Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 11 gru 2018, o 10:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 323 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Antena CB
PostNapisane: 21 lip 2010, o 22:39 

Do艂膮czy艂(a): 21 lip 2010, o 20:15
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Ma kto艣 z Was patent na umieszczeni anteny CB w S2 RM 2011 (p艂etwa bez bata na dachu).
Nie ch臋 montowa膰 magnesu bo nawet z naklejkami czy innymi podk艂adkami lakier si臋 zniszczy.
W octavi mam uchwyt klapowy, doskonale si臋 sprawdza pod wzgl臋dem odbioru i nadawania, ale szpeci auto i 艣wiszcze przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach.
Troch臋 nie le偶y mi to rozwi膮zanie wizualnie.

Mo偶e kto艣 ma jaki艣 pomys艂?
Pozdrawiam,

MaestroXXL
S2 4x4 200KM 423Nm CR 2011 CFGB
S3 L&K 4x4 DSG 190KM

G贸ra

G贸ra
 Tytu艂: Re: Antena CB
PostNapisane: 24 lip 2010, o 16:41 

Do艂膮czy艂(a): 22 lut 2010, o 15:27
Samoch贸d: Inny
Naklejenie folii bezbarwnej i z膮艂o偶enie gumy na podstaw臋 magnesu du偶o da i lakier si臋 nie porysuje! Znajomy ponad rok tak je藕dzi艂 i 偶adnych skutk贸w ubocznych na lakierze nie odnotowa艂.. Nawet po odklejeniu folii pod spodem nis si臋 nie dzia艂o, brak rys.
Tylko przed przyklejeniem i za艂o偶eniem magnesu obowi膮zkowo oczy艣ci膰 powierzchnni臋 od drobinek piasku, kurzu, brudu.

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2010, o 22:35 

Do艂膮czy艂(a): 21 lip 2010, o 20:15
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Tak, zgadzam si臋 偶adnych rys, ale lakier si臋 odbarwia najcz臋艣ciej po 1,5 roku ju偶 wida膰, po dw贸ch latach ju偶 na 100% wida膰.
Je偶d偶臋 z CB ju偶 od paru 艂adnych lat i niestety ta powinno艣膰 si臋 powtarza. O ile mia艂em wcze艣niej u偶wane samochodu to 3 ostatnie kupi艂em w salonie i troch臋 mi szkoda.
Swoj膮 drog膮 a偶 dziw bierze, 偶 偶aden z producent贸w samochod贸w osobowych nie przewidzia艂 miejsca na profesjonalny monta偶 anteny, albo sam takiego nie zaproponowa艂.
Wiemy przecie偶, 偶e radia fabryczne z regu艂y sprawiaj膮 si臋 najlepiej, anteny FM r贸wnie偶 fabryczne a o CB nikt nie pomy艣la艂.
Pozdrawiam,

MaestroXXL
S2 4x4 200KM 423Nm CR 2011 CFGB
S3 L&K 4x4 DSG 190KM

G贸ra

PostNapisane: 27 lip 2010, o 14:38 

Do艂膮czy艂(a): 5 maja 2010, o 11:46
Silnik: 2.0TSI (280KM)
MaestroXXL napisa艂(a):
Tak, zgadzam si臋 偶adnych rys, ale lakier si臋 odbarwia najcz臋艣ciej po 1,5 roku ju偶 wida膰, po dw贸ch latach ju偶 na 100% wida膰.
Je偶d偶臋 z CB ju偶 od paru 艂adnych lat i niestety ta powinno艣膰 si臋 powtarza. O ile mia艂em wcze艣niej u偶wane samochodu to 3 ostatnie kupi艂em w salonie i troch臋 mi szkoda.
Swoj膮 drog膮 a偶 dziw bierze, 偶 偶aden z producent贸w samochod贸w osobowych nie przewidzia艂 miejsca na profesjonalny monta偶 anteny, albo sam takiego nie zaproponowa艂.
Wiemy przecie偶, 偶e radia fabryczne z regu艂y sprawiaj膮 si臋 najlepiej, anteny FM r贸wnie偶 fabryczne a o CB nikt nie pomy艣la艂.
Pozdrawiam,

Ja je藕dzi艂em 3 lata z takim patentem i po 艣ci膮gni臋ciu naklejki nie by艂o wida膰 偶adnej r贸偶nicy co do lakieru, no mo偶e jedna... pod naklejk膮 brak mikroskopijnych rys :)
Poza tym, jak dajecie magnes na dach to jak najbli偶ej wyj艣cia kabla. Jak kabel jest za d艂ugi to po pewnym czasie macie porysowane pod nim.

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Citigo Style ASG
Kymco Downtown 300i ABS

G贸ra

PostNapisane: 27 lip 2010, o 18:05 

Do艂膮czy艂(a): 21 lut 2010, o 09:34
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Iron napisa艂(a):
Jak kabel jest za d艂ugi to po pewnym czasie macie porysowane pod nim.

ale i na to jest sposob, przyssawki do lampki albo termometru w akwarium kosztuje grosze a pasuje pod przewod + mala wlepa folii na rancie dachu

G贸ra

PostNapisane: 22 lut 2011, o 18:48 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 25 sty 2011, o 12:05
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
ja nie mam 偶adnej anteny na dachu tylko za艣lepk臋 i w jej miejsce chce zamontowa膰 co艣 takiego http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anten ... id,37.html co o tym s膮dzicie??

