Android w RNS510 i RCD510

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:Napięcie 12V po włączeniu wstecznego znajedziesz na zaciskuu A16 CECM.
Dzięki. A możesz mi powiedzieć, gdzie on jest montowany? Sorry za lamerskie pytanie ale nie jestem fachowcem - mam trochę zacięcia jak pewnie widzisz ale 100% ze mnie amator :oops:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: Enriquez »

Mniej więcej za schowkiem po lewej stronie kierownicy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:Mniej więcej za schowkiem po lewej stronie kierownicy.
Dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie związane z zasilaniem. mam Kessy i chciałbym wyciągnąć zasilanie ACC - na razie mam albo na stałe z bateryjki, albo po włączeniu zapłonu. Gdzie można podpiąć się pod ACC (najchętniej w skrzynce bezpieczników z lewej strony, dostęnej po otwarciu drzwi kierowcy)?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: Enriquez »

co to jesc ACC ?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:co to jesc ACC ?
Przy zwykłych kluczykach jest pozycja ACC w której zasilanie jest podawane na akcesoria ale nie na zapłon. Przy Kessy wyobrażam sobie, że przy zamkniętym samochodzie zasilania nie ma a po otwarciu się pojawia.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Nagrałem krótki film pokazujący działanie komputera WP9900 w mojej kurce. Sorry za niedociągnięcia ale nie było scenariusza :D Film do obejrzenia http://youtu.be/_gGz2iREIKM

A tutaj http://www.youtube.com/watch?v=VW3-eTG_UtY jest kolejny film z kamery płytkowej nagrywającej na WP9900 sytuację przed samochodem. Zwróćcie uwagę na zachowanie kamery podczas jazdy pod słońce :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: Enriquez »

ACC to tak zwane złącze bieguna dodatniego (15a) - 12V pojawia się po stacyjce. Znajdziesz w skrzynce bezpieczników, ale w różnych egzemplarzach jest z tym różnie. Miernik w dłoń i w puste pole wsadzasz odpowiedni pin na dole, pod szyną. Wsadzasz bezpiecznik i masz pięknie wyprowadzone zasilanie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:ACC to tak zwane złącze bieguna dodatniego (15a) - 12V pojawia się po stacyjce. Znajdziesz w skrzynce bezpieczników, ale w różnych egzemplarzach jest z tym różnie. Miernik w dłoń i w puste pole wsadzasz odpowiedni pin na dole, pod szyną. Wsadzasz bezpiecznik i masz pięknie wyprowadzone zasilanie.
"Po stacyjce" to już dawno w skrzynce bezpieczników znalazłem. Ale szukam "po otwarciu" a "przed stacyjką". Bez demontażu skrzynki bezpieczników nie sposób znaleźć. Jak nikt nie zna to zdemontuję skrzynkę, wprowadzę ją do kabiny przez zdemontowany schowek i zacznę się bawić. Mam nadzieję, że znajdę, bo jak nie to zostanie wytrych w postaci turbo timera (tak sobie wymyśliłem - wchodzisz, odpalasz zapłon, wyłączasz zapłon i przez czas, który zaprogramowałeś, masz zasilanie na dodatkowe zabawki, które po tym czasie się wyłączają nie rozładowując bateryjki).
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: Enriquez »

Możesz wziąć z lampki wnętrza.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2343
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: siemi1 »

Pawle a innstalowales moze automapemna androida, jestem ciekaw jka to by działalo. Czy mas zjakas osobna pamięć do której instaluja sie aplikacje androidowe czy jest jden dysk na wszytsko??(myślales o SSd jka kilka apek naraz + nagrywanie + navi to może to troche przymulic wydaje mi sie.)
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

siemi1 pisze:Pawle a innstalowales moze automapemna androida, jestem ciekaw jka to by działalo. Czy mas zjakas osobna pamięć do której instaluja sie aplikacje androidowe czy jest jden dysk na wszytsko??(myślales o SSd jka kilka apek naraz + nagrywanie + navi to może to troche przymulic wydaje mi sie.)
Po uruchomieniu silnika uruchamia mi się automatycznie nagrywanie (jest możliwość ustawienia jednej aplikacji która będzie się uruchamiała automatycznie). Potem ręcznie uruchamiam Janosika i AutoMapę. Ten komplet działa bez zastrzeżeń. W tej chwili pamięć to karta SD 8 GB ale zamierzam wsadzić większą (sprawdziłem że obsługuje be problemu 32GB). Nagram jutro film pokazujący jak to wszystko razem działa.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Z czasem było kiepsko ale udało mi się w piątek wracając z biura nagrać krótki film - można go obejrzeć na http://youtu.be/Bmig7bWlh7I
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2343
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Odp: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: siemi1 »

Fajnie to wygląda, jestem ciekaw jak to wszystko kosztowo wyjdzie u Ciebie sprzet i akcesoria. Czy jakosc tego bedie lepsze jak tych chinskich zamiennikow Columbusa.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: dato »

No właśnie chciałem napisać, że fajnie to wygląda ;)
Pab, jak skończysz prace to chcę to sobie obejrzeć. Łącznie z pudełkiem od chińszczyzny - daj znać. Telefon do mnie dalej masz ?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Odp: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

siemi1 pisze:Fajnie to wygląda, jestem ciekaw jak to wszystko kosztowo wyjdzie u Ciebie sprzet i akcesoria. Czy jakosc tego bedie lepsze jak tych chinskich zamiennikow Columbusa.
Koszt zakupu urządzenia i transportu do Polski 580 USD plus koszty odprawy (w tym VAT) to około 2300 zł. Do tego płetwa rekina wyposażona w anteny GPS i GSM oraz kabelki do przeciągnięcia sygnału GSM pod fotel pasażera 200 zł. Router i modem w celu zapewnienia bezobsługowego Internetu 260 zł. Kamera na przednią szybę do nagrywania sytuacji przed samochodem 290 zł. Tuner DVB-T 300 zł. Kamera cofania 100 zł. Razem jeśli się nie pomyliłem 3450 zł. Czyli koszt porównywalny do Blaupunkta Philadelphia - tyle tylko że ja mam większą funkcjonalność i elastyczność :) Robocizny nie liczę bo wszystko robię sam.

Dla mnie najważniejsze było zachowanie całości funkcjonalności oryginalnego systemu. Wprawdzie niektórzy (malkontenci...) narzekają na jakość dźwięku zestawu Columbus + Sound System ale na moje rozdeptane przez słonia ucho wystarczy - a na głowę bije wszystkie chińskie radia, które miałem okazję słyszeć (że o fatalnie działającym w większości z nich RDS nie wspomnę).
ODPOWIEDZ