Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 pa藕 2018, o 16:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 869 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 20 lip 2018, o 07:50 

Imi臋: Lukasz
Do艂膮czy艂(a): 24 cze 2017, o 06:45
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
azymut38 napisa艂(a):
Amundsen MIB STD2 5L0035680E jest w mojej S2 na pok艂adzie. Oczywi艣cie dzi臋ki pab 567. Powiem Wam, 偶e obs艂uga g艂osowa to fajowa rzecz, pierwszy szok, 偶e po polsku, drugi szok, 偶e obs艂uguje media, telefon, radio....Stare Bolero nie ma startu. Troch臋 si臋 zm臋czyli艣my z Paw艂em, ale koniec ko艅c贸w 艣miga. Szkoda, 偶e nie ma b艂yszcz膮cej ramki, pewnie znalaz艂aby si臋 na forum z艂ota r膮czka, kt贸ra wiedzia艂aby jak matow膮 czarn膮 ramk臋 upodobni膰 do starej z Bolero :roll:
Spostrze偶enia:
1. przy niekt贸rych mp3 nie wy艣wietla za艂膮czonych grafik, celowo dodawa艂em do wszystkich...pewnie jest jaki艣 wym贸g co do formatu lub rozdzielczo艣ci, kto艣 wie mo偶e?
Radio obs艂uguje FLAC, wi臋c zdecydowanie bardziej polecam, ni偶 zabaw臋 z MP3
2. jak odpali膰 widok satelitarny w Google Maps zapodanym przez Smartlinka i Android Auto - pomimo ustawienia w telefonie, na ekranie w aucie wy艣wietla tylko widok mapy...czy偶by jakie艣 ograniczenie w Android Auto?
3. to akurat propozycja dla p. Paw艂a - czy nie da艂oby si臋 skr贸ci膰 s艂owa "ulica" do "ul." podczas wy艣wietlenia na ekranie Amu oraz (zw艂aszcza) na FIS? - przez g艂upie wy艣wietlanie s艂owa "ulica" zjada przewa偶nie cz臋艣膰 w艂a艣ciwej nazwy....
To ja odpowiem, 偶e jest to zaszyte w mapach, a mapy jak wiadomo nie maj膮 偶adnych mo偶liwo艣ci modyfikacji
4. nie wiem czy obs艂uga g艂osowa nawigacji w wersji "E", tj. 5L0035680E r贸偶ni si臋 od obs艂ugi g艂osowej nawigacji w wersji "D", tj. 5L0035680D, jako 偶e testowa艂em tak偶e wersj臋 "D", to 偶eby system rozpoznawania mowy zaskoczy艂 z adresem nale偶y powiedzie膰 nie tylko nazw臋 ulicy, ale te偶 poprzedzi膰 wypowied藕 s艂owem "ulica", tj. np. "ulica Marsza艂kowska".
5. Pasmo DAB pokazuje niekt贸re stacje ale nie dzia艂aj膮 - tak jakby nie by艂o transmisji, musz臋 sprawdzi膰 co Emitel ma do powiedzenia w tej sprawie (wy艣wietla si臋 nazwa stacji ale nic nie gra).
Mi kiedy艣 dzia艂a艂o wszystko, teraz rzeczywi艣cie jedna stacja jest, ale jej nie ma ;)
6. Nie wy艣wietla SMS贸w przy podpi臋tym przez BT iphonie - zak艂adam, 偶e kolejne krety艅skie ograniczenie firmy Apple.
U mnie SMSy przychodz膮ce wy艣wietla i odczytuje na g艂os bezproblemowo. (iPhone 7 i X)
7. Panie Pawle...czekam na info czy da si臋 zapoda膰 u mnie ukryte menu, jak opisywa艂 Pan na briskoda.net - np. zu偶ycie paliwa :mrgreen:
8. Rozpoznawanie g艂osowe w menu RADIO - powiedz "jedynka", to nie wybierze Programu 1 tylko pierwsz膮 pozycj臋...wymaga przestudiowania jak to konkretnie wybiera stacj臋...
9. Rozpoznawanie g艂osowe w menu MEDIA - w wi臋kszo艣ci przypadk贸w rozpoznaje poprawnie angielskie i polskie nazwy, o ile s膮 one s艂ownikowo poprawne,
10. Rozpoznawanie g艂osowe w menu TELEFON, wersja "D" moim zdaniem by艂a nieco lepsza - wystarczy艂o powiedzie膰 "Kamil" i 艂膮czy艂o z Kamilem, w wersji "e" trzeba powiedzie膰 "po艂膮cz z Kamil".
11. Wersja "E" wy艣wietla obrazek z pliku mp3 w menu nawigacji (np. wizerunek piosenkarza, czy ok艂adk臋 albumu), w wersji "D" chyba tego nie widzia艂em.

