ODPOWIEDZ