Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 pa藕 2018, o 20:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 108 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 26 pa藕 2014, o 07:13 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 22 kwi 2014, o 09:45
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
To troche smuteczek. Polak potrafi, wiec wiary mi nie brakuje.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 5 sty 2016, o 19:07 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 9 sty 2015, o 10:52
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Michumm- jakby艣 potrzebowa艂 VCDSa we Wro to zapraszamy na spoty FabiaClub- mamy trzy kable, a czwarty ma Zbychu z OCP, kt贸ry r贸wnie偶 cz臋sto u nas go艣ci. Zawsze te偶 mo偶esz napisa膰 do mnie na priv :)

Mam teraz w Fabii takie Bolero z Superba (foto), Utwory z SD 艂aduj膮 si臋 fatalnie wolno i jest problem z ksi膮偶k膮 telefoniczn膮 Bluetooth (ostatnie po艂膮czenia, szybkie wybieranie itp 艂aduj膮 si臋 normalnie, ale w widoku ksi膮偶ki s膮 same kropki zamiast imion i nazwisk). Chcia艂em zaktualizowa膰 w ASO, powiedzieli mi 偶e si臋 nie da, a ja po przeczytaniu tego w膮tku a偶 na nich wyjecha艂em... Macie jakie艣 nowsze wsady do tego radia i ew. pomo偶ecie? :)

Analogiczne pytania mam co do modu艂u bluetooth.

Obrazek

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 5 sty 2016, o 23:49 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Mam SW0054 :) Tylko nie pytaj mnie, co w nim nowego...

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2016, o 15:46 

Wygl膮da na to, 偶e masz rozwi膮zanie na moje problemy z d艂ugim wczytywaniem kart SD. Oto co znalaz艂em na briskoda.net:

"I cannot say what the current firmware is but can offer this.. My 2010 car had the slow card reading/navigation and the dealer at first said there was nothing that could be done since the 'is there any update for this car?' check didn't show anything. They did then talk to Skoda UK Technical Department and an update was made available, which took about 35 minutes.

I was told this update was to address another unspecified issue but the correction of the slow card reading was a side effect... whatever, it sorted out the problem with almost instant reading and navigation.

The firmware version can be seen with VCDS but there is another way which is to lever out the central air vents upwards to reveal the top of the Bolero. This is fairly easy but watch out for the wiring to the Hazard switch, although there is no need to disconnect it. There are all sorts of IDs and specifications on a sticker but one is labelled "SW" (presumably software). My factory version was 0053 and the updated version is 0054."

Tutaj na OCP:

"Jakis miesiac temu podczas wizyty w ASO zglosilem problem z Bolero polegajacy na wolnym odczycie zawartosci kart SD (problem wystepowal od nowosci - rocznik auta 2009). Wiedzialem, ze problem jest usuwany przez aktualizacje firmware'u, panowie z ASO tez nie protestowali - aktualizacja pojawila sie na VASie do wczytania (firmware wer. 054). Niestety podczas aktualizacji radio sie uszkodzilo - stary soft wycielo a nowy nie wgral sie caly. Radio zostalo wymienione na nowe - wyglada identycznie. Oczywiscie smiga juz bez problemow - szybciutko czyta karty, przelacza miedzy folderami itp. Dodatkowa rzecza, ktora zauwazylem a ktorej wczesniej na pewno nie bylo jest reakcja na natezenie swiatla - gdy startuje auto w ciemnym garazu ekran jest ciemny ale czytelny, gdy wyjezdzam z niego to po kilku sekundach ekran robi sie jasniejszy. Nie widze na obudowie radia czujnika swiatla zatem moze aktualizacja firmware'u wprowadzila czytanie natezenia oswietalenia z innego czujnika i dostosowuje jasnosc ekranu radia?"

Wobec ryzyka jakie jest, b臋d臋 jednak pr贸bowa艂 zm臋czy膰 ASO...

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2016, o 16:30 
Moderator

Aktualizowa艂em u Sebastiana i posz艂o bez problem贸w cho膰 faktycznie d艂ugo trwa艂o.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2016, o 16:01 

Imi臋: Dawid
Do艂膮czy艂(a): 31 sty 2015, o 10:47
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Czy maj膮c bolero mog臋 mie膰 bluetooth ?
呕eby np. telefon po艂膮czy膰

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2016, o 19:06 
Moderator

Oczywi艣cie

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2016, o 21:27 

By艂em w innym ASO podpyta膰 o t膮 aktualizacj臋, uderzy艂em osobi艣cie i uda艂o mi si臋 pogada膰 z Panem Elektrykiem :)

Co si臋 dowiedzia艂em- aktualizacja oczywi艣cie jest mo偶liwa, ale tylko do najnowszej wersji i tu pojawia si臋 problem. Od jakiego艣 czasu robi膮 to na odpowiedzialno艣膰 klienta, bo Skoda spier* aktualizacj臋 i ostatnio klientowi po niej przesta艂a dzia艂a膰 g艂o艣no艣膰 na kierownicy multi. Wi臋c zrobi膰 zrobi膮, ale co si臋 stanie z multi to ju偶 na moj膮 odpowiedzialno艣膰. Nie uda艂o mi si臋 dowiedzie膰 jaka jest najnowsza wersja.

