iPhone 4g i GSM III

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
benitto
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2011, o 21:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: benitto »

Ja dzis przymierzylem sie do auta, ktore planuje kupic i po wczesniejszym przeczytaniu Waszych wypowiedzi, sprawdzilem mozliwosc polaczenia IP4 do radia Columbus (nie wiem jaki modul GSM) i dziala bez problemu.
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Casa »

Tomek pisze:wydaje mi się, że jak się połączysz przez rSAP, to można zapomnieć o internecie, bo przecież karta sim jest wtedy "pożyczona" do samochodu.
Jeżeli natomiast połączysz się "normalnie", czyli jako GSM2, to wtedy net smiga bez problemu, bo samochód jest tylko głosnikiem i mikrofonem (z wszystkimi wadami, ale i zaletami)
A jak sie "polaczyc" normalnie na najnowszym modelu supera z columbusem?

W instrukcji jest napisane: "Do utworzenia polaczenia z internetem mozna uzywac WYLACZNIE telefonu skojarzonego za posrednictwem profilu rSAP."

a wiec...?
Jędrula

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Jędrula »

sprzedajcie na allegro te srajfonki i kupcie jedyną słuszną słuchawkę z androidem...skończą się takie głupie problemy :D ;) :P
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Casa »

ja mam nokię n8 i nie ma problemów żadnych, raz skonfigurowane i gitarka. Wsiadam kilkanascie sekund połączone, wysiadam telefon sam się przełącza z powrotem na sieć w telefonie. Smsy otrzymane podczas połączenia rSAP są dostępne w telefonie :) Z połączeniami nie wiem jak jest.

Mnie jedynie interesuje "łącze internetowe" co daje ta opcja i jak ją odpalić? Czy dzięki temu mozna korzystać z internetu np. po przez columbusa/kierownice z wyswietlaniem strony na wyswietlaczu columba? :>
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: bogge »

Casa, srajfonki są niezwykle przydatnym urządzeniem w pracy, jak ktoś zaczął korzystać, to później naprawdę ciężko się odzwyczaić od prostoty działania i tego co oferuje zamknięty, ale świetnie działający iOS. Miałem okresy przejściowe z Samsungami Omnia, Galaxy S i SII, ale niestety nie oferują tego, co te słuchawki. Każdy ma swoje preferencje, ja mam takie a nie inne i żałuję, że muszę kombinować ze starą Nokią podłączoną przez rSAP ze względu za chorą "wojenkę" patentów między poszczególnymi producentami telefonów.
Jędrula

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Jędrula »

bogge smartfonki tak, bardzo, ale nie srajfonki :P toż to nawet nie potrafi pełnej treści www pokazać :P

ale mniejsza - to nie ten temat ;)
kris_pp
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: kris_pp »

Witam Panie i Panowie; no więc sprawa wygląda tak:
GSM III i iPhone4 działa w mojej opinii lepiej niż z Nokia "coś tam coś tam", a to dlaczego:

- w przypadku Noki; moduł GSM III przełączą tel. w tryb uśpiony, co mi osobiście przeszkadzało bo:
kiedy tel był podłączony pod zestaw a koś dzwonił (a przypadkowo był pasażer który miał nie słyszeć rozmowy) to nie dało się odebrać inaczej jak przez głośnomówiący;
kolejna sprawa to SMS kiedy przychodził na tel w czasie jazdy, to pozostawał zapisany w module, a ja zazwyczaj chciałem mieć go w tel, strasznie to było upierdliwe (w tel go nie ma);
kiedy ma się np. sieć Play lub inną z kiepskim zasięgiem pomimo tego że na tel były ustawione nadajniki tylko np. Plusa to moduł przełączał na auto, co powodowało ciągłe przełączanie sieci, a co za tym idzie gubienie zasięgu;
za plus można przypisać oszczędność baterii na tel

- w przypadku iPhone4;
moduł działa łącznie z tel, więc jeśli odbierzemy przez tel to rozmawiamy z aparatu, a jeśli z modułu to rozmawiamy przez głośnomówiący; ponadto na tel jest opcja wyboru jak odebrać oraz można z poziomu iPhona przełączać to w czasie rozmowy;
sms pozostają na telefonie i są odbierane tylko przez tel;
zasięg jest przez tel; więc można ustawić operatora sieci ręcznie

