S4 i GSM III problem

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
marasmus007
Posty: 953
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: marasmus007 »

Hmmm no przewijam i mam Delete , OK , SOS
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: S4 i GSM III problem

Post autor: RemekS »

marasmus007 pisze:Hmmm no przewijam i mam Delete , OK , SOS
zamiast SOS to SAVE ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
marasmus007
Posty: 953
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: marasmus007 »

Panowie , temat rozwiązany , dziękuje za wskazówki, czasami sam się zadziwiam jakim jestem kiepem. Opcja SAVE pojawia się w momencie wprowadzenia kodu PIN.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: lechupe »

łączenie S4 wstepnie przetestowane na drugiej skodzie z identycznym modułem.

W obu przypadkach - telefon początkowo łaczy sie jako premium. Po chwili (1-3 minuty) skoda raportuje brak sygnału gsm i zrywa połaczenie bt.
reaktywacja połaczenia juz tylko jako handsfree, które jest stabilne

Zobaczymy z innymm telefonem.
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
whity

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: whity »

Może masz telefon zrypany??? Mój się łączy normalnie ale czekam na nowy bo ma problemy z WiFi

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: Pietra »

Jeżeli zestaw łączy się po premium i raportuje brak sygnału to może świadczyć o problemie na linii moduł-antena lub problemie z samą anteną.
W połączeniu handsfree łączenie z siecią odbywa się za pomocą telefonu i jest OK.

Jeżeli to możliwe to sprawdził bym jeszcze inny telefon który ma rSAP. Jak objawy takie same to problem leży nie po stronie telefonu.
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: lechupe »

telefon w plusie.
Oczywiscie posprawdzam tez z innymi. A tak BTW xperia z3 ma rSAP ? Bo tez sie po premium nie łaczy.
Anyway zaangażujemy tez speców z ASO 8-)
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5808
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: pab567 »

lechupe pisze:telefon w plusie.
Oczywiscie posprawdzam tez z innymi. A tak BTW xperia z3 ma rSAP ? Bo tez sie po premium nie łaczy.
Anyway zaangażujemy tez speców z ASO 8-)
Xperia Z3 ma chyba premierę mieć w sierpniu więc cholera wie... ale jak znam telefony tej marki to raczej będzie kicha - bez roota się nie da. Obserwuj http://android-rsap.com/compatibility.html
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: S4 i GSM III problem

Post autor: noso »

pab567 pisze:
lechupe pisze:telefon w plusie.
Oczywiscie posprawdzam tez z innymi. A tak BTW xperia z3 ma rSAP ? Bo tez sie po premium nie łaczy.
Anyway zaangażujemy tez speców z ASO 8-)
Xperia Z3 ma chyba premierę mieć w sierpniu więc cholera wie... ale jak znam telefony tej marki to raczej będzie kicha - bez roota się nie da. Obserwuj http://android-rsap.com/compatibility.html
Sony nie mają rsap

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: lechupe »

Odgrzeję temat, bo zaszło parę wesołych faktów.

przypominam, ze problem dotyczył niemożliwości utrzymania połączenia Galaxy S4 po protokole rSAP, co sprawdziliśmy w 3 naszych autach z identycznym modułem GSM III i z 2 rożnymi telefonami.

Ponieważ auta na gwarancji - udaliśmy sie do ASO :-)
ASO w Bielsku Białej stwierdziło, ze telefon elektryka się połączył (nie sprecyzowali wprawdzie czy po rSAP czy HF) zatem nie widza problemu, niemniej zresetowali moduł, więc powinno być OK.

Oczywiście nie było - zatem wybraliśmy sie do wiodącego ASO w Krakowie. Tam elektryk w mojej asyscie stwierdził, ze faktycznie nie wie co jest powodem - i w związku z tym zadał pytanie do centralnego serwisu do Poznania (CSP)

CSP odpowiedziało linkiem do strony
http://www.skoda-auto.com/en/download/devices

i stwierdziło, ze S4 jest niekompatybilny z modułem Skody.
Zabawnym jest jednak fakt, ze zamieszczony tam plik GSMIII/UHV Premium UMT pochodzi z 2012, zatem S4 jeszcze chyba nie istniał :-) a poza tym nie bardzo wiadomo czym jest ów wykaz - czy wykazem znanych problemów czy tez listą testowanych telefonów.

A zeby było jeszcze weselej, po moim pytającym telefonie do ASO KRK, odpowiedziano mi, ze chodzi o listę zawartą w pliku: hf-compatibility.pdf :-) co juz w ogóle było kuriozalne, ponieważ ta lista pochodzi z 2010 i tyczy się zupełnie innego problemu.

Oczywiście po moich wyjasnieniach obiecano ponownie to sprawdzić, w międzyczasie zadzwoniła miła pani z pytaniem o zadowolenie z serwisu :-) , ale rzecz jasna zadnej dalszej odpowiedzi nie dostałem.

W dalszym międzyczasie natomiast, podłączyłem LG G3 i zadziałało, więc odpuściłem ASO dalszą inwestygację.
Ale wnioski pozostawiam czytającym :-)
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2347
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: siemi1 »

Lechupe a G3 bez problemu wspiera rSAP bo u mni G2 kiedys udalo sie sparowac ale dzialalo przez chwile. ROM ori tel z orange. Sprawdze u siebie S4 bo wczoraj przyszedl kurier i zona uzywa zobacze jak na moim module to dziala.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5808
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: pab567 »

lechupe pisze:Odgrzeję temat, bo zaszło parę wesołych faktów.

przypominam, ze problem dotyczył niemożliwości utrzymania połączenia Galaxy S4 po protokole rSAP, co sprawdziliśmy w 3 naszych autach z identycznym modułem GSM III i z 2 rożnymi telefonami.