Pytanie do Seby- czy masz kier臋 multi i po aktualizacji na 054 u Paba wszystko Ci dzia艂a?

Teori臋 potwierdza to, 偶e poprzednio mia艂em RCD510 z softem fabrycznym z 2014 roku i faktycznie nie dzia艂a g艂o艣no艣膰 z kierownicy. My艣la艂em jednak, 偶e problem wynika z jakiej艣 r贸偶nicy protoko艂贸w mi臋dzy kierownic膮 Skody, a radiem VW. Opr贸cz g艂o艣no艣ci z multi wszystko oczywi艣cie dzia艂a艂o normalnie (da艂o si臋 nawet wyciszy膰 radio klikni臋ciem rolki).

Powr贸t do wcze艣niejszej wersji softu w ASO nie jest mo偶liwy.

G贸ra

PostNapisane: 26 sty 2016, o 16:15 

Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2015, o 08:30
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Witam, zauwa偶y艂em, 偶e moje radyjko ma problemy z odczytywaniem niekt贸rych plik贸w mp3. do tego do艣膰 d艂ugo wczytuje karty pami臋ci. Dowiedzia艂em si臋 te偶 czytaj膮c na naszym forum, 偶e mo偶na dokona膰 aktualizacji oprogramowania radyjka. Dzi臋ki temu b臋dziemy widzie膰 wi臋ksze karty pami臋ci a poza tym b臋d膮 one szybciej wczytywane. Poni偶ej zamieszczam zdj臋cia mojego radyjka aby艣cie pomogli mi zweryfikowa膰 jego model. Prosz臋 Was o pomoc poniewa偶 , niestety przy d艂u偶szym przytrzymaniu przycisku setup nie ukazuje si臋 nam numer firmware. jest tylko FM i AM. Bardzo prosz臋 znawc贸w tematu aby pomogli mi w sprawdzeniu modelu radia i ewentualn膮 pomoc w jego aktualizacji (jestem z woj. lubuskiego)

link to galerii: http://tufotki.pl/kyoPU

G贸ra

PostNapisane: 26 sty 2016, o 16:28 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Wygl膮da jak Bolero, a czy mo偶na je aktualizowa膰 to nie wiem, pewnie jaki艣 spos贸b jest. Musisz zaczeka膰 a偶 Pab si臋 odezwie, on jest magikiem od tego typu sprz臋tu.

G贸ra

PostNapisane: 26 sty 2016, o 22:47 
Moderator

Po pierwsze posprz膮ta艂em :)

Po drugie to jest Bolero - ale musisz znale藕膰 kogo艣 z VCDS 偶eby zrobi艂 jego skan lub wyj膮膰 je i odczyta膰 dane z naklejki a odpowiem Ci czy mam do tego nowszy firmware.

G贸ra

PostNapisane: 27 sty 2016, o 06:24 

Imi臋: Sebek
Do艂膮czy艂(a): 13 mar 2010, o 15:49
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
leshnikov napisa艂(a):
Pytanie do Seby- czy masz kier臋 multi i po aktualizacji na 054 u Paba wszystko Ci dzia艂a?

mam kier臋 multi i wszystko dzia艂a艂o po aktualizacji.

"Jestem w tym wieku, 偶e milcz臋, gdy kto艣 pierdoli g艂upoty. Brakuje mi si艂 i czasu na walk臋 z idiotami"

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2016, o 11:48 

Do艂膮czy艂(a): 11 lip 2015, o 08:30
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Pab567

Jak zrobi si臋 ciep艂o to wykr臋c臋 moje bolero i odczytam z naklejki kod. Niestety do VCDS'a nie mam dost臋pu, no chyba 偶e jest tu kto艣 z lubuskiego na forum kt贸ry wspomo偶e, podjad臋 z flaszk膮.

G贸ra

PostNapisane: 24 cze 2016, o 08:05 

Do艂膮czy艂(a): 11 maja 2015, o 21:49
Samoch贸d: Superb II 4x4
Odgrzej臋 kotleta.

Czy zmieni艂o si臋 co艣 z aktualizacj膮 Bolero? Czy nada tylko przez WAS?

Mam SII z Bolero (bez napisanej nazwy na samym radiu).

Chcia艂bym zrobi膰 aktualizacj臋, bo wolno mi si臋 wczytuj膮 karty (nawet 2GB).

G贸ra

PostNapisane: 24 cze 2016, o 11:04 
Moderator

Nic si臋 nie zmieni艂o :(

B臋d臋 za tydzie艅 we Wroc艂awiu jak bardzo chcesz to mo偶emy si臋 spotka膰 i to zrobi膰

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 108 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: