Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Andrzej_RATM
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2018, o 21:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Andrzej_RATM »

Odpowiadając na Wasze pytania. Tuner MIB STD2 z pewnością będzie działał rewelacyjnie. Tylko jak wcześniej wspomniałem w sytuacji na skraju zasięgu stacji Wasz odbiornik przełączy się w mono, DNX jeszcze pozwoli pocieszyć się stereofonią, do momentu aż sygnał nie spadnie bardziej, poniżej 65dbuV. Zdaje się że próg w fabrycznych ustawiony jest na 72dbuV. Wg mnie zbyt rygorystycznie producent fabryczny podszedł do zagadnienia, tym bardziej, że zaprojektował system antenowy w postaci diversity, którego zadaniem jest wyciśnięcie każdego dbuV.

W kwestii opisywanego modułu - doczytałem faktycznie wiązka oryginalnego odbiornika posiada wejście video, do którego możliwe jest podpięcie kamery. Chyba, że (i tu należałoby zweryfikować informację) istnieje jeszcze inny sposób podpięcia kamery.

W kwestii rozpoznawania komunikatów głosowych - nie odpowiem na pytanie. Radio mam od tygodnia, jeszcze mikrofonu nie podpiąłem. I dla potomnych - sam DNX nie posiada wbudowanego mikrofonu, zatem proszę nie insynuować ;) Przez BT można również sparować kilka telefonów.

Przepraszam - pomyliłem się faktycznie specyfikacja podaje że obsługa SD to 32Gb max. Tylko jaka to różnica, skoro na karcie przetrzymywane są dane dla nawigacji ? Chyba że zamierzasz jeszcze wpakować na nią mapy układu słonecznego, to może być zbyt mało ;)

W kwestii FLACKów - nie opowiadajcie, że przy włączonym silniku i jeździe w trasie usłyszycie różnicę, bo w to akurat nie uwierzę. Myślę, że jest to bardziej różnica świadomości aniżeli samego brzmienia
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: untaztood »

Mi silnik nie przeszkadza, chyba masz TDI? :)
Andrzej_RATM
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2018, o 21:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Andrzej_RATM »

A z ciekawości czy ktoś z użytkowników MIB STD2 może potwierdzić / zaprzeczyć czy odbiornik obsługuje dolby digital / DTS ?
W DNX`ie dźwięk z filmów można uzyskać jako 4.1
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: siemi1 »

Mowisz o filmach puszczanych po mirrorlinku? Jednostka sama w sobie nie ma takiej funkcjonalnosci.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: pab567 »

NIe ma innego sposobu podpięcia kamery - po prostu zespolony sygnał video (CVBS) w standardzie NTSC. Żadnych adapterów i konwerterów.

MIB STD2 PQ nie odtwarza natywnie plików video. Żadnych. Ewentualnie przez MirrorLink / Android Auto / Apple CarPlay. Tu DNX bez wątpienia góruje.

Nie chodzi o to ile telefonów można sparować po Bluetooth ale o to, że w MIB STD2 PQ pozwala mieć RÓWNOCZEŚNIE podłączone po Bluetooth dwa telefony. DNX to potrafi?

Może dla Ciebie 32 GB to "kosmos". Moja muzyka w podłych MP3 zajmuje prawie 30GB. Zamierzam ja przerzucić na flac więc 32GB na pewno nie wystarczy - już się zaopatrzyłem 256.

Być może Ty nie słyszysz różnicy ale to nie oznacza że inni tez sa głusi ;) Ja na przykład różnicę między mp3 a flac słyszę dość wyraźnie, szczególnie na wyższych częstotliwościach. Możesz nie wierzyć ale nie masz prawa podważać.
Andrzej_RATM
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2018, o 21:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Andrzej_RATM »

Jeżeli chodzi o odtwarzanie plików wideo, nie chodzi o mirror link. Przecież ta funkcja nie jest wspierana przez DNX`a. Do Kenwooda można zalogować max 3 urządzenia. Nie patrzyłem czy obsługa następuje równocześnie z ciekawości dziś to sprawdzę. Podejrzewam, że tak, ponieważ mając zalogowany swój tel miałem możliwość wyszukania innych. Ale potwierdzę to jeszcze. 32 Gb to max pojemność karty, na której nie przechowujemy muzy a jedynie dane do nawigacji. Użyty przeze mnie 64 Gb pendrive w złączu USB został obsłużony. Więc nie widzę tutaj problemu z przechowywaniem danych. Chętnie podpiąłbym coś większego, ale niestety nie dysponuję takim urządzeniem.

