iPhone 4g i GSM III

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Tomek »

wydaje mi się, że jak się połączysz przez rSAP, to można zapomnieć o internecie, bo przecież karta sim jest wtedy "pożyczona" do samochodu.
Jeżeli natomiast połączysz się "normalnie", czyli jako GSM2, to wtedy net smiga bez problemu, bo samochód jest tylko głosnikiem i mikrofonem (z wszystkimi wadami, ale i zaletami)
S3 L&K
loco
Posty: 78
Rejestracja: 28 sie 2010, o 10:05
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 172km/262Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: loco »

No tak z tym że w instrukcji pod opisem GSMIII jest napisane że jest możliwość połączenia z netem.
bacownik, możesz zobaczyć czy masz taką opcje? Maxi-dot >>> Phone >>> Settings >>> GPRS
Będę wdzięczny za numerek modułu
Pozdro
Awatar użytkownika
Swiety80
Posty: 8
Rejestracja: 3 lut 2011, o 10:52
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warzymice k. Szczecina
Kontakt:

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Swiety80 »

Posiadam iphona 4 i bez problemu łączy się ze skodziną za pierwszym połączeniem trzeba wprowadzić kod 1234 (jeśli dobrze pamiętam) jest napisane w książce obsługi auta
do samochodu mam przegraną całą książkę kontaktów dlatego dzwonię bez przeszkód, problem jest przy obsłudze muzyki bo nie można zmieniać kolejnych utworów z kierownicy tylko trzeba zmieniać utwory na phonie.
Pozdrawiam
Robo667
Posty: 10
Rejestracja: 9 cze 2011, o 00:13
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: lodzkie

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Robo667 »

Witam mam superb'a z 2009 około maja czy ma GSM III czy GSM II jak to sprawdzić ?? jak próbuje podłączyć iPhone'a to wyskakuje komunikat ze telefon nie kompatybilny co może być nie halo ... nokia 6700 śmiga aż milo ... pomocy ...
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Tomek »

Czy 2 czy 3 bedziesz widzial na telefonie, gdy jest podlaczony do samochodu. W 3 noe bedzie zasiegu i nie bedzie sie dalo korzystac. W 2 bedzie informacja, ze jest podlaczony zestaw, ale nadal bedzie mozna np wybrac numer polaczenia z klawiatury telefonu.
Hybrydy 2/3 na pwno nie masz, bo wprowadzili ja co najmniej pol roku, a moze i rok pózniej
S3 L&K
Robo667
Posty: 10
Rejestracja: 9 cze 2011, o 00:13
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: lodzkie

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Robo667 »

więc mam GSM III bo nie da się używać noki jak jest sparowana .. i teraz czy da się jakoś podłączyć iPhona czy nie ma szans i muszę coś zmieniać i jeśli tak to co ??
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Misiektt »

Nie da się Iphone nie obsługuje rSAP a rSAP to protokół Nokii.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: frytol »

Lista telefonów z zaimplemetowanym rSAP w stosie Bluetooth i jeden z sensowniejszych opisów działania (Niemiecki): http://de.wikipedia.org/wiki/SIM_Access_Profile" onclick="window.open(this.href);return false;

Robo667, pozostaje Ci wymiana modułu BT na nowszy, który jest hybrydą poprzedniego II i III. Nad brakiem rSAP w iPhonie bym nie ubolewał bo jego funkcjonalność w Smartphone'ach jest co najmniej wątpliwa - zestaw przejmuje kartę SIM tym samym odcinając telefon od sieci co owocuje brakiem Internetu, a o to chyba chodzi w Smartphonie ;), nie dając właściwie żadnych sensownych korzyści ponadto co oferuje zestaw II. Właśnie zmieniłem telefon na Samsunga Galaxy SII i jestem na etapie badania tematu wyłączenia w nim rSAP (jedyna słuchawka z Androidem obok SGS I, która ma to zaimplementowane) bo telefon po podłączeniu zestawu staje się bezużyteczny.

Swoją drogą (pytam z ciekawości) jakim cudem masz 2.0TSI z 2009 kiedy produkcja SII z tym silnikiem rozpoczęła się w połowie zeszłego roku? :)
kamyk0
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2011, o 07:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Łódzkie

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: kamyk0 »

Posiadam GSM III i Iphone 4 śmiga bez problemów.
SuperB II Kombi 2.0TDI (170KM) Platinum - kolor czarny
Robo667
Posty: 10
Rejestracja: 9 cze 2011, o 00:13
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: lodzkie

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Robo667 »

a czy możesz mi sprawdzić jaki masz model tego gsm III i gdzie się znajduje ten moduł tak w ogóle ??
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Misiektt »

spoko spoko chodzi mu na GSM II a nie GSM III między "śmiga" a "śmiga" jest duża różnica
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: bogge »

Panowie, generalnie - jeśli macie moduł Nokii, to niestety nie połączycie iPhone'a z naszymi zestawami. Nokia, to protokół rSAP i Apple za nic nie zgodzi się na zaimplementowanie rSAP, bo wtedy telefon w momencie połączenia z telefonem samochodowym zostaje wyłączony, a z nim cała funkcjonalność iPhone'a.

Ci szczęśliwcy, którzy mogą połączyć się ze swoimi zestawami mają albo najnowszy moduł, który obsługuje większą liczbę protokołów bluetooth, albo starszy, tzw. GSM II, który nie posiada rSAP


P.S.

Chętnie zamienię swój moduł Nokii na obsługujący iPhone ;)
Robo667
Posty: 10
Rejestracja: 9 cze 2011, o 00:13
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: lodzkie

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: Robo667 »

jak by ci którym działa iphone powiedzieli jaki maja model tego modułu to by było świetnie ... no i ja tez chętnie się zamienię albo nawet kupie tylko niech ktoś powie co dokładnie i gdzie tego szukać w aucie ??
kamyk0
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2011, o 07:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Łódzkie

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: kamyk0 »

Kupiłem samochód w październiku 2010r. i zamawiałem z gsm III.
Ponieważ kierownikiem salonu jest mój kolega to ostrzegał mnie , że gsm III może nie współpracować z iphonem 4.
Iphone`a zakupiłem dopiero w tym roku w styczniu i o dziwo działa elegancko.
Na początku były jakieś problemy , ale zacząłem kombinować w ustawieniach (nawet nie pamiętam co zrobiłem) i od tamtej pory śmiga.
Dzisiaj popatrzę i upewnię się, że mam gsm III.
Jak tylko sprawdzę to dam znać - ale nie wiem ile czasu zajmie mi sprawdzenie, tym bardziej , że nie wiem gdzie tego szukać.

Pozdro.
SuperB II Kombi 2.0TDI (170KM) Platinum - kolor czarny
kamyk0
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2011, o 07:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Łódzkie

Re: iPhone 4g i GSM III

Post autor: kamyk0 »

Właśnie sprawdziłem zamówienie i jest ewidentnie GSM III.
Możliwe że mnie oszukano?!
Ktoś wie gdzie to sprawdzić?
SuperB II Kombi 2.0TDI (170KM) Platinum - kolor czarny
ODPOWIEDZ