Pewnie jakie艣 inne przemy艣lenia pojawi膮 si臋 w trakcie dalszej zabawy....
Antena do DABa (tzn. FM, GSM, DAB i GPS) kupiona za 150 z艂 na Allegro, wyj臋ta z jakiego艣 seata, za n贸wk臋 wo艂aj膮 600 z艂 :o

Mankamenty: nie dzia艂aj膮 na wy艣wietlaczu Amu wskazania klimy i grzania foteli, inny jest rysunek auta na widoku czujnik贸w , np. podczas cofania...gdyby z tym jeszcze powalczy膰... ;)
Niestety

Wujekr napisa艂(a):
Cze艣膰. Jestem nowym szcz臋艣liwym u偶ytkownikiem Superba 2 combi z 2014. Autko wyposa偶one w zestaw nawigacji i multimedi贸w Amundsen+. Oczywi艣cie w por贸wnaniu z systemem w poprzednim autku to wszystko na plus, jednak po wgryzieniu si臋 w temat chcia艂o by si臋 jednak wi臋cej, tzn kompletnie rezygnuj膮c z podpi臋cia telefonu 鈥瀌o szyby鈥, najlepiej wykorzystujac inna nawigacje typu Sygic i ewentualnie Janosika. Oczywi艣cie stara艂em si臋 zapozna膰 z ca艂ym watkiem, ale chcia艂bym jeszcze potwierdzi膰 wiedz臋.

1. W kwestii Amundsena+. Wygl膮da 偶e trafi艂em najgorzej. Mam wersj臋 bez USB, wi臋c pod艂膮czenie poprzez mirrolink odpada. Na stronie skody w opisie tego systemu jest napisane 偶e jest wsparcie na mirrolink. Pytanie jakie i czy dodanie USB co艣 pomorze ? . Rozumiem 偶e ta stacja jest dobrze zabezpieczona i nikomu nie uda艂o si臋 opracowa膰 alternatywnego softu/ ROMu do niej ? Dodatkowe pytanie w instrukcji mam informacje ze stacj膮 jest wyposa偶ona w radio DAB a tego co sprawdzi艂em nie mam u siebie tego podmenu. Rozumiem 偶e mam po prostu ubo偶sza wersje? Kwestia map, chyba 偶e s膮 one p艂atne, kto艣 pisa艂 偶e skoda umo偶liwi艂a darmowa aktulizacje ? Na stronie skody niby jest informacja o bezp艂atnych aktualizacjach map, ale po wpisaniu Vin podaje 偶e nic nowego nie ma. Podsumowujac, czy da si臋 cokolwiek w niej z upgredowac ?
Mo偶na samemu upgradowa膰 mapy, musisz trafi膰 kart臋 SD z mo偶liwo艣ci膮 zmiany CID. PW

2. Upgrade. I to pytanie na co i dodatkowe pytanie o plusy dodatnie i plusy ujemne poszczeg贸lnych opcji.

鈥 Columbus. Czyli teoretycznie bardziej zaawansowany system ale bardziej mulowaty. Rozumiem 偶e daje mozliwosc jakie艣 integracji z mirrolinkiem ? Pytanie jakiej. Przegl膮dajac instrukcje nic tam nie znalaz艂em na temat obs艂ugi mirrolinka czy telefonu. Czy warto w niego i艣膰 ?