Pasmo akustyczne FM 30-15 khz tu nie masz zastrzeżeń ? Oczywiście zgodzę się, że pomiędzy słabą mp3 a flackiem będzie słychać różnicę. Ale jaki jest sens wyciągania niuansów pomiędzy mp3 320-ką a flackiem jak do Twoich uszu dochodzi dźwięk świstu powietrza opływającego auto w trakcie jazdy i pracą silnika, szumem opon. Sorki - ale dla mnie jest to irracjonalne.

Pomijając ta kwestię, wolę mieć możliwość obsługi plików wideo udźwiękowionych w DTS/Dolby digital aniżeli formatu flack.

W kwestii podpięcia kamery i modułów chyba nie do końca przygotowaliście się do lekcji :
https://www.levnealarmy.cz/eshop/car-mu ... -mib2.html
Ostatnio zmieniony 30 paź 2018, o 07:56 przez Andrzej_RATM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: untaztood »

Andrzej_RATM pisze:
Pomijając ta kwestię, wolę mieć możliwość obsługi plików wideo udźwiękowionych w DTS/Dolby digital aniżeli formatu flack.
Ja bym wolał Dolby Atmos, do tego ekran na całą przednią szybę i subwoofer w przyczepie.

A później przez takich ludzi są wypadki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Andrzej_RATM
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2018, o 21:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Andrzej_RATM »

untaztood pisze:
Andrzej_RATM pisze:
Pomijając ta kwestię, wolę mieć możliwość obsługi plików wideo udźwiękowionych w DTS/Dolby digital aniżeli formatu flack.
Ja bym wolał Dolby Atmos, do tego ekran na całą przednią szybę i subwoofer w przyczepie.

A później przez takich ludzi są wypadki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie szukaj dziury w całym,.... zwłaszcza na parkingu ten wypadek, radio ma blokadę PARKING OFF
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: untaztood »

Andrzej_RATM pisze:
untaztood pisze:
Andrzej_RATM pisze:
Pomijając ta kwestię, wolę mieć możliwość obsługi plików wideo udźwiękowionych w DTS/Dolby digital aniżeli formatu flack.
Ja bym wolał Dolby Atmos, do tego ekran na całą przednią szybę i subwoofer w przyczepie.

A później przez takich ludzi są wypadki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie szukaj dziury w całym,.... zwłaszcza na parkingu ten wypadek, radio ma blokadę PARKING OFF
Telewizora w domu nie masz? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, o 08:07 przez untaztood, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej_RATM
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2018, o 21:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Andrzej_RATM »

Już powiedziałem, szukasz dziury w całym. Masz dzieci ? Chyba nie.... jak będziesz miał to docenisz taką możliwość w trasie, oczywiście po odblokowaniu odbiornika.
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: sxc »

untaztood pisze:
Andrzej_RATM pisze:
Pomijając ta kwestię, wolę mieć możliwość obsługi plików wideo udźwiękowionych w DTS/Dolby digital aniżeli formatu flack.
Ja bym wolał Dolby Atmos, do tego ekran na całą przednią szybę i subwoofer w przyczepie.

A później przez takich ludzi są wypadki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czytałem że policja w Polsce przy poważnych wypadkach sprawdza czy masz odblokowane oglądnie filmów i wtedy może być duże obciążenie prawne, to samo tyczy się żarówek nie homologowanych czyli wszystkich ledów.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: siemi1 »

Andrzej_RATM pisze:
W kwestii podpięcia kamery i modułów chyba nie do końca przygotowaliście się do lekcji :
https://www.levnealarmy.cz/eshop/car-mu ... -mib2.html
Jak Ci czlowiek ktory te radia na części pierwsze rozebrał tłumaczy to posłuchaj. Tu wystarczy wiac sie chibchcem z kamery to chincha wpietego w kostke, sam tak mam sam montowałem u Siebie w O2FL montowałem to radyjko od pab567. Nie potrzeba zadnych dodatkowych modułów, przyjmij ze tsk jest jak niebwierzysz i nie draz tego tematu bo nie masz racji.
Wyszukiwanie. Drugiego tel po BT to nie to samo co 2 podlaczone naraz.
Wyglada to tak: https://photos.app.goo.gl/w2JXsHJdV8cbtLPX7





Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: untaztood »

Andrzej_RATM pisze:Już powiedziałem, szukasz dziury w całym. Masz dzieci ? Chyba nie.... jak będziesz miał to docenisz taką możliwość w trasie, oczywiście po odblokowaniu odbiornika.
A twoje dziecko siedzi Ci na kolanach w trakcie jazdy? Nie słyszałeś o możliwości montażu tabletu w zagłówku?
Mylisz się kolego w zeznaniach. Najpierw doceniasz DTS i tylko na postoju, później piszesz że doceniasz taką możliwość w trasie, po odblokowaniu odbiornika...
Rozumiem, że dziecko już na tyle duże, że docenia wszystkie systemy audio, a ty jako przykładny ojciec cały czas skupiasz się tylko na jeździe i nie patrzysz na ekranik?

Poziom twoich argumentów i wiedzy osiągnął dno... I jeszcze ten teskt o dzieciach. :)
Przypomina mi się taka grupa na FB, gdzie są dyskusje w stylu: "ty się nie znasz, ja mam horom curkie i mi sie nalerzy" :)

Dodatkowo dyskutujesz z osobą, która jest najbardziej rozeznana w temacie w Polsce, jak i nie w Europie (wystarczy poczytać fora), a ty dalej brniesz w muł.
Andrzej_RATM pisze: W kwestii podpięcia kamery i modułów chyba nie do końca przygotowaliście się do lekcji :
https://www.levnealarmy.cz/eshop/car-mu ... -mib2.html
To w takim razie wszystkim działa normalnie, za to ty dalej siedzisz i szukasz dziury w całym, zamiast cieszyć się z dzieckiem filmami w DTS w samochodzie :)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, o 08:07 przez untaztood, łącznie zmieniany 6 razy.
Andrzej_RATM
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2018, o 21:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Andrzej_RATM »

I zaczyna się robić to co na większości forów internetowych... zamiast powymieniać się doświadczeniami i spokojnie podyskutować, to wzajemne obrażanie się. Jeżeli w takiej formie chcecie prowadzić konwersację - to ja się wypisuję.... Nie wiem czy to wynika z domeny naszego społeczeństwa czy czego. Jest to dla mnie chore...

Na zakończenie dyskusji, koledze podpowiem że istnieje coś takiego jak zagłówek z wbudowanym ekranem LCD, który można spiąć do radia, zamiast wieszaków na tablety które w każdej chwili mogą spaść, zbić się czy też dzieciaki mają motać się w makaronach przewodów od ładowarek. Ponadto kolega nie doczytał, że w DNX`ie jest opcja podziału stref i niekoniecznie musi być wyświetlane na ekranie odtwarzacza to samo co na zewnętrznych LCD`kach. Stąd też informacja o odblokowaniu radia. Zatem wiedzę na temat sparowania telefonów i ich pracy z DNX`em zostawiam dla siebie.

Dziękuję .
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: CLO27 »

Andrzej_RATM pisze:I zaczyna się robić to co na większości forów internetowych... zamiast powymieniać się doświadczeniami i spokojnie podyskutować, to wzajemne obrażanie się. Jeżeli w takiej formie chcecie prowadzić konwersację - to ja się wypisuję.... Nie wiem czy to wynika z domeny naszego społeczeństwa czy czego. Jest to dla mnie chore...

Na zakończenie dyskusji, koledze podpowiem że istnieje coś takiego jak zagłówek z wbudowanym ekranem LCD, który można spiąć do radia, zamiast wieszaków na tablety które w każdej chwili mogą spaść, zbić się czy też dzieciaki mają motać się w makaronach przewodów od ładowarek. Ponadto kolega nie doczytał, że w DNX`ie jest opcja podziału stref i niekoniecznie musi być wyświetlane na ekranie odtwarzacza to samo co na zewnętrznych LCD`kach. Stąd też informacja o odblokowaniu radia. Zatem wiedzę na temat sparowania telefonów i ich pracy z DNX`em zostawiam dla siebie.

Dziękuję .
Ja tam wole tablety :) A ty technologie lat 80tych :)

A co do pierwszego zdanie to:

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nie rób tego prosimy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