jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
mm_olejnik
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 14:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: mm_olejnik »

wejdz na strone kufatec.de i tam jest zestaw pasujący do superba

zestawy GSM II lub III kupowane na allegro też możesz podłąćzyć do swojego auta

cały montaż zestawu gł. w ASO 200-300zł nie pamiętam dokładnie
ARCHITEKTURA ŚWIATŁA - http://www.masterlight.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Art Deco, Wyposażenie wnętrz - http://www.e-kare.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Ikony designu, FLOS - http://www.lampy-o" onclick="window.open(this.href);return false;świetlenie.pl
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: Misiektt »

Ale po co ma montować Kufateca ? Niech kupi oryginał będzie zadowolony w 100%
loco
Posty: 78
Rejestracja: 28 sie 2010, o 10:05
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 172km/262Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: loco »

Popieram opcje z oryginałem, GSMIII dostępny u Grygy za 600zł-700zł
Jurek
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2011, o 09:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Wroclaw

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: Jurek »

Witam wszystkich!!!
Jako, że planuję w najbliższy weekend powalczyć z montażem Parrota na ISO mam 2 pytania:
-skąd w Superbie II 2010 podpiąć 12V po kluczyku (z tego co wiem przejściówka Skoda-ISO-Skoda nie rozwiązuje problemu bo przy radiu 12v jest tylko na stałe, zapalniczka zresztą też)
-jak wyłuskać to Bolero, żeby go nie uszkodzić (srebrna, błyszcząca ramka dookoła całego radia) i czy potrzebny będzie kod
Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie sugestie
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: jjumbo »

jurek nie rób tego błędu kup oryginalny zestaw wtedy będziesz zadowolony
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: bogge »

loco pisze:Popieram opcje z oryginałem, GSMIII dostępny u Grygy za 600zł-700zł
Czy wiesz może, czy Grygy posiada GSMII? Chciałbym bardzo zamienić swój moduł GSMIII na GSMII, tak abym mógł podłączyć iPhone'a. Mam starszą wersję - auto z 2009 roku, więc rSAP siedzi w środku, a to współpracuje tylko z Nokią, Samsungiem etc.
latoski
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2012, o 18:03
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: latoski »

Witam i odświeżam stary temat (po co tworzyć nowy)... Jestem przed zakupem Superba Combi i właśnie myślę nad zestawem głośnomówiącym...
z tego co wiem, firmowy Bluetooth (GSM II lub GSM III) obsługuje jednocześnie tylko 1 telefon - poprawcie mnie jeśli się mylę...

Czy znacie może jakiś bluetooth który obsługiwałby 2 tel jednocześnie (multipoint) i współpracowałby z wyświeltaczem i kierownicą?
Czy może tylko to co na rynku:

Nokia CK-200 - jedno z najtańszych rozwiązań, ale strasznie mały wyświetlacz - praktycznie nieczytelny jesli mamy wybierac coś z książki i tak użyjemy telefonu... poza tym, jeśli jakość połączeń jest taka jak w CK-600 którą mam obecnie - to porażka na max!

BURY CC9060 - znam ten zestaw / miałem przez jakiś czas w innym aucie służbowym => rewelacja / panel dotykowy, czytanie maili z BB, SMSów obsługa głosowa... może jedyny minus to brak dodatkowego sterowania (jakiś dodatkowy manipulator jak w Noki CK600 / CK200 czy Parrot MKi9200) bo nie mogę znaleźć miejsca gdzie możnaby w Superbie umieścić ten wyświetlacz aby był wygodny w użytkowaniu (jak pisałem jest dotykowy)
Nawiasem mówiąc jest to dokładnie to samo co zestaw akcesoryjny Bluetooth Skody (o numerze: 5J0 051 473) - praktycznie to samo, tylko w Skoda / VW zmienili ikonki i ekran logowania)...

Parrot MKi9200 - tutaj już omawiany - na razie u mnie na pierwszym miejscu, ale ciągle zastanawiam się nad BURY'm... Plusem na pewno jest to, że można podpiąć pod niego np napęd USB - korzystacie z tego rozwiązania?? Jak się sprawdza?? Gdzie wyciągnęliście wiązkę kabelków?? Czy wyświetlacz tego Parrot'a ściemnia się w godzinach nocnych (u BURY'ego to standard)?
Czy to prawda że tego Parrot'a można podpiąć pod przyciski w kierownicy -> czy to rzeczywiście działa? Zna może ktoś z Was to rozwiązanie?

