Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Darekdmx »

Ja ma radio Bolero z Yeti od pab567 i też jestem w miarę zadowolony, było by świetnie jak by nawigacja, youtube i yanosik był wbudowany w radiu a nie przez telefon ale po za tym super sprawa a jak pab567 wygląda sprawa z wyświetlaniem komunikatów na wyświetlaczu nawiewu,fotelika itp. Dalej ten temat nie ruszył??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: pab567 »

Nie ruszył i nie ruszy.
Awatar użytkownika
Mr J
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2018, o 08:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jan
Lokalizacja: WLKP

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Mr J »

Serwus!

poszukuję zmiennika do RNS 310, czy takie cudo pożyczone z Yeti pasuje bez przeróbek? Nie mam w okolicy żadnych serwisów a auto na razie nie jeździ, więc musiałbym próbować sam - a to się może skończyć różnie :P
Foton

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Foton »

Serwus!
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: pab567 »

Trzeba przerobić bo inaczej po kilku godzinach zablokuje się ochroną komponentów.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: rezon »

Darekdmx pisze:Rezon też nieźle to wszystko wygląda u mnie szwagier też ma androida i zadowolony, a powiecie mi co to masz za kamerę gdzie ja zamontowałeś i czy dużo roboty
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kamerę montowałem pośrodku pomiędzy czujnikami - jest tam łatwiejszy dostęp z kablem niż do klapy
Obrazek
W Seacie brata montowałem w klapie bagażnika, ale nie udało się przeciągnąć przez przelotki kabla tylko puściłem obok. Jest pół dnia roboty z demontażem i montażem tapicerki. Zasilanie kamery przez przekaźnik z zapalniczki sterowany lampą cofania. Inaczej są zakłócenia z CAN. Kamera z ebay https://www.ebay.com/itm/Waterproof-CCD ... 1ee0a62248 coś podobnego, tylko moja chyba miała 16mm średnicy
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Darekdmx »

Dzięki ja jednak spróbuję w klapie jak pad567 mi polecił, w lampce podświetlania tablicy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: untaztood »

azymut38 pisze:Amundsen MIB STD2 5L0035680E jest w mojej S2 na pokładzie. Oczywiście dzięki pab 567. Powiem Wam, że obsługa głosowa to fajowa rzecz, pierwszy szok, że po polsku, drugi szok, że obsługuje media, telefon, radio....Stare Bolero nie ma startu. Trochę się zmęczyliśmy z Pawłem, ale koniec końców śmiga. Szkoda, że nie ma błyszczącej ramki, pewnie znalazłaby się na forum złota rączka, która wiedziałaby jak matową czarną ramkę upodobnić do starej z Bolero :roll:
Spostrzeżenia:
1. przy niektórych mp3 nie wyświetla załączonych grafik, celowo dodawałem do wszystkich...pewnie jest jakiś wymóg co do formatu lub rozdzielczości, ktoś wie może?
Radio obsługuje FLAC, więc zdecydowanie bardziej polecam, niż zabawę z MP3
2. jak odpalić widok satelitarny w Google Maps zapodanym przez Smartlinka i Android Auto - pomimo ustawienia w telefonie, na ekranie w aucie wyświetla tylko widok mapy...czyżby jakieś ograniczenie w Android Auto?
3. to akurat propozycja dla p. Pawła - czy nie dałoby się skrócić słowa "ulica" do "ul." podczas wyświetlenia na ekranie Amu oraz (zwłaszcza) na FIS? - przez głupie wyświetlanie słowa "ulica" zjada przeważnie część właściwej nazwy....
To ja odpowiem, że jest to zaszyte w mapach, a mapy jak wiadomo nie mają żadnych możliwości modyfikacji
4. nie wiem czy obsługa głosowa nawigacji w wersji "E", tj. 5L0035680E różni się od obsługi głosowej nawigacji w wersji "D", tj. 5L0035680D, jako że testowałem także wersję "D", to żeby system rozpoznawania mowy zaskoczył z adresem należy powiedzieć nie tylko nazwę ulicy, ale też poprzedzić wypowiedź słowem "ulica", tj. np. "ulica Marszałkowska".
5. Pasmo DAB pokazuje niektóre stacje ale nie działają - tak jakby nie było transmisji, muszę sprawdzić co Emitel ma do powiedzenia w tej sprawie (wyświetla się nazwa stacji ale nic nie gra).
Mi kiedyś działało wszystko, teraz rzeczywiście jedna stacja jest, ale jej nie ma ;)
6. Nie wyświetla SMSów przy podpiętym przez BT iphonie - zakładam, że kolejne kretyńskie ograniczenie firmy Apple.
U mnie SMSy przychodzące wyświetla i odczytuje na głos bezproblemowo. (iPhone 7 i X)
7. Panie Pawle...czekam na info czy da się zapodać u mnie ukryte menu, jak opisywał Pan na briskoda.net - np. zużycie paliwa :mrgreen:
8. Rozpoznawanie głosowe w menu RADIO - powiedz "jedynka", to nie wybierze Programu 1 tylko pierwszą pozycję...wymaga przestudiowania jak to konkretnie wybiera stację...
9. Rozpoznawanie głosowe w menu MEDIA - w większości przypadków rozpoznaje poprawnie angielskie i polskie nazwy, o ile są one słownikowo poprawne,
10. Rozpoznawanie głosowe w menu TELEFON, wersja "D" moim zdaniem była nieco lepsza - wystarczyło powiedzieć "Kamil" i łączyło z Kamilem, w wersji "e" trzeba powiedzieć "połącz z Kamil".
11. Wersja "E" wyświetla obrazek z pliku mp3 w menu nawigacji (np. wizerunek piosenkarza, czy okładkę albumu), w wersji "D" chyba tego nie widziałem.