鈥 Chinczyki, pioniery i inne kenwoody na androidzie i pochodnych. W tym wypadku jest problem z integracja z autem i nie dzialaja wy艣wietlacze maxidot, wizualizacja parkowania itd. No chyba 偶e jest jaki艣 model kt贸ry to umo偶liwia ?

鈥 Inne systemy z nowszych skod np z yeti bolero. Najlepiej kontaktowac si臋 z u偶ytkownikiem pab567? Z tego co przesledzilem w膮tek Jemu uda艂o si臋 ca艂kiem sprawnie ta stacje zintegrowa膰 w superbie 2.

Sorry 偶e post tak si臋 rozwlek艂. Je偶eli gdzie艣 palnalem babola to przepraszam, autko mam od zesz艂ego pi膮tku i ca艂y czas nadrabiam zaleglosci. Z g贸ry dzi臋ki za odpowiedzi i sugestie.

Wys艂ane z mojego SM-G930F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 20 lip 2018, o 08:06 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 17 lip 2018, o 21:37
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
To jedynymi funkcjonalnosciami kt贸re nie dzia艂aj膮, to brak wy艣wietlenia klimy na wy艣wietlaczu i grzania foteli, oraz inna grafika auta podczas parkowania ( pewnie yeti, co nie jest dziwne ;) ). Czy jest co艣 jeszcze ?

G贸ra

PostNapisane: 20 lip 2018, o 08:36 

Dochodzi jeszcze brak czytnika CD, brak wbudowanej pami臋ci na mapy (w slocie SD2 musi by膰 karta z mapami), no i kwadraty na maxidot przy po艂膮czeniach telefonicznych - ale to ju偶 jest wy偶ej wyja艣nione :)

G贸ra

PostNapisane: 20 lip 2018, o 08:45 

No ale korzystasz mirrolinka z map Google to chyba nie problem ? z ciekawo艣ci jeszcze jakie s膮 to mapy na SD i czy mo偶na je aktualizowa膰 ?

G贸ra

PostNapisane: 20 lip 2018, o 08:56 

Dostawc膮 map jest HERE.
Ze strony Skoda UpdatePortal mo偶na pobra膰 aktualizacje map, ale strasznie si臋 tam oci膮gaj膮 (aktualizacja dwa razy w roku, mia艂a by膰 w maju, a mamy po艂ow臋 lipca...)

Mapy pasuj膮 od Discovery Media VW.
http://webspecial.volkswagen.de/vwinfot ... download#/
1) Wybierasz np. Golfa rocznik 2015
2) Discovery Media (po lewej)
i ju偶 mo偶na pobra膰 mapy. Najnowsze to ECE 2018/2019.

Za to VW da艂 totalnie cia艂a i zlikwidowa艂 portal, gdzie mo偶na by艂o tworzy膰 w艂asne PersonalPOI.
Co prawda Skoda ma to wci膮偶 dost臋pne, ale wywala mi b艂膮d przy imporcie.

http://mydestination.skoda-auto.com/POIs

Mo偶e kto艣 sprawdzi u siebie?

G贸ra

PostNapisane: 20 lip 2018, o 15:55 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Darekdmx napisa艂(a):
Dzi臋ki ja jednak spr贸buj臋 w klapie jak pad567 mi poleci艂, w lampce pod艣wietlania tablicy
jak masz kupion膮, to na pewno warto, jak nie - to jednak monta偶 jak u mnie jest znacznie mniej inwazyjny - nie rusza si臋 podsufitki i g贸rnych tapicerek, wszystko jest na dole. Nie wiem jak si臋 brudzi na klapie. W poprzednim samochodzie na klapie tak samo szybko mi si臋 brudzi艂a jak w Superbie na dole, teraz w Volvo znacznie mniej si臋 brudzi - zamontowana na klapie.