Pozostałe jak książka telefoniczna i wszystkie rozmowy działają tak samo

Nie wiem jak z innymi modułami ale GSM III dział z iPhone4 SUPER!!!! a jak widzicie po poście sprawdzałem też z Nokią

Pozdrowienia
kris_pp
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: kris_pp »

P.S. Jak ktoś nazywa iPhone-a srajfonkiem to jest dla mnie śmieszny; sam jestem fanem tej marki i posiadam kilka gadżetów tej firmy. Co do rSAP i kompatybilności to właśnie to jest problemem przy różnicach jakie opisałem powyżej, ale w żaden sposób nie skutkuje niemożliwością podłączenia z zestawem GSMIII (mniemam żę z I i II też). Użytkownicy Noki jak chcecie nie mieć utrudnień jakie opisałem to pamiętajcie że rSAP można wyłączyć!!!
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: gachul »

a jak masz połączony tel. w czasie jazdy i ktos dzwoni to na max docie nie masz mozliwości odebrania tzw. rozmowy prywatnej? Wtedy powinno Ci przełaczyc na sam tel.
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: rowerek »

kris_pp pisze:Co do rSAP i kompatybilności to właśnie to jest problemem przy różnicach jakie opisałem powyżej, ale w żaden sposób nie skutkuje niemożliwością podłączenia z zestawem GSMIII (mniemam żę z I i II też). Użytkownicy Noki jak chcecie nie mieć utrudnień jakie opisałem to pamiętajcie że rSAP można wyłączyć!!!
No właśnie w tym JEST problem. Dopiero od pewnego czasu moduł GSM III jest hybrydą GSM II i III (tj. obsługuje zarówno profil Hands-Free jak i rSAP). We wcześniejszych wersjach GSM III obsługuje TYLKO rSAP co skutkuje niemożnością podłączenia iPhone'a.
Jędrula

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Jędrula »

kris_pp pisze:P.S. Jak ktoś nazywa iPhone-a srajfonkiem to jest dla mnie śmieszny; sam jestem fanem tej marki i posiadam kilka gadżetów tej firmy. Co do rSAP i kompatybilności to właśnie to jest problemem przy różnicach jakie opisałem powyżej, ale w żaden sposób nie skutkuje niemożliwością podłączenia z zestawem GSMIII (mniemam żę z I i II też). Użytkownicy Noki jak chcecie nie mieć utrudnień jakie opisałem to pamiętajcie że rSAP można wyłączyć!!!
wycieczki osobiste zachowaj dla siebie. Mamusia kultury nie uczyla? Na zwykla prowokacje reagujesz agresja. To teraz mozna po kims jechac byleby jablko pozostalo swiete? Gratuluje podejscia.
kris_pp
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: kris_pp »

Panie/Pani Jędrula strasznie nie lubię przepychanek słownych; dlatego nawet nie skomentuje twojego posta bo niczemu on nie służył. Co do twoich wywodów na temat mojej Mamy to powiem tak "szkoda że ktoś taki użytkuje tak prestiżowe auto jak SUPERB". Przepraszam dopiero teraz sprawdziłem Pan/Pani ma auto "Inny ", oby nie Skodę, a zwłaszcza nie model Superb!

P.S. Jeśli komuś się nie podobają ograniczenia jakie nakłada firma Apple na tel iPhone, a mimo tego chcecie używać ten telefon, pamiętajcie że zawsze możecie zrobić "jailbreak" i wówczas ograniczeń nie ma działa PRAWIE WSZYSTKO :)
kris_pp
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: kris_pp »

Co do Modułu GSMIII i GSMII nie obsługujących iPhone, to zawsze możecie wymienić moduł na nowszy niestety nowy na "pewnym portalu aukcyjnym" to koszt ok 1000zł :(
Jędrula

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Jędrula »

Krzysiulku odpowiedź masz na prv. Tutaj szkoda wątku na kontynuację żenady.
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Casa »

kris_pp pisze: kolejna sprawa to SMS kiedy przychodził na tel w czasie jazdy, to pozostawał zapisany w module, a ja zazwyczaj chciałem mieć go w tel, strasznie to było upierdliwe (w tel go nie ma);
Smsy są zapisywane jako wiadomości na karcie SIM, w opcjach zakładki "wiadomości" są te owe ukryte smsy, aby odczytać ich treść trzeba je przenieść do skrzynki odbiorczej. Cała filozofia, tak jest u mnie, nie daje gwarancji, że w innych telefonach jest tak samo :)
ODPOWIEDZ