[S2] Antena do radia

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

[S2] Antena do radia

Post autor: rafał »

Temat drugiej anteny zaczął mnie interesować jak pojawiły się S2 z krótka anteną , a moje auto jest z listopada 09 i miał być to samochód z roku modelowego 2010 co prawda chromowane spryskiwacze ksenonów są ale antenę dali starego typu.
Postanowiłem więc zamówić w ASO krótką antenę po lifcie i ją założyć, wszystko pięknie po 3 tyg przyszła , wczoraj byłem montować ale nic z tego nie wyszło bo po kilkunastu minutach stwierdzili , że u mnie nie da się zamontować , krótkiej anteny (tzn atrapy bo twierdzą , że to nie jest prawdziwa antena tylko atrapa ) ponieważ nie mam drugiej anteny i nie będę łapał fal FM .

Nic już z tego nie rozumiem i stąd moje pytanie Czy orientuje się ktoś może gdzie znajduje się druga antena do radia bo według cenników S2 ma dwie anteny tylko, że nikt nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest ta druga. :?:

i drugie pytanie czy jest ktoś w stanie sprawdzić czy jest możliwość założenia krótkiej anteny czy rzeczywiście są to tylko atrapy anten :?:



Moja antena to zwykła antenka z oplotem (bat) czyli antena bez GPS
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: eX »

yyy bzdury? w sensie ze mala antena to atrapa. to po jaki *uj przewody z wtyczkami do niej wychodza. az mnie korci zeby to rozmontowac na czesci pierwsze. o drugiej antenie nie slyszalem zeby byla.

fakt faktem antena nie jest ciezka, ale jest za to ciezsza od starego typu bacika.

z ciekawosci ile takowa atrapa kosztuje w aso? miales to w rece?



a i temat chyba do car audio powinien trafic ? :roll:
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: rafał »

eX- pisze:yyy bzdury? w sensie ze mala antena to atrapa. to po jaki *uj przewody z wtyczkami do niej wychodza. az mnie korci zeby to rozmontowac na czesci pierwsze. o drugiej antenie nie slyszalem zeby byla. :roll:

Tez mnie to zastanawia dlaczego niby by to atrapa była no bo po co .... ale tak opis tez na opakowaniu był .Oczywiście zamawiałem antenę a nie atrapę , która miała kosztować coś kolo 80 zł , ja już nic z tego nie wiem .Skoro to ma być atrapa to po jaką cholerę tak wygląda a nie jest to inna subtelniejsza zaślepka dziury i po co wtedy dziura ( model 2010)

w cenniku jest napisane
"Audio i komunikacja
Instalacja Radiowa ( 8 głośników , dwie anteny)"

ale nikt nie wie gdzie ta druga jest :) , ktoś rzucił hasło ,że druga to antena GSM czyli oplot na bacie.
W roku modelowym 2010 antena jest chyba w tylnej szybie.
Szyba ma dodatkowe inne niż u mnie "ścieżki " nie licząc tych od podgrzewania szyby i to jest chyba antena
Ostatnio zmieniony 21 mar 2010, o 21:50 przez rafał, łącznie zmieniany 2 razy.
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: rafał »

eX- pisze:a i temat chyba do car audio powinien trafic ? :roll:
racja !

Tomek prośba o przeniesienie
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: rafał »

Ex- pisałeś na forum że zakupiłeś antenę powiedz mi czy jest to antena obsługująca RADIO , GSM, GPS i która jest to antena ta z roku modelowego 2009 czy 2010 ,możesz fotkę wkleić :?:
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: eX »

znajde antene i zrobie zdjecia, sa wyjscia na tel navi i radio a z jakiego rocznika modelowego to nie wiem, odkupilem bo antena miala pasowac do S2 za 100zl. podobne ceny sa na allegro.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
rrys
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2010, o 04:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: rrys »