Ponieważ auta na gwarancji - udaliśmy sie do ASO :-)
ASO w Bielsku Białej stwierdziło, ze telefon elektryka się połączył (nie sprecyzowali wprawdzie czy po rSAP czy HF) zatem nie widza problemu, niemniej zresetowali moduł, więc powinno być OK.

Oczywiście nie było - zatem wybraliśmy sie do wiodącego ASO w Krakowie. Tam elektryk w mojej asyscie stwierdził, ze faktycznie nie wie co jest powodem - i w związku z tym zadał pytanie do centralnego serwisu do Poznania (CSP)

CSP odpowiedziało linkiem do strony
http://www.skoda-auto.com/en/download/devices

i stwierdziło, ze S4 jest niekompatybilny z modułem Skody.
Zabawnym jest jednak fakt, ze zamieszczony tam plik GSMIII/UHV Premium UMT pochodzi z 2012, zatem S4 jeszcze chyba nie istniał :-) a poza tym nie bardzo wiadomo czym jest ów wykaz - czy wykazem znanych problemów czy tez listą testowanych telefonów.

A zeby było jeszcze weselej, po moim pytającym telefonie do ASO KRK, odpowiedziano mi, ze chodzi o listę zawartą w pliku: hf-compatibility.pdf :-) co juz w ogóle było kuriozalne, ponieważ ta lista pochodzi z 2010 i tyczy się zupełnie innego problemu.

Oczywiście po moich wyjasnieniach obiecano ponownie to sprawdzić, w międzyczasie zadzwoniła miła pani z pytaniem o zadowolenie z serwisu :-) , ale rzecz jasna zadnej dalszej odpowiedzi nie dostałem.

W dalszym międzyczasie natomiast, podłączyłem LG G3 i zadziałało, więc odpuściłem ASO dalszą inwestygację.
Ale wnioski pozostawiam czytającym :-)
W doopę niech sobie wsadza tę listę... Chyba nikt jej nie uaktualniał od lat - zawiera prehistoryczne modele.

Zresztą nie tylko tutaj Skoda daje doopy. Ich zadniem, jedynym telefonem wpsierającym MirrorLink w wersji 1.1. jest HTC One M8 = zapraszam na http://www.skoda-auto.pl/modele/nowa-fa ... timedialne gdzie stwierdzają: "MirrorLinkTM i SmartGate są dostępne do wybranych modeli smartfonów (w chwili obecnej jedyny telefon kompatybilny z MirrorLink 1.1 to HTC One M8). Ich prawidłowe działanie uzależnione jest od odpowiednich ustawień i oprogramowania urządzenia mobilnego. Tylko wybrane aplikacje są przystosowane do działania z MirrorLink. O szczegóły zapytaj sprzedawcę".

Dla zainteresowanych: https://cert.mirrorlink.com/ProductListing/ Zgodnie z listą tam dostępną zgodne z MirrorLink w wersji 1.1. są:
- HTC: J Butterfly 2 (model na Azję, w Europie prawie niespotykany), One M8
- Samsung: Galaxy S4 mini, Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge
- Sony: Xperia Z3 (D66xx), Xperia Z3 Compact (D58xx, SO-02G, M55w), Z3 Tablet Compact (SGP6xx), Z2 Tablet (SGP5xx), Xperia Z2 (D65xx, L50w)

W ramach testów i przygotowywania się do obsługi Fabii III czekam na dostawę HTC One Mini 2 - zgodnie z informacjami od kolegów z branży po ostatniej aktualizacji wspiera zarówno RSAP, jak i MirrorLink, nie jest taka krową jak One M8 i równocześnie ma wyświetlacz znacząco większy niż mój dotychczasowy Galaxy S2 (którego do tej pory nie zmieniłem na Galaxy S4 mini właśnie dlatego, że S4 mini ma wyświetlacz o tej samej przekątnej co S2, t.j. 4.3 cala). Podzielę się wrażeniami jak tylko dojedzie (mam nadzieję, że już w ten weekend).
Pskibn
Posty: 17
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 20:18
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: Pskibn »

To nie jest problem modułu GSMIII tylko Samsunga i jego nakładki TW. W systemach android 4.0, 4.1 i 4.2 nie było problemu aby telefon połączył się w trybie rSap bez żadnego rootowania i dodatkowego oprogramowania. Od systemu 4.3 Samsung wyciął wspieranie rSap z systemu, a dokładniej ono gdzieś tam jest, ale oni nie potrafią tego uruchomić wprowadzając do TW jakiś protokół, który ma na celu oszczędzanie energii. Cały Samsung. Przerabiałem już wszystkie ich telefony z tymi systemami. Całą akcję zacząłem jakiś rok temu jak do S3 puścili aktualizację do androida 4.3 i już nie było tak pięknie.
Awatar użytkownika
lechupe
Posty: 127
Rejestracja: 14 sty 2014, o 14:19
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 295KM / 372Nm
Lokalizacja: KR

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: lechupe »

to co piszesz ma sens, poniewaz niektórzy userzy pisali o tym, ze S4 im sie łaczył. Mój ma 4.4.2
SII 2.0 TDI (170KM) -> SIIFL 3.6 L&K (295KM) -> i znowu skoda...
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: S4 i GSM III problem

Post autor: dolko »

No ale MirrorLink na Columbusie z HTC M8 nie działa. Chyba że jestem w błędzie?
"MEDIA-IN: Urządzenie nie jest obsługiwane."
-badziew...
ODPOWIEDZ