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2018, o 15:11 

Hej

Przegl膮daj膮c r贸偶ne androidowe stacj臋, natkn膮艂em si臋 na ofert臋 szwajcarskiej firmy ZENEC. Model kt贸re pasuj膮 do Superba to ta艅szy E2050 ( nieco ponad 500 Euro ) i dro偶szy E2026 ( ko艂o 1000 Euro ).
Z plus贸w
- pe艂na obs艂uga CAN ( climatronicn, fotele itd, )
- pe艂na obs艂uga wy艣wietlaczy MAXIDOT, czyli to co w 偶adnym Chi艅czyku nie ma
- Obs艂uga smartlink ( czyli jakby nam mapy wbudowane nie pasowa艂y to jest google maps i Yanosik )
- Bluetooth, DAB i jaki艣 interfejs ODB pokazuj膮cy stan ro偶nych element贸w.

Z minus贸w
- nie wiem czy jest wersja polska Menu

Firma tak jak pisa艂em szwajcarska, maj膮 dystrybucj臋 przede-wszystkim w Niemczech i Czechach, w Polsce nie spotka艂em.

Ma kto艣 u siebie te cuda, ewentualnie starsze wersj臋 E2016 ? Jak si臋 sprawuj膮 ?

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 08:55 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 19 lip 2018, o 08:42
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Cze艣膰!

Ja mia艂em w poprzednim aucie e2015 a potem nast臋pc臋 - e2026.
Generalnie we wszystkich modelach jest j臋zyk polski.

Obs艂uga po canie jest ale nie umywa si臋 do orygina艂u, jak wr贸c臋 z pracy to mog臋 ci co艣 wi臋cej napisa膰 - chcia艂by艣 wiedzie膰 co艣 konkretnego?

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 20:22 

Wujekr napisa艂(a):
Hej

Dzi臋ki za odzew. Tak zastanawiam si臋 nad zakupem E2050 lub E2026, Wydaj膮 i si臋 lepsze od modeli Chinczyk贸w kt贸re s膮 dost臋pne na aliexpres czy allegro w艂a艣nie dlatego 偶e wspieraj膮 pe艂ny CAN i wy艣wietlacze MaxiDot. Ale pisa艂e艣 偶e nie umywa si臋 do orygina艂u, dlaczego ? Mam RNS315 wi臋c funkcjonalnie chyba lepiej ? Alterantywnie s膮 radio Bolero ze Skody Yeti, ale tam nie do ko艅ca wszytko dzia艂a w Superbie i nie ma CD... Nie znalaz艂em na razie lepszej alternatywy ni偶 te ZENCi.

Z g贸ry dzi臋ki za kila s艂贸w o nich, ci臋偶ko co艣 znale藕膰 na ich temat na polskich stronach, g艂ownie na niemieckich s膮, ale j臋zykiem Goethego nie w艂adam nawet w stopniu minimalnym

Generalnie b臋dzie mi 艂atwiej jak napisz臋 Tobie co mi si臋 podoba艂o oraz nie podoba艂o w tych radiach a je偶eli b臋dziesz chcia艂 wiedzie膰 co艣 konkretnego to pytaj ;)

Przede wszystkim model 2026 bardziej rozbudowany ni偶 2015 ale ju偶 np. szata graficzna by艂a 艂adniejsza w poprzednim modelu. Komunikacja mi臋dzy autem a radiem wygl膮da tak, 偶e wy艣wietla si臋 okienko climatronica, dzia艂a sterowanie z kierownicy, wy艣wietlanie nazw piosenek ale co mi najbardziej przeszkadza艂o to brak wy艣wietlania telefonu i ksi膮偶ki telefonicznej mi臋dzy zegarami oraz bardzo uproszczona wizualizacja nawigacji. To by艂y dwa najwi臋ksze mankamenty dla mnie ;) Na fisie nie wy艣wietla si臋 r贸wnie偶 kompas przez co pozycja godziny jest troch臋 przesuni臋ta. Poza tym je偶eli fabrycznie masz port USB mo偶esz o nim zapomnie膰.