Pewnie jakieś inne przemyślenia pojawią się w trakcie dalszej zabawy....
Antena do DABa (tzn. FM, GSM, DAB i GPS) kupiona za 150 zł na Allegro, wyjęta z jakiegoś seata, za nówkę wołają 600 zł :o

Mankamenty: nie działają na wyświetlaczu Amu wskazania klimy i grzania foteli, inny jest rysunek auta na widoku czujników , np. podczas cofania...gdyby z tym jeszcze powalczyć... ;)
Niestety
Wujekr pisze:Cześć. Jestem nowym szczęśliwym użytkownikiem Superba 2 combi z 2014. Autko wyposażone w zestaw nawigacji i multimediów Amundsen+. Oczywiście w porównaniu z systemem w poprzednim autku to wszystko na plus, jednak po wgryzieniu się w temat chciało by się jednak więcej, tzn kompletnie rezygnując z podpięcia telefonu „do szyby”, najlepiej wykorzystujac inna nawigacje typu Sygic i ewentualnie Janosika. Oczywiście starałem się zapoznać z całym watkiem, ale chciałbym jeszcze potwierdzić wiedzę.

1. W kwestii Amundsena+. Wygląda że trafiłem najgorzej. Mam wersję bez USB, więc podłączenie poprzez mirrolink odpada. Na stronie skody w opisie tego systemu jest napisane że jest wsparcie na mirrolink. Pytanie jakie i czy dodanie USB coś pomorze ? . Rozumiem że ta stacja jest dobrze zabezpieczona i nikomu nie udało się opracować alternatywnego softu/ ROMu do niej ? Dodatkowe pytanie w instrukcji mam informacje ze stacją jest wyposażona w radio DAB a tego co sprawdziłem nie mam u siebie tego podmenu. Rozumiem że mam po prostu uboższa wersje? Kwestia map, chyba że są one płatne, ktoś pisał że skoda umożliwiła darmowa aktulizacje ? Na stronie skody niby jest informacja o bezpłatnych aktualizacjach map, ale po wpisaniu Vin podaje że nic nowego nie ma. Podsumowujac, czy da się cokolwiek w niej z upgredowac ?
Można samemu upgradować mapy, musisz trafić kartę SD z możliwością zmiany CID. PW


2. Upgrade. I to pytanie na co i dodatkowe pytanie o plusy dodatnie i plusy ujemne poszczególnych opcji.

• Columbus. Czyli teoretycznie bardziej zaawansowany system ale bardziej mulowaty. Rozumiem że daje mozliwosc jakieś integracji z mirrolinkiem ? Pytanie jakiej. Przeglądajac instrukcje nic tam nie znalazłem na temat obsługi mirrolinka czy telefonu. Czy warto w niego iść ?

• Chinczyki, pioniery i inne kenwoody na androidzie i pochodnych. W tym wypadku jest problem z integracja z autem i nie dzialaja wyświetlacze maxidot, wizualizacja parkowania itd. No chyba że jest jakiś model który to umożliwia ?

• Inne systemy z nowszych skod np z yeti bolero. Najlepiej kontaktowac się z użytkownikiem pab567? Z tego co przesledzilem wątek Jemu udało się całkiem sprawnie ta stacje zintegrować w superbie 2.

Sorry że post tak się rozwlekł. Jeżeli gdzieś palnalem babola to przepraszam, autko mam od zeszłego piątku i cały czas nadrabiam zaleglosci. Z góry dzięki za odpowiedzi i sugestie.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wujekr
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2018, o 21:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Andrzej

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Wujekr »

To jedynymi funkcjonalnosciami które nie działają, to brak wyświetlenia klimy na wyświetlaczu i grzania foteli, oraz inna grafika auta podczas parkowania ( pewnie yeti, co nie jest dziwne ;) ). Czy jest coś jeszcze ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: untaztood »

Dochodzi jeszcze brak czytnika CD, brak wbudowanej pamięci na mapy (w slocie SD2 musi być karta z mapami), no i kwadraty na maxidot przy połączeniach telefonicznych - ale to już jest wyżej wyjaśnione :)
Wujekr
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2018, o 21:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Andrzej

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Wujekr »

No ale korzystasz mirrolinka z map Google to chyba nie problem ? z ciekawości jeszcze jakie są to mapy na SD i czy można je aktualizować ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: untaztood »

Dostawcą map jest HERE.
Ze strony Skoda UpdatePortal można pobrać aktualizacje map, ale strasznie się tam ociągają (aktualizacja dwa razy w roku, miała być w maju, a mamy połowę lipca...)

Mapy pasują od Discovery Media VW.
http://webspecial.volkswagen.de/vwinfot ... s-download#/
1) Wybierasz np. Golfa rocznik 2015
2) Discovery Media (po lewej)
i już można pobrać mapy. Najnowsze to ECE 2018/2019.

Za to VW dał totalnie ciała i zlikwidował portal, gdzie można było tworzyć własne PersonalPOI.
Co prawda Skoda ma to wciąż dostępne, ale wywala mi błąd przy imporcie.

http://mydestination.skoda-auto.com/POIs

Może ktoś sprawdzi u siebie?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: rezon »

Darekdmx pisze:Dzięki ja jednak spróbuję w klapie jak pad567 mi polecił, w lampce podświetlania tablicy
jak masz kupioną, to na pewno warto, jak nie - to jednak montaż jak u mnie jest znacznie mniej inwazyjny - nie rusza się podsufitki i górnych tapicerek, wszystko jest na dole. Nie wiem jak się brudzi na klapie. W poprzednim samochodzie na klapie tak samo szybko mi się brudziła jak w Superbie na dole, teraz w Volvo znacznie mniej się brudzi - zamontowana na klapie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Wujekr
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2018, o 21:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Andrzej

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Wujekr »

Hej

Przeglądając różne androidowe stację, natknąłem się na ofertę szwajcarskiej firmy ZENEC. Model które pasują do Superba to tańszy E2050 ( nieco ponad 500 Euro ) i droższy E2026 ( koło 1000 Euro ).
Z plusów
- pełna obsługa CAN ( climatronicn, fotele itd, )
- pełna obsługa wyświetlaczy MAXIDOT, czyli to co w żadnym Chińczyku nie ma
- Obsługa smartlink ( czyli jakby nam mapy wbudowane nie pasowały to jest google maps i Yanosik )
- Bluetooth, DAB i jakiś interfejs ODB pokazujący stan rożnych elementów.

Z minusów
- nie wiem czy jest wersja polska Menu

Firma tak jak pisałem szwajcarska, mają dystrybucję przede-wszystkim w Niemczech i Czechach, w Polsce nie spotkałem.

Ma ktoś u siebie te cuda, ewentualnie starsze wersję E2016 ? Jak się sprawują ?
Awatar użytkownika
Mr J
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2018, o 08:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jan
Lokalizacja: WLKP

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Mr J »

Cześć!

Ja miałem w poprzednim aucie e2015 a potem następcę - e2026.
Generalnie we wszystkich modelach jest język polski.

Obsługa po canie jest ale nie umywa się do oryginału, jak wrócę z pracy to mogę ci coś więcej napisać - chciałbyś wiedzieć coś konkretnego?
ODPOWIEDZ