Android w RNS510 i RCD510

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: dato »

Szymek, jak Ci wyślę zdjęcia domu z trawnikiem gdzie parkuje to wymyślisz mi jakąś wiatę na zimę - tak, żeby się wkomponowała. Zdalnie ?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: szms »

W jakim sensie zdalnie? :D

Poka, zobaczymy czy da rade na zgloszenie, bez pozwolenia na budowe. 8-)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: dato »

Pewnie, że da ;-) O takim czymś jak na winogrona myślałem

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Misiektt pisze:pab567 masz bluetooth premium ?
Mam GSMII więc mogłem się podpiąć pod antenę w rekinie.

Wczoraj FedEx przywiózł paczkę. Wygląda na to, że tym razem sprzęt jest OK (odpukać) - katowałem go przez całą noc, w sumie ponad 12 godzin. Spróbuję dziś wziąć kamerę i zgrać. A jak dobrze pójdzie to jutro pod koniec dnia będę już montował interfejs w Columbusie :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Ponieważ najprawdopodobniej jutro po pracy będę brał się za montaż wrzucam trochę zdjęć gratów i opis funkcjonalności.

Przednia ścianka - RF ant czyli antena do pilota radiowego, wejście anteny GPS, slot karty SD, pierwszy konektor systemowy, dioda LED sygnalizująca status urządzenia.

Obrazek

Tylna ścianka - złącze anteny GSM, drugi konektor systemowy, złącze mini USB do komunikacji z PC, dwa porty USB, złącze anteny WIFi.

Obrazek

Pilot radiowy z tabliczką dotykową którym można sterować niezależnie od panelu dotykowego w radiu.

ObrazekUploaded with ImageShack.com

Kabel podłączany do pierwszego konektora systemowego zawiera zasilanie (masa, 12V z aku, 12V po stacyjce), wyciszanie, wyjście audio (L+R), wyjście video (component), wejście mikrofonowe, wyjście RGB, złącze do transmisji danych z radiem.

Kebl podłączany do drugiego złącza systemowego zawiera wejście do pilota na podczerwień, dwa złącza USB, wejście video (dla kamery PVR), wejście audio (też do nagrywania PVR), dwa złącza UART.

Kolejny element to interfejs montowany w Columbusie (sorry za nieostre zdjęcie) oraz dwa kabelki montowane wewnątrz Columbusa - jeden przechwytuje dotyk, drugi przechwytuje naciśnięcie klawisza NAV którym przełącza się Columbusa pomiędzy kolejnymi sygnałami AV (RNS=>AV1=>AV2=>AV3).

Obrazek

Do interfejsu podłączane są dwa kable systemowe (zasilanie, sygnał przełączający na kamerę cofania, wejście RGB, złącze do transmisji danych) oraz zestaw złącz AV (wejście video dla kamery cofania, dwa wyjścia video do podłączenia monitorów w zagłówkach, wyjście audio do monitorów w zagłówkach, trzy komplety wejść AV na cinchach).

Kilka zdjęć z ekranu TV pod który w tej chwili urządzenie jest podłączone. Dało się skonfigurować połączenie z siecią komórkową i punkt dostępowy WiFi. Bez problemu instalują się aplikacje których będę używał w samochodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

edit: sorry za pierwotny rozmiar zdjęć, teraz powinno być OK
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Podłączyłem dziś wszystko na pająka i... działa!!! Muszę jeszcze potestować wejścia AV (chciałbym podłączyć tuner DVB-T), działanie kamery cofania i kamery nagrywania ale póki co jest dobrze. I satysfakcja, że zrobione samemu :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: rezon »

ta ostatnia jest bezcenna :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Odp: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: siemi1 »

Robi wrazenie.
A kamerke do nagrywania jakas om montujesz na sd zrzucasz czy tylko podglad ?

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Odp: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

siemi1 pisze:A kamerke do nagrywania jakas om montujesz na sd zrzucasz czy tylko podglad ?
Zamierzam montować - podobnie jak kamerę cofania.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Pierwszy etap zakończony czyli pająk zlikwidowany - radio zamontowane na stałe, kabelki pochowane, wszystkie wejścia i wyjścia AV wyciągnięte w okolice nóg pasażera tak żeby nie demontować ponownie radia przy dalszej rozbudowie.

Kolejne etapy to:
- zmiana podłączenia zasilania (na "po stacyjce", teraz jest podpięte pod zasilanie zapalniczki więc muszę wyłączać ręcznie żeby nie rozładować bateryjki)
- podłączenie mikrofonu (do obsługi głosowej)
- podłączenie kamery cofania (muszę przemyśleć czy bezpośrednio pod Columbusa czy przez Androida - każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety)
- podłączenie kamery do nagrywania sytuacji przed samochodem (nareszcie telefon będzie mógł zniknąć z podszybia)
- podłączenie tunera DVB-T

Zostaną mi jeszcze dwa wolne wejścia AV i cztery porty USB - macie jakieś ciekawe pomysły na wykorzystanie? Playstation / Xbox odpada. Android jest w wersji 2.3.7 (Gingerbread) i raczej nie liczyłbym na upgrade więc wszystko co wymaga ICS lub wyżej też odpada.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Jutro zamierzam robić dalszą część prac:
1. montaż kamery do nagrywania sytuacji przed samochodem http://allegro.pl/ukryta-kamera-plytkow ... 46611.html
2. montaż kamery cofania w ramce tablicy rejestracyjnej http://allegro.pl/kamera-cofania-wbudow ... 24796.html
3. podłączenie wyciszania
4. podłączenie mikrofonu do sterowania Androida głosem
5. podłączenie zasilania po stacyjce
6. testy DVB-T

W związku z ww. pracami mam kilka pytań:
Ad. 2 potrzebuję wziąć +12V gdy wrzucony jest wsteczny - macie jakieś inne miejsce oprócz żarówki świateł cofania?
Ad. 3 czy podłączał ktoś wyciszanie pod sygnał dostępny z modułu BT?
Ad. 4 czy ktoś próbował wykorzystać wyjście mikrofonowe z modułu BT?
Ad. 5 jakie znacie punkty do podłączenia się po stacyjce oprócz skrzynki bezpieczników z lewej strony kabiny?

Dla potrzebujących podaję linki do rozpiski podłączeń Columbusa i BT:
http://www.my-gti.com/529/volkswagen-rn ... ssignments
http://www.my-gti.com/173/volkswagen-sk ... th-pinouts
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: gachul »

pab57 kupa naprawdę dobrej roboty... efekt końcowy naprawdę będzie powalający
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Przerwa na obiad więc mogę się podzielić dotychczasowymi wynikami... W module BT sygnał Mute nie jest wyciągnięty, tzn. w ogóle nie ma pod niego podpiętego kabla, więc musiałem znowu demontować Columbusa - czego nie cierpię robić ze względu na ilość dodatkowych kabelków wystających z radia i konieczność potem ich upychania. Oczywiście w Colubisue pod ten pin kabelek również nie jest podpięty więc musiałem porzeźbić. Jak już go wyprowadziłem to zaiste zwarcie go do masy powodowało wyciszenie radia - ale odłączenie go od masy nie przywracało dźwięku. Żeby działało trzeba podpiąć pod wyjście +12V przez rezystor (u mnie zadziałało 8 kOhm) i dopiero za rezystorem zwierać do masy - wtedy odłączenie od masy spowoduje ponowne pojawienie się dźwięku.

Zjadłem więc idę rzeźbić dalej... jak się uda to jutro będą zdjęcia i film.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: pab567 »

Mute działa, jak należy - gdy Android zaczyna coś gadać Columbus się wycisza.

Kamera do nagrywania do przodu też działa zarąbiście. Zrobiłem rundkę nagrywając równolegle na WP9900 i tak jak dotychczas na Galacy S2 z użyciem aplikacji AutoGuard. Różnica jest powalająca - dużo wyższa czułość, lepsza ostrość, szerszy kąt widzenia. Wiem, że kupując dedykowane urządzenie można uzyskać prawdopodobnie nawet lepszy efekt ale ja nie muszę nic zakładać na szybę ani z niej zdejmować i mam spokojną głowę że żaden menel nie rozbije mi szyby żeby mieć na flaszkę. Dla chętnych do obejrzenia filmy z przejazdu http://www.youtube.com/watch?v=v-8evAgAnAI i http://www.youtube.com/watch?v=abDvIQ35Wv4

Z kamerą cofania mam problem - poległem przy wyciągnięciu sygnały +12V w momencie wrzucenia wstecznego. Do prawej żarówki cofania dochodza trzy kable i nie dałem rady wyciągnąć stamtąd +12V przy wrzucenie wstecznego. A miało być tak pięknie i prosto... Ma może ktoś jakiś sensowny pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Ponieważ nie mam samochodowego tunera DVB-T podłączyłem do testów urządzenie stacjonarne (dobrze mieć 230V na pokładzie). Działa bez zastrzeżeń więc teraz następny etap to zakup i montaz tunera DVB-T.

No i jeszcze mikrofon do sterowania Androida głosem i ta nieszczęsna kamera cofania (uparty jestem i nie odpuszczę).

Juto zrobię trochę zdjęć i nagram film.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android w RNS510 i RCD510

Post autor: Enriquez »

Napięcie 12V po włączeniu wstecznego znajedziesz na zaciskuu A16 CECM.
Jest to napięcie stałe nie modulowane jak na żarówce.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