Z innych wad kt贸re pami臋tam:
- ekran zar贸wno w modelu 2015 oraz 2026 jest gorszy jako艣ciowo (wida膰 to zw艂aszcza w jasny dzie艅)
- slot na kart臋 sd w przednim panelu jest wykorzystywany tylko na mapy - nie mo偶na w艂o偶y膰 tam karty z muzyk膮
- bia艂e pod艣wietlenie nie jest do ko艅ca bia艂e :) ma delikatnie r贸偶ow膮 po艣wiat臋

Teraz je偶eli chodzi o to co mile wspominam z u偶ytkowania tych sprz臋t贸w:
- wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozm贸w przyzwoitej jako艣ci
- w modelu 2026 by艂 do艣膰 rozbudowany EQ (mo偶na by艂o wybra膰 nawet konkretny model auta) co wi臋cej, radio a偶 prosi艂o si臋 o wzmacniacz zewn臋trzny i rozbudow臋 CA
- Nawigacja IGO naprawd臋 daje rad臋
- Jako艣膰 sprz臋tu - wykonania jest naprawd臋 fajna. CZu膰, 偶e nie jest to chi艅czyk za 200$
- 艂atwo艣膰 w pod艂膮czeniu kamery cofania, nie potrzeba 偶adnych modu艂贸w - tylko wpinasz
- Radio 艂apie fal臋 r贸wnie dobrze co fabryczna jednostka
- Dzia艂a mirror link, mo偶na sobie w艂膮czy膰 nawigacje z telefonu

Wi臋cej na szybko nie pami臋tam :)

Poza tym, m贸j znajomy w DE ma wersj臋 2050 i podobno jest zadowolony. Mniejsza cena wynika z tego, 偶e ta jednostka nie posiada mapy oraz modu艂 Can nie obs艂uguje ju偶 wy艣wietlania nawigacji.

Je偶eli masz do艣膰 du偶膮 sakiewk臋 z szeklami to poszed艂bym w Kenwooda a konkretnie w ten model:

https://www.ars24.com/autoradios/kenwoo ... ?c=1000022

Bardzo dobra jako艣膰 d藕wi臋ku plus r贸wnie偶 dosy膰 fajna komunikacja z komputerem, jedynie tylko cena odstrasza.

Ja tym razem zdecydowa艂em si臋 na zakup radyjka od p. Paw艂a, czekam tylko a偶 b臋dzie mia艂 dostaw臋 wersji, kt贸r膮 jestem zainteresowany :roll:

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 20:40 

Imi臋: Dariusz
Do艂膮czy艂(a): 4 sty 2018, o 22:06
Witam ja w poprzednim aucie passat b6 kupi艂em radio KENWOOD DNX520 VBT bardzo by艂em zadowolony z niego wszystko dzia艂a艂o jak nale偶y radio dobra jako艣膰 d藕wi臋ku i nawigacja garmin 艣wietna, mapy na bie偶膮co z neta.
Teraz superb 2 fl i radio od Paw艂a z Yeti Bolero te偶 o niebo lepsze nisz seryjne ale czasem brakuje nawigacji wbudowanej ale po za tym 艣wietna robota Pawe艂

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 20:45 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Mia艂em dnx521dab i jedna wielka pora偶ka by艂a .watek jest tu na forum jakie艣 z 4 lata temu

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 23:57 

Mr J. Bardzo dzi臋kuj臋 za szczeg贸艂owy opis.
Mam jeszcze kilka pyta艅.
- Rozumiem 偶e wy艣wietlacz maxidot (mi臋dzy zegarami ) nie dzia艂a wy艣wietlanie strza艂ek nawigacji jak na fabrycznym?? Widzia艂em gdzie艣 filmik na YT gdzie pi臋knie si臋 to wy艣wietlalo przy podlaczeniu E2026
- z tym telefonem i wybieraniem numeru to rzeczywi艣cie lipa....
E2050 jest ta艅sze. Ale te偶 ma wbudowan膮 nawigacj臋. Widzia艂em w specyfikacji i na filmikach. Nie wiem czym tak naprawd臋 si臋 r贸偶ni膮 mi臋dzy e2026, bo cena prawie przez po艂ow臋....
- smartlink dzia艂a. Czy pr贸bowa艂e艣 jednocze艣nie google mapa, Yanosik i np Spotify ?
- ten Kenwood co podeslaeles. Jak wygl膮da u niego wsparcie dla wy艣wietlacza maxidot i climatronica czy podgrzewanych foteli( tego mi臋dzy zegarami ) ??

Muzyki z no艣nik贸w ju偶 praktycznie nie s艂ucham. Tylko 偶onka mnie m臋czy o CD Bo ma du偶o p艂yt, dlatego radia bolero od PAB odpadaj膮...

Z g贸ry dzieki

Ps
Pozbyles si臋 juz tego e2026?? ;)

G贸ra

PostNapisane: 2 sie 2018, o 07:13 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Po艣wi臋casz jeden zapi膮tek, zrzucasz p艂yty do kompa i nap臋d optyczny nie jest Ci potrzebny

G贸ra

PostNapisane: 2 sie 2018, o 08:44 

pab567 napisa艂(a):
Po艣wi臋casz jeden zapi膮tek, zrzucasz p艂yty do kompa i nap臋d optyczny nie jest Ci potrzebny

No w sumie tak ;), jest to rozwi膮zanie. Ale z CD to tak jak z p艂ytami gramofonowymi niby jest to upierdliwe ale magia z obs艂ugi jest ;)

PAB a czy warto dop艂aca膰 do wersji z android auto, czy mirrolink wystarczy. Widzia艂em filmiki na ?YT to jako艣 tak specjalnie r贸偶nicy nie wida膰, opr贸cz tego 偶e android jest bezprzewodowy.

G贸ra

PostNapisane: 2 sie 2018, o 08:51 

Wujekr napisa艂(a):
Mr J. Bardzo dzi臋kuj臋 za szczeg贸艂owy opis.
Mam jeszcze kilka pyta艅.
- Rozumiem 偶e wy艣wietlacz maxidot (mi臋dzy zegarami ) nie dzia艂a wy艣wietlanie strza艂ek nawigacji jak na fabrycznym?? Widzia艂em gdzie艣 filmik na YT gdzie pi臋knie si臋 to wy艣wietlalo przy podlaczeniu E2026
W E2026 dzia艂a ale jest to widok uproszczony w por贸wnaniu z fabryk膮
- z tym telefonem i wybieraniem numeru to rzeczywi艣cie lipa....
E2050 jest ta艅sze. Ale te偶 ma wbudowan膮 nawigacj臋. Widzia艂em w specyfikacji i na filmikach. Nie wiem czym tak naprawd臋 si臋 r贸偶ni膮 mi臋dzy e2026, bo cena prawie przez po艂ow臋....
Nie ma map w standardzie, dop艂aca si臋 140 ojro
- smartlink dzia艂a. Czy pr贸bowa艂e艣 jednocze艣nie google mapa, Yanosik i np Spotify ?
nie, jedynie google maps odpali艂em. I ten ca艂y smart to jest tylko funkcja mirror co si臋 nie umywa do AA
- ten Kenwood co podeslaeles. Jak wygl膮da u niego wsparcie dla wy艣wietlacza maxidot i climatronica czy podgrzewanych foteli( tego mi臋dzy zegarami ) ??
Tak samo jak Zenec 2026, wszystko jest na YT
Muzyki z no艣nik贸w ju偶 praktycznie nie s艂ucham. Tylko 偶onka mnie m臋czy o CD Bo ma du偶o p艂yt, dlatego radia bolero od PAB odpadaj膮...
A mo偶e popatrz sobie czy do bolero mo偶na pod艂膮czy膰 zmieniark臋?

Z g贸ry dzieki

Ps
Pozbyles si臋 juz tego e2026?? ;)
Tak, mia艂em go tylko 1 tydzie艅 do test贸w.
Generalnie nie zrozum mnie 藕le, Zenec jest dobrym sprz臋tem i na pewno lepszym wyborem ni偶 zwyk艂y chi艅czyk. Ale czy przypadnie Ci do gustu bardziej ni偶 orygina艂 tego nie wiem. Kwestia osobnicza. Poza tym sam jeszcze nie mam Radia od Pab i w obecnym aucie te偶 si臋 m臋cz臋 z 310 wi臋c nie mog臋 jednoznacznie stwierdzi膰 co jest lepsze :P

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 869 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: