Mapy do amundsen +

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
sero22
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:53
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Mapy do amundsen +

Post autor: sero22 »

Witam wszystkich, czy jest mozliwosc dogrania map europy do amundsen+ ? dzieki pozdroo
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Vedius »

Możliwość jest zawsze. Olej amudsena :!: Pojeździsz trochę to się przekonasz. Poczekaj trochę, może blaupunkcika dopracują to sobie zmienisz. 8-)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Odp: Mapy do amundsen +

Post autor: siemi1 »

Hej wieie jakie najnowsze sa mapy do A+, Teraz w odebranym w srode aucie ojca jest EU wschodnia V4.
Smochod w leasingu wiec zmian sprzętu przez najblizsze 4 lata nie bedzie.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Trui
Posty: 8
Rejestracja: 7 lip 2012, o 22:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Trui »

Wątek ten wygląda delikatnie mówiąc biednie, ale mimo to zapytam :)
Jak wygląda kwestia aktualizacji map do nawigacji w Amundsenie+ ?
Coraz bardziej irytują mnie rozbieżności między zainstalowanymi mapami, a rzeczywistością i chętnie coś bym z tym zrobił... Uprzedzając nieco fakty, dodam tylko, że wymiana sprzętu raczej nie wchodzi w grę - aż tak często nie korzystam z nawigacji, by inwestować w nią zbyt wiele :)

PS Z góry będę wdzięczny za namiar na kogoś ogarniętego w Poznaniu, by mieć do kogo podbijać w razie jakiś akcji :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Enriquez »

W nowszych amundsenach jest to niemalże niemożliwe, poza zakupem oryginalnej mapy na karcie SD. W starszych można to było zrobić poprzez nagranie sobie płyty z mapą np. z serwisu gpsunderground. Teraz, aby taką mapę wrzucić do sieci, należałoby nowiutką kartę za 1000 zł sklonować w jakiś (nieznany mi) sposób i dopiero wrzucić do swojej nawigacji, która to nadpisuje taką kartę jakimiś danymi, co czyni ją bezużyteczną w innych egzemplarzach. Dlatego nowszych map do Amundsena po prostu nie ma i dlatego to radio w zasadzie nie ma racji bytu jako nawigacja w samochodzie, jeżeli ktoś zwraca uwagę na koszty - za 500 można kupić nawigację z oryginalną AutoMapą.

Nie pytałem ile kosztują mapy do Amundsena, kiedyś kosztowały 1000 PLN. Gdzie tu sens?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Trui
Posty: 8
Rejestracja: 7 lip 2012, o 22:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Trui »

Karty SD z założenia nie mają żadnych dodatkowych zabezpieczeń, więc powielanie ich nie powinno stanowić większego problemu...
Rozglądam się po necie za czymś w temacie, ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie / podpowiedzi :)

Na razie natknąłem się na to:
http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... B-Amundsen
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: przem00 »

Z instrukcji wynika, że powinno się to dać zrobić :)
W TomTom w Reanult dało się obejść wgranie nowych map na nowa karte to pewnie i tu też się da :)
Trui
Posty: 8
Rejestracja: 7 lip 2012, o 22:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Trui »

Instrukcja niestety dotyczy Amundsena (bez +)
Wojtekz
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 10:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Wojtekz »

Witam. Odebrałem samochód i mam w Amu+ fabrycznie wgraną mapę Europy zachodniej, chociaż zamawiałem Europę wschodnią. Salon zobowiązał się mi dosłać gratis właściwą mapę na karcie SD. Teraz pytanie: czy instalując nową mapę usunę z pamięci mapę Europy zachodniej, czy też będę miał obie mapy?
Maverick

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Maverick »

Usuniesz poprzednia. Natomiast nie wiem czy nie wystarczy Ci Europa Wschodnia.
U siebie mam Europe Zachodnia i po Polsce nie ma problemu. No chyba, ze jedziesz faktycznie za Bug.
Trui
Posty: 8
Rejestracja: 7 lip 2012, o 22:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Trui »

A ktoś dysponuje aktualnymi obrazami tych kart? :)
Maverick

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Maverick »

Na niewiele by i tak sie to zdalo, bo karta przypisana jest do urzadzenia. Chlopaki opracowali na tyle konkretne zabezpieczenie, ze poki co nie slyszalem o crackach.
Ma to jednak i swoje plusy dodatnie :D Mniej potencjalnych przechodniow zechce pozyczyc od Ciebie sobie taka navi :D
A tak poza tym, nie zebym byl swiety, ale niestety jak chlopu na polu ukradna krowe, to kazdy widzi, ze to kradziez... A soft, to soft...
jaceq
Posty: 113
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Winterthur, Szwajcaria

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: jaceq »

Mysle ze brak crackow co do karty nie wynika z super zabezpieczenia karty tylko z tego ze jest male zainteresowanie, jest to na tyle nie popularna rzecz ze nikt nie inwestuje czasu i tyle.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Enriquez »

Myślę, że mało jest ludzi, którzy kupili mapę za 1000 zł, nie wgrali jej jeszcze do swojej nawigacji (dzięki czemu jest jeszcze dziewicza) i dobierają się do karty na komputerze po to tylko, żeby ją umieścić w sieci. Mapy do Columbusa to co innego - płyty DVD nie uwalisz...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Wojtekz
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 10:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Wojtekz »

Maverick pisze:Usuniesz poprzednia. Natomiast nie wiem czy nie wystarczy Ci Europa Wschodnia.
U siebie mam Europe Zachodnia i po Polsce nie ma problemu. No chyba, ze jedziesz faktycznie za Bug.
Kurcze szkoda, miałem nadzieję że uda się zachować obie mapy. Trochę głupio wykasować mapę wartą 1-tyś. :?
Niestety w mapie Europy zachodniej nie ma Chorwacji, a tam się wybieram.
Hm, może sprzedam ta kartę SD, a w zamian zaktualizuję mapę Europy w urządzeniu przenośnym. :idea:
ODPOWIEDZ