Parrot MKi9100 i MKi9000 - troszkę uboższe wersje powyższego zestawu Parrot - MKi9100 z malym wyświetlaczem, MKi9000 bez wyświetlacza - to właściwie obniżenie kosztów - zastanawiam się czy da się z tego korzystać bez wyświetlacza - obecnie mam CK600, i jest przydatny, ale... (i tak zawsze szybciej wybiorę rozmówcę z książki w BB)...

Novero The Truly One - nowość na rynku - cenowo zbliżony do Parrot MKI9200 i BURY CC9060 - czy ktoś zna tą firmę?? jak to działa?? macie jakieś doświadczenia??

Jeśli mogę prosić o pomoc w wyborze - właściwie obecnie najbardziej pomiędzy BURY CC9060 lub Parrot MKi9200 - to prosiłbym o pomoc... Chyba, że znacie zestaw który obsłuży 2 telefony i będzie współpracować z MaxiDotem i kierownicą / jak np KAUFATEC - ale z tego co widziałem na stronie nigdzie nie chwalą się, że mają obsługe 2 tel jednocześnie (Multipoint)?/

z góry dziękuję...
wynajmuję Thule EuroWay 923 (bagażnik na max. 3 rowerki na hak holowniczy) gdyby ktoś potrzebował - PW
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: huzar24 »

Z czystym sumieniem mogę polecić Parrota MKi9100. Użytkuję dopiero od miesiąca, po zmianie z Nokii CK200, która była tragiczna....(zrywane połączenia, fatalna jakość zbierania mikrofonu).
+ Parrota:
- jak dla mnie mały wyświetlacz, akurat takiego potrzebuję
- rewelacyjnie działająca funkcja wybierania głosowego z książki telefonicznej (nawet przy sporym szumie w samochodzie i grającym w tle audio)
- panowie montażyści wykorzystali głośnik od cb i podpięli do Parrota (jestem przeciwnikiem zestawu sprzężonego z audio - nic tak mnie wkurza jak dzwoniący telefon, którego nie chcę odebrać odłączający muzykę z audio) - w efekcie cb w momencie rozmowy przez telefon jest automatycznie wyciszane - na początku byłem sceptyczny - teraz rewelacja - zawsze zapominałem pogłośnić cb po zakończonej rozmowie
- wszystkie minusy z CK200 oczywiście wyeliminowane

-
wyświetlacz w Nokii CK200 był ładniejszy, można było ustawić kolory wyświetlania pod deskę samochodu, parrot ma takie seledynkowe "coś"
nie wykorzystuję żadnej innej funkcji z tego parrota
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: User019 »

mam w radiu pioneera zestaw głośnomowiący i lepszej opcji sobie nie wyobrażam.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: dato »

bogge pisze:
loco pisze:Popieram opcje z oryginałem, GSMIII dostępny u Grygy za 600zł-700zł
Czy wiesz może, czy Grygy posiada GSMII? Chciałbym bardzo zamienić swój moduł GSMIII na GSMII, tak abym mógł podłączyć iPhone'a. Mam starszą wersję - auto z 2009 roku, więc rSAP siedzi w środku, a to współpracuje tylko z Nokią, Samsungiem etc.
Grygy posiada, a nawet woli GSMII - ja się musiałem mocno oprosić o wersję pemium czyli III...

ALE moje BTHIII korzysta z antenki w aucie i nie ma problemów z połączeniem jak BTHII, czyli jako zestaw głośnomówiący - kwestia ustawień. Zastanów się dobrze, czy aby na pewno potrzebujesz iść w dół, bo moim zdaniem nie ma do tego żadnego uzasadnienia.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: Misiektt »

Po 7 miesiącach odpowiadasz nieźle tylko po co :D
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: dato »

Z rozpędu - nawet nie popatrzyłem na datę, fakt, bez sensu :)
latoski
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2012, o 18:03
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki zestaw głośnomówiący nie fabryczny

Post autor: latoski »

Z najnowszych informacji - proszę potwierdźcie lub nie / otrzymałem info, że Parrot MKi9200PL2 (wersja POLSKA) nie posiada funkcji Multipoint (nie można podłączyć 2 telefonów jednocześnie). Ta funkcjonalność wg importera w Polsce => zostanie wprowadzona przy najbliższej aktualizacji oprogramowania.
Proszę użytkowników w/w zestawu o potwierdzenie lub zaprzeczenie...
Wersja oryginalna (nie wersja polska) posiada tą funkcjonalność!
wynajmuję Thule EuroWay 923 (bagażnik na max. 3 rowerki na hak holowniczy) gdyby ktoś potrzebował - PW
ODPOWIEDZ