Android w RNS510 i RCD510

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

dato pisze:No właśnie chciałem napisać, że fajnie to wygląda ;)
Pab, jak skończysz prace to chcę to sobie obejrzeć. Łącznie z pudełkiem od chińszczyzny - daj znać. Telefon do mnie dalej masz ?
Miałem instalować dziś (sobota - jeszcze...) DVB-T ale rodzina mnie porwała (dwie poprzednie soboty majstrowałem przy samochodzie i dziś dostałem ultimatum). Może jutro uda mi się zainstalować DVB-T i położyć kable pod kamerę cofania - jak będziesz miał chwilę wolnego to zapraszam.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: dato »

Dobra, mnie się nie spieszy... Działaj, dobrze Ci idzie, naprawdę szacuneczek i gratulacje - ja też lubię takie bajery, a dzięki Enrycze jestem w sumie dobrze przygototowany... LAN mam praktycznie w całym samochodzie rozprowadzony ;)

Filmik z kamery obejrzałem i było: O! (na 7:30) Też bym tak pojechał ;)
...pokaż mnie gdzieś specyfikację tej "kamery płytkowej", wygląda dobrze.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

dato pisze:Filmik z kamery obejrzałem i było: O! (na 7:30) Też bym tak pojechał ;)
To standard w tym miejscu...
dato pisze:...pokaż mnie gdzieś specyfikację tej "kamery płytkowej", wygląda dobrze.
http://allegro.pl/ukryta-kamera-plytkow ... 46611.html
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: dato »

Kamera za grillem ? Są jeszcze lepsze jakościowo ? Dobrze uszczelniona, karchera wytrzyma ???
Fajne !
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: Enriquez »

ta złączka z tyłu raczj karchera nie wytrzyma.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Zamontowałem dzis tuner DVB-T kupiony na Allegro http://allegro.pl/mobile-dvb-t-samochod ... 41424.html Zamontowałem pod siedzeniem kierowcy - film na http://youtu.be/UL8TlDLZmgs

Pomimo wbudowanego w WP9900 modemu 3G zdecydowałem się na montaż routera Wi-Fi i modemu 3G dzięki czemu internet jest dostępny bez ingerencji - bezpośrednio po włączeniu silnika. Widok zamontowanego zestawu na http://youtu.be/WkRNuCM5Fpg

Z kolej tutaj http://youtu.be/KHmDyMXDZCc i tutaj http://www.youtube.com/watch?v=m6ctkcX9i1s można obejrzeć, jak to działa.

Została mi jeszcze do podłączenia kamera cofania - tylko najpierw muszę dostać wersję NTSC co okazuje sie trudniejsze niż przypuszczałem - chyba skończy się importem zza oceanu. Plus zmiana punktu zasilania z "po stacyjce" na "po otwarciu drzwi".
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

dato pisze:Kamera za grillem ? Są jeszcze lepsze jakościowo ? Dobrze uszczelniona, karchera wytrzyma ???
Fajne !
Musiałbyś ją wysunąć do przodu na tyle, żeby grill nie ograniczał kata patrzenia co z kolei zwiększa ryzyko uszkodzenia przy byle stłuczce. Wolę montaż za szybą...
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: gachul »

no i w grillu będzie się brudzić.. za szybą lepsza lokalizacja
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:Możesz wziąć z lampki wnętrza.
Jeśli dobrze rozumiem +12V do lampki wnętrza pojawia się po otwarciu samochodu i jest dostępne jeszcze przez jakiś czas po wyłączeniu silnika - byłoby to rzeczywiście najsensowniejsze rozwiązanie. A wiesz może czy wiązka do lampki wnętrze idzie lewym czy prawym słupkiem? Wolę zadać lamerskie pytanie ale żeby został ślad na forum niż pytać na PW.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: Enriquez »

Nie pamiętam którym słupkiem, znajdziesz w Bordnetz, wtyczka B43.
Nie mniej jednak napięcie jest na niej po odkluczykowaniu samochodu do 3 sekund po zamknięciu.
Nie przejmuj się, że lampki się ściemniają płynnie - niemiaszki rozwiązali to w ten sposób, że na B43 jest +12V, natomiast na C10 jest masa, ale tylko podczas normalnego świecenia. Przygasanie realizowane jest zwiększaniem jej potencjału do 12V. Stąd niektóre LEDy świecą podczas jazdy, ponieważ występuje nieznaczna różnica potencjałów a to wystarczy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:Nie pamiętam którym słupkiem, znajdziesz w Bordnetz, wtyczka B43.
Nie mniej jednak napięcie jest na niej po odkluczykowaniu samochodu do 3 sekund po zamknięciu.
Nie przejmuj się, że lampki się ściemniają płynnie - niemiaszki rozwiązali to w ten sposób, że na B43 jest +12V, natomiast na C10 jest masa, ale tylko podczas normalnego świecenia. Przygasanie realizowane jest zwiększaniem jej potencjału do 12V. Stąd niektóre LEDy świecą podczas jazdy, ponieważ występuje nieznaczna różnica potencjałów a to wystarczy.
Chodząca encyklopedia wiedzy... Dzięki piękne - jak kiedyś będziesz w Wawie zapraszam na piwo (własnego warzenia).
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Kupiłem dziś kamerę cofania pracująca w NTSC http://allegro.pl/inna-kamera-cofania-w ... 00803.html więc w najbliższy wolny weekend (czyli najprawdopodobniej niestety dopiero 28 września) biorę się za montaż i przepięcie zasilania zgodnie ze wskazówkami Enriqueza.

A w tzw. międzyczasie kolejne wideo pokazujące w akcji - podczas jazdy - tuner DVB-T http://www.youtube.com/watch?v=bFQKR6WW1aA Zaszokowała mnie jakość - i to wszystko na razie przy jednej podłączonej antenie!
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: Enriquez »

Patrzyłem trochę na to Twoje video z kamerki nagrywającej jazdę - i szczerze mówiąc - papy z dachu nie zrywa..., szczególnie pod słońce. Może jest coś lepszego?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:Patrzyłem trochę na to Twoje video z kamerki nagrywającej jazdę - i szczerze mówiąc - papy z dachu nie zrywa..., szczególnie pod słońce. Może jest coś lepszego?
Kamera jest OK, jakość nagrania pozostawia trochę do życzenia. Jest to kwestia softu do nagrywania. To, co dodał producent - Car DVR - nie ma żadnej regulacji bitrate. Próbowałem używać AutoGuarda - który ma regulowany bitrate - ale on korzysta ze standardowych bibliotek Androidowych poprzez aplikację kamera i coś tam się wysypuje. Wysłałem im logi, zobaczymy, co poradzą.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Kamera cofania przyszła i została zamontowana. Kabelkologia została pociągnięta... ale podpinania pod Bordnetz nie zaryzykowałem - nie jest łatwo zidentyfikować właściwy kabelek. Chyba się wybiorę w sobotę do Enriqueza...
ODPOWIEDZ