To po jakiego diabła robić atrapę? Nie lepiej zaspawać dziurę i zrobić gładki dach? Ja mam rocznik 2010 i jest rekin, myślałem że to prawdziwa antena.
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: rafał »

eX- pisze:znajde antene i zrobie zdjecia, sa wyjscia na tel navi i radio a z jakiego rocznika modelowego to nie wiem, odkupilem bo antena miala pasowac do S2 za 100zl. podobne ceny sa na allegro.

będę wdzięczny
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: rafał »

rrys pisze:To po jakiego diabła robić atrapę? Nie lepiej zaspawać dziurę i zrobić gładki dach? Ja mam rocznik 2010 i jest rekin, myślałem że to prawdziwa antena.
według mnie spraw wygląda tak:
W samochodach 2010 bez nawigacji antena na dachu to atrapa , a antena od radia jest w szybie , natomiast auta wyposażone w seryjną nawigacje na dachu zamiast atrapy mają antenę GPS/GSM radio w szybie


Na tą chwilę najbardziej jestem wkurzony tym że miałem otrzymać auto z roku modelowego 2010 a teraz okazuje się że tak nie jest :twisted:
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: chudy »

Rok modelowy a data produkcji to dwie różne sprawy. Tak mi się wydaje, ponieważ widziałem w salonie Superb Combi 2010, a spojrzałem na szyby i data produkcji: 2009... Także samochód prawdopodobnie wyprodukowany w 2009 roku.

A jak w końcu z tymi antenami? Bo według katalogu radio w Superbie ma dwie anteny...
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: rafał »

chudy pisze:Rok modelowy a data produkcji to dwie różne sprawy. Tak mi się wydaje, ponieważ widziałem w salonie Superb Combi 2010, a spojrzałem na szyby i data produkcji: 2009... Także samochód prawdopodobnie wyprodukowany w 2009 roku.

A jak w końcu z tymi antenami? Bo według katalogu radio w Superbie ma dwie anteny...

Jeżeli chodzi o datę produkcji szyb to bardzo często się zdarza że są wyprodukowane kilka tygodni wcześniej niż data produkcji samochodu. Tak więc kombi o którym piszesz mogło mieć datę produkcji 2009 jak również 2010.

Możliwe że kombi o którym mowa było wyprodukowane w 2009 ale jest to model na rok 2010 czyli rok modelowy 2010

Co do anten nie mam pojęcia gdzie jest ta druga i za co odpowiada, jeżeli w ogóle jest
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: chudy »

Jedna jest na pewno w szybie (w Combi) druga myślałem, że to ten "rekin". Bo ten model co oglądałem rekina miał a nawigacji nie miał.
Nie wydaje mi się, żeby dawali to tylko dla wyglądu...
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: rafał »

chudy pisze: Nie wydaje mi się, żeby dawali to tylko dla wyglądu...

Tak jak pisałem wcześniej według mnie jedna jest w szybie (2010) a to na dachu to atrapa .

Napisałem do Skoda Polska zobaczymy co odpiszą odnośnie drugiej anteny.
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: eX »

wiem ze czasu minelo, ale jak juz dorwalem aparat to pozniej zapomnialem zrzucic, jak zrzucilem to nie mialem czasu posta napisac ;)

antena okazala sie ze jest z modelu kombi, z ogrzewaniem postojowym sterowanym radiowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

no i udalo mi sie uprosic zrobienie zdjecia z ETKI jak wyglada rozpiska(rysunek) przewodow do anteny normalnej, i do drugiej tej montowanej do karoserii czy tam szyby

Obrazek
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Antena do radia

Post autor: rafał »

dzięki wielkie za fotki

wygląda na to że ta antenka obsługuje navi +fm + sterowanie webasto , a możesz mi pomóc w rozgryzieniu kolorów , który od czego jest tzn który to antena FM , a który to navi itd... zaczynam poszukiwania anteny i che mieć 100% pewności że kupiłem antenę z FM , NAVI żeby nie było później niespodzianki że mój zakup to samo GSM, NAVI i właśnie sterowanie webasto bez fm
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
ODPOWIEDZ