G贸ra

PostNapisane: 22 lut 2011, o 21:25 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2010, o 23:34
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
To ja juz bym wolal triflexa, nie wyrozniajaca sie, z antena gsm , radiowa i cb. Bardzo duzo ludzi na OCP montuje i sa zadowoleni.
Zalezy czego bedziesz oczekiwal - glownie jako antymisiek to Ci wystarczy.Duzych osiagow po tak malych antenach nie oczekuj :) Wrazie czego zrobic trojnik i na traski wozic jakas wieksza na magnesie :) Chcialem do siebie do kombi z racji mojego lenistwa ale pletwa ktora fabrycznie posiadam wygrala stylistycznie, wiec posilkuje sie pomyslem kolegow z kratka :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 22 lut 2011, o 22:28 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 25 sty 2011, o 12:05
Aktualnie: 208KM/305Nm
w O2 mia艂em taka http://www.president.com.pl/maryland,343808,2.html :twisted: na dachu nie mam p艂etwy tylko za艣lepk臋 ale nie chce szpeci膰 auta taka wielka antena a triflex kojarzy mi si臋 z taka zwyk艂膮 anten膮 a ta mi si臋 wydaje ze b臋dzie lepsza od triflexa (chocia偶 nie wiem jakie s膮 parametry jego). z 2 strony troszk臋 obawiam si臋 rozbierania podsufitki ze potem jak posk艂adaj膮 to b臋dzie co艣 trzeszcze膰 albo 藕le spasuj膮 w serwisie :(

G贸ra

PostNapisane: 22 lut 2011, o 23:59 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2010, o 23:47
Czy w S2C montowa艂 kto艣 na reling?

Je艣li tak - pro艣ba o polecenie uchwytu - widzia艂em ju偶 kilka w necie, ale nie mam czasu podjechac i poprzymierza膰... ;)

G贸ra

PostNapisane: 23 lut 2011, o 18:24 

Imi臋: Maciek
Do艂膮czy艂(a): 18 pa藕 2010, o 13:42
A ja tam mam inna wizj臋, zreszt膮 podpatrzy艂em j膮 w innym S2 w Bia艂ymstoku. Lubi臋 mie膰 porz膮dek w aucie wewn膮trz oraz w baga偶niku.
Go艣膰 mia艂 zrobion膮 dziur臋 w b艂otniku tylnym po stronie kierowcy tak ze 30cm od tylu i z 5cm od kraw臋dzi, zamontowana na sta艂e stopka PL i do tego przykr臋cona antena Siro Turbo 1000 albo 2000. 艁adnie to wygl膮da艂o, antena ustawiona pionowo bo jest 艂amana.
Oczywi艣cie 偶al d.. 艣ciska jak masz uderzy膰 z wiertark膮 do Superba, ale jak ju偶 dojrzejesz do decyzji to same pozytywy. Zreszt膮 tak samo zrobi艂em w Oktavi tyle 偶e na 艣rodku tylnej klapy.
Potem mo偶na zapomnie膰 o jaki艣 tam magnesach, rysach... itp. Uchwyty te偶 mia艂em wizualnie mnie nie uwiod艂y. Nie ma problemu Vmax jak to si臋 wszyscy pytaj膮 ile mo偶na dawa膰 z magnesem.
Kable 艂adnie chowasz pod tapicerk臋 i radio masz tylko w 艣rodku widoczne lub nie.
Samoch贸d planuj臋 zatrzyma膰 d艂u偶ej wi臋c mam w nosie utrat臋 warto艣ci.
Jednym si臋 podoba takie rozwi膮zanie innym nie, o gustach si臋 nie dyskutuj臋. Ja ju偶 wybra艂em i za dwa tygodnie wiertarka p贸jdzie w d艂o艅 :twisted:

G贸ra

PostNapisane: 23 lut 2011, o 18:33 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2010, o 23:34
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Maciek rozumiesz ze fotorelacja bedzie tu obowiazkowa :twisted: Moze nie bede taki odwazny zeby wiercic ale podpatrzec zawsze mozna :D Jestem ciekaw jak bedziesz przeprowadzac kabel do wnetrza z zewnatrz.. Tu bylbym Ci wdzieczny foty :) Tunelu jeszcze nie rozbieralem, czekam na cieple dni bo niestety boje sie o plastiki ze beda pekac przy tym mrozie :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 23 lut 2011, o 19:21 

Relacj臋 zrobi臋, kabel na 100% jeszcze nie wiem, zobacz臋 jak wypruj臋 tapicerk臋 baga偶nika. Wst臋pnie my艣la艂em 偶eby da膰 od b艂otnika lewego, ty艂em pod tapicerka kraw臋dzi za艂adunkowej, do prawego b艂otnika, dalej to musz臋 jeszcze na miejscu zobaczy膰, ale my艣la艂em o 偶eby do艂em pod os艂onami plastykowymi do przodu w konsole potem pod os艂on臋 konsoli 艣rodkowej i na niej mam radio.

Jak si臋 otworzy os艂ony baga偶nika to b臋dzie wida膰, jak maja u艂o偶one wi膮zki i mo偶e wtedy jakie艣 nowe rozwi膮zanie wymy艣l臋.

Przez tunel 艣rodkowy pod tapicerk膮 to te偶 jaka艣 opcja.

Priorytet mam taki aby schowa膰 dok艂adnie kabel, wkurza mnie jak co艣 nie oryginalnego krz膮ta si臋 po kabinie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Co do monta偶u na relingu, kiedy艣 widzia艂em, 偶e w lagunie ch艂opaki rozebrali reling z ty艂u i przewiercili jego wewn臋trzn膮 艣ciank臋, tak 偶e zamontowali na sta艂e anten臋 do niego; stopka by艂e przymocowana do pionowej 艣cianki relingu, a antena pionowo do g贸ry dzi臋ki przegubowi, kabel pu艣cili przez jaki艣 otw贸r monta偶owy do 艣rodka. Ca艂kiem zgrabnie to wygl膮da艂o.
A jak ci si臋 znudzi zawsze mo偶esz nowy reling kupi膰 i 艣ladu nie ma.

Reling montowany jest trzema nakr臋tkami od 艣rodka pod tapicerka.

G贸ra

PostNapisane: 23 lut 2011, o 23:12 

maclan

Jak masz zamiar sobie poradzi膰 z problemem ewentualnej korozji, no i co na to gwarancja?
Osobi艣cie tego bym si臋 ba艂 bardziej ni偶 samego wiercenia (cho膰 nie wiem, czy nie zadr偶y Ci r臋ka :) podczas punktowania - mnie by pewnie zadr偶a艂a :twisted: )

Z tym rozebraniem relingu to pewnie niez艂e rozwi膮zanie, ale nie wiem ile trzeba odpi膮膰 podsufitki, a to chyba nie jest takie proste...

Na razie jest za zimno...

G贸ra

PostNapisane: 24 lut 2011, o 18:16 

Stembor,

Korozja jak zrobisz to dobrze raczej w gr臋 nie wchodzi. Blacha ocynkowana, po wierceniu i pilnikowaniu zostaje jedynie ostra kraw臋d藕, jak tam troch臋 pok艂ad贸wk膮 pomalujesz to nie ma prawa nic rdza ugry藕膰. Na zewn膮trz ka偶da stopka ma uszczelk臋 o 艣rednicy co najmniej 2x 艣rednica otworu, dzi臋ki temu wszystko zakrywa. Ja jeszcze zamierzam podklei膰 od spodu odpowiednio wyprofilowany kawa艂ek nierdzewnej blachy. Ca艂o艣膰 skr臋casz do艣膰 mocno. Woda wtedy nie ma prawa podej艣膰. Tak mam zrobione w Oktavi i odpuka膰 od 4 lat nic si臋 nie dzieje. Wiadomo, 偶e musi by膰 masa dana od stopki do ca艂ego samochodu dlatego w艂a艣nie wykorzystuj臋 ten kawa艂ek blachy od 艣rodka, do jednego odgi臋tego rogu daj臋 mas臋 od jakiej艣 艣ruby w pobli偶u wewn膮trz auta, w tym rejonie zawsze jest punkt masy.

Gwarancja, w艂a艣nie dlatego czeka艂em na to 2 lata, nie bra艂em 偶adnej dodatkowej opcji i po problemie. Gwarancja na blach臋, aby j膮 utrzyma膰 musisz je藕dzi膰 do zdzierc贸w na przegl膮dy, jak si臋 nas艂ucha艂em co robi膮 w flotowych autach to zamierzam sko艅czy膰 wsp贸艂prac臋 za jaki艣 czas, zreszt膮 sam widzia艂em co robi艂 na przegl膮dzie u mnie i wierz mi sam bym to zrobi艂. Do elektroniki mam kabel, warsztaty do Skodzinek mam dwa bardzo dobre. Zreszt膮 jak daj膮 tak d艂ug膮 gwarancj臋 to zdaj膮 sobie spraw臋 w Skodzie, 偶e raczej problem贸w nie b臋dzie z korozj膮. I ja tego si臋 trzymam, troch臋 hazardu nie zaszkodzi.

R臋ka drga tylko za pierwszym razem, zreszt膮 browar na rozlu藕nienie ;) i jako艣 p贸jdzie.

Nikogo nie namawiam do tego rozwi膮zania, to ju偶 ka偶dego decyzja, ja tam mam troch臋 hopla na punkcie CB wi臋c dlatego id臋 t膮 drog膮. Poza tym wi臋ksza wygoda moim zdaniem jest z tym ni偶 z magnesem.

A jak mi si臋 znudzi to dam do blacharza aby za艂ata艂, b艂otnik to w po艂owie zderzak wi臋c element za du偶y nie jest.

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2011, o 23:26 

No nic - zatem czekamy na relacj臋 - ja chc臋 jeszcze powalczy膰 z uchwytem.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 